SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONY JEST KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Organizacja Solda Invest osiągnęła 83 135 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 72 858 zł. Pozostałe przychody to 10 277 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 200 608 zł.
Strata netto wyniosła 1 127 750 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -443 798 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 83 135 zł w 2022 roku. • 10 766 335 zł w 2021 roku. • 23 382 255 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -230 806 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -1 127 750 zł w 2022 roku. • -2 645 320 zł w 2021 roku. • -2 575 721 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Solda Invest wynosi 55 423 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 207 838 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 321 429 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 55 423 zł w 2022 roku. • 7 177 557 zł w 2021 roku. • 15 588 170 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Solda Invest wynosi -836 tys. zł.
EBITDA Solda Invest wynosi -836 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
197 979 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -836 469 zł w
2022 roku. • -369 069 zł w
2021 roku. • -2 737 077 zł w
2020 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
197 979 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -836 469 zł w
2022 roku. • -359 855 zł w
2021 roku. • -2 733 450 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Solda Invest mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2021 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Solda Invest wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2022 roku. • 2,85% w 2021 roku. • 2,79% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Solda Invest wynosi 6,3%. To oznacza, że firma ma szansę 6,3% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,220% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 6,3% w 2022 roku. • 4,04% w 2021 roku. • 1,96% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Solda Invest charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 3 poziomy w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Solda Invest wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 3 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 3 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
7 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 3 tys. zł w 2022 roku. • 428 tys. zł w 2021 roku. • 922 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
115 490
zł.
Koszty operacyjne Solda Invest wyniosły
909 326
zł.
Wynagrodzenia stanowią
13%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
23 098 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 115 490 zł w 2022 roku • 56 866 zł w 2021 roku • 36 053 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
13% w 2022 roku •
1% w 2021 roku •
0% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Solda Invest wyniosła 7 024 648 zł.
a
ktywa obrotowe to 7 021 648 zł.
a
ktywa trwałe to 3000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 7 024 648 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 14 332 947 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -7 308 299 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 173 067 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 7 024 648 zł w 2022 roku. • 7 044 783 zł w 2021 roku. • 25 965 708 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -16%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 15%.
Marża operacyjna wyniosła -1,148%.
Marża netto wyniosła -1,357%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -14.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -231 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -271.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Solda Invest wyniosły 14 332 947 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 7 024 648 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 204%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 2 640 782 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 14 332 947 zł w 2022 roku • 13 225 331 zł w 2021 roku • 29 500 936 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 21.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 204% w 2022 roku • 188% w 2021 roku • 114% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Solda Invest wykazała przychody na poziomie 83 135 zł.
Organizacja zarobiła -1 127 750 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -1 127 750 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -1633 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 150 168 zł w 2020 roku
Organizacja Solda Invest wykazała zysk netto większy niż 3% organizacji z branży "Realizacja projektów budowlanych związanych ze wznoszeniem budynków".
Organizacja wykazała przychód większy niż 54% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 15% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 55% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 54% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 92% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 15% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 15 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 43 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+15
dni względem terminu
5
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−1 mies. 13 dni02-06-2023
2021
−25 dni20-09-2022
2020
−2 mies. 6 dni10-08-2021
2019
−2 mies. 6 dni10-08-2020
2018
+13 mies. 2 dni10-08-2020
2017
−3 mies. 13 dni03-04-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Bienias Paulina posiada 42
udziałów,
które stanowią
42.0% firmy.