ZAKŁADY MIĘSNE PEKLIMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
KRS 0000624054NIP 7742986052REGON 140846346
Podmiot wykreślony z KRS: 06.09.2019
Podsumowanie
aktywa
234,6 mln
przychód
487,8 mln
zysk
-1,4 mln
wartość firmy
354,5 mln
Info
Województwo
MAZOWIECKIE
Miejscowość
UMIENINO-ŁUBKI
Adres
, 5
Kod pocztowy
09-412
Rejestracja
2016-06-17
Organ reprezentujący
WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
Forma prawna
SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KOMPLEMENTARIUSZ SAMODZIELNIE. JEDYNYM KOMPLEMEMANTRIUSZEM W SPÓŁCE JEST ZAKŁADY MIĘSNE PEKLIMAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Z SIEDZIBĄ W UNISZKI CEGIELNIA. SPOSÓB REPREZENTACJI KOMPLEMENTARIUSZA: DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE LUB CZŁONEK ZARZĄDU Z PROKURENTEM ŁĄCZNIE. W SKŁAD ZARZĄDU KOMPLEMENTARIUSZA WCHODZI: JAROSŁAW KOŁTUN , ROBERT EDWARD SZPARA- CZŁONKOWIE ZARZĄDU.
Organizacja Zakłady Mięsne Peklimar osiągnęła 487 802 506 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 487 784 946 zł. Pozostałe przychody to 17 559 zł.
Całkowite koszty wyniosły 489 217 920 zł.
Strata netto wyniosła 1 432 974 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 23 295 352 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 487 802 506 zł w 2018 roku. • 464 507 153 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -6 254 659 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -1 432 974 zł w 2018 roku. • 4 821 685 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 354 481 230 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 1 219 506 264 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 10 480 946 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 354 481 230 zł w 2018 roku. • 364 962 177 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 1,25 mln zł.
EBITDA Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 13,4 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
5 763 203 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 253 219 zł w
2018 roku. • 7 016 422 zł w
2017 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
5 337 899 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 13 396 350 zł w
2018 roku. • 18 734 249 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 865 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 865 os. w 2018 roku. • 50+ os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 2,01%. To oznacza, że firma ma szansę 2,01% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,030% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,01% w 2018 roku. • 2,04% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 0,51%. To oznacza, że firma ma szansę 0,51% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,330% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,51% w 2018 roku. • 0,18% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
Zakłady Mięsne Peklimar charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zakłady Mięsne Peklimar wynosi 1,77 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 19,51 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 19,51 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 1,25 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 1,77 mln zł w 2018 roku. • 3,02 mln zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 19,51 mln zł w 2018 roku. • 18,57 mln zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
48 303 667
zł.
Koszty operacyjne Zakłady Mięsne Peklimar wyniosły
486 531 727
zł.
Wynagrodzenia stanowią
10%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-4 369 103 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 48 303 667 zł w 2018 roku • 52 672 770 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
10% w 2018 roku •
12% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zakłady Mięsne Peklimar wyniosła 234 602 899 zł.
a
ktywa obrotowe to 106 269 420 zł.
a
ktywa trwałe to 128 333 479 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 234 602 899 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 195 563 486 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 26 797 938 zł.
u
jemna wartość jednostek podporządkowanych to 12 241 475 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 4 892 740 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 234 602 899 zł w 2018 roku. • 229 710 159 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -4%.
Marża operacyjna wyniosła 0%.
Marża netto wyniosła -0%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -14 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zakłady Mięsne Peklimar wyniosły 195 563 486 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 234 602 899 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 83%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 13 858 665 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 195 563 486 zł w 2018 roku • 181 704 821 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 83% w 2018 roku • 79% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zakłady Mięsne Peklimar wykazała przychody na poziomie 487 802 506 zł.
Organizacja zarobiła -930 014 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 502 960 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1 432 974 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -54% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 502 960 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 502 960 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja Zakłady Mięsne Peklimar wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna mięsa i wyrobów z mięsa prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Brak danych
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 55 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2018 zostało złożone 21 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+55
dni względem terminu
0
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2018
+21 dni05-08-2019
2017
+2 mies. 28 dni11-10-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki