Montaż instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła|Realizacja magazynów energii|Doradztwo i projektowanie instalacji|Pomoc w pozyskiwaniu dotacji i dokumentacji|Dbałość o estetykę wykonania i kontakt z klientem
Eco-Solution to firma z ponad 18-letnim doświadczeniem w branży, specjalizująca się w kompleksowym montażu instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii. Organizacja dąży do zaspokajania potrzeb klientów poprzez oferowanie wysokiej jakości usług, które obejmują nie tylko doradztwo, ale także projektowanie, montaż i serwis. Eco-Solution posiada odpowiednie kwalifikacje oraz certyfikaty, co potwierdza kompetencje jej zespołu, składającego się z wykwalifikowanych pracowników z długoletnim stażem. Unikalnym aspektem działalności firmy jest przemyślane podejście do każdej inwestycji, gdzie kluczowe parametry budynku są precyzyjnie obliczane, a wybierane technologie są najwyższej jakości. Dodatkowo, Eco-Solution angażuje się w różne programy dotacyjne, takie jak MÓJ PRĄD 5.0 oraz CZYSTE POWIETRZE, oferując pomoc w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji. Estetyka wykonania i stała komunikacja z klientem to także ważne elementy jej strategii.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Nova Solution osiągnęła 5 000 509 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 992 872 zł. Pozostałe przychody to 7637 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 661 312 zł.
Zysk netto wyniósł 331 560 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 519 948 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 5 000 509 zł w 2025 roku. • 3 212 374 zł w 2024 roku. • 4 704 810 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 37 141 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 331 560 zł w 2025 roku. • -285 030 zł w 2024 roku. • 30 769 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Nova Solution wynosi 5 061 215 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
401 303 zł a 12 501 272 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 541 662 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 061 215 zł w 2025 roku. • 2 294 216 zł w 2024 roku. • 3 649 100 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Nova Solution mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Nova Solution wynosi 2,76%. To oznacza, że firma ma szansę 2,76% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,76% w 2025 roku. • 2,77% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Nova Solution wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,47% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Nova Solution charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Nova Solution wynosi 126 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 53 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 200 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 53 tys. zł a 200 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
14 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 126 tys. zł w 2025 roku. • 39 tys. zł w 2024 roku. • 103 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 53 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 6 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 200 tys. zł w 2025 roku. • 128 tys. zł w 2024 roku. • 188 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
233 289
zł.
Koszty operacyjne Nova Solution wyniosły
4 642 017
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
29 161 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 233 289 zł w 2025 roku • 372 295 zł w 2024 roku • 387 586 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2025 roku •
11% w 2024 roku •
8% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Nova Solution wyniosła 1 019 693 zł.
a
ktywa obrotowe to 996 790 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 22 904 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 019 693 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 535 071 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 484 622 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 96 464 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 019 693 zł w 2025 roku. • 755 469 zł w 2024 roku. • 735 640 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 33%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 62%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Nova Solution wyniosły 484 622 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 019 693 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 48%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 34 509 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 484 622 zł w 2025 roku • 551 958 zł w 2024 roku • 216 329 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 48% w 2025 roku • 73% w 2024 roku • 29% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Nova Solution wykazała przychody na poziomie 5 000 509 zł.
Organizacja zarobiła 340 763 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 9203 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 331 560 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 3% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 367 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 9203 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 5784 zł w 2023 roku
Organizacja Nova Solution wykazała zysk netto większy niż 73% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 62% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 56% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 73% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 76% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 58% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 62% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 56% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 23 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 70 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-23
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 10 dni06-05-2026
2024
−12 dni03-07-2025
2023
−10 dni05-07-2024
2022
−15 dni30-06-2023
2021
−15 dni30-09-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−10 dni05-10-2020
2018
−21 dni24-06-2019
2017
−1 mies. 23 dni23-05-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Szymała Monika posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Szymała Łukasz posiada 50
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Szymała Łukasz (50% udziałów) • Szymała Monika (50% udziałów)
Największym udziałowcem w okresie od 31.05.2017 do 26.01.2022
była Szymała Monika kontrolująca 90% udziałów.