Organizacja Altis osiągnęła 10 523 495 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 10 522 506 zł. Pozostałe przychody to 989 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 715 765 zł.
Zysk netto wyniósł 806 740 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 993 453 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 523 495 zł w 2022 roku. • 3 657 406 zł w 2021 roku. • 3 653 698 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 149 943 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 806 740 zł w 2022 roku. • 81 474 zł w 2021 roku. • 263 419 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Altis wynosi 10 876 599 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
633 974 zł a 26 308 737 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 041 132 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 876 599 zł w 2022 roku. • 2 854 189 zł w 2021 roku. • 3 679 066 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Altis wynosi 1,04 mln zł.
EBITDA Altis wynosi 1,13 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
194 317 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 042 134 zł w
2022 roku. • 102 982 zł w
2021 roku. • 314 589 zł w
2020 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
172 169 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 127 917 zł w
2022 roku. • 213 815 zł w
2021 roku. • 457 936 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Altis wynosi 24 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 24 os. w 2022 roku. • 22 os. w 2021 roku. • 19 os. w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Altis wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2022 roku. • 2,89% w 2021 roku. • 2,90% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Altis wynosi 0,20%. To oznacza, że firma ma szansę 0,20% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,032% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,20% w 2022 roku. • 0,23% w 2021 roku. • 0,12% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Altis charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Altis wynosi 172 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 421 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 421 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
31 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 172 tys. zł w 2022 roku. • 8 tys. zł w 2021 roku. • 60 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 421 tys. zł w 2022 roku. • 146 tys. zł w 2021 roku. • 146 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 885 594
zł.
Koszty operacyjne Altis wyniosły
9 480 372
zł.
Wynagrodzenia stanowią
20%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
358 216 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 885 594 zł w 2022 roku • 1 011 803 zł w 2021 roku • 922 719 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
20% w 2022 roku •
28% w 2021 roku •
28% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Altis wyniosła 4 253 735 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 855 541 zł.
a
ktywa trwałe to 1 398 193 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 253 735 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 408 437 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 845 298 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 788 805 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 253 735 zł w 2022 roku. • 2 780 852 zł w 2021 roku. • 1 113 515 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 19%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 95%.
Marża operacyjna wyniosła 10%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Altis wyniosły 3 408 437 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 253 735 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 80%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 638 950 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 408 437 zł w 2022 roku • 2 660 820 zł w 2021 roku • 860 728 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 80% w 2022 roku • 96% w 2021 roku • 77% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Altis wykazała przychody na poziomie 10 523 495 zł.
Organizacja zarobiła 1 019 278 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 212 538 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 806 740 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 42 508 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 212 538 zł w 2022 roku • 16 768 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku