SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
UPRAWNIONYM DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI W ZAKRESIE WSZYSTKICH CZYNNOŚCI SĄDOWYCH I POZASĄDOWYCH ORAZ DO PROWADZENIA SPRAW SPÓŁKI JEST WYŁĄCZNIE KOMPLEMENTARIUSZ. W PRZYPADKU OSOBY PRAWNEJ REPREZENTUJE ON SPÓŁKIĘ WEDŁUG ZASAD JEJ REPREZENTACJI WYNIKAJĄCYCH Z JEJ UMOWY. W PRZYPADKU WIĘKSZEJ LICZBY KOMPLEMENTARIUSZY, KAŻDEMU Z NICH PRZYSŁUGUJE PRAWO DO SAMODZIELNEJ REPREZENTACJI I PROWADZENIA SPRAW SPÓŁKI KOMPLEMENTARIUSZ ESINVEST SPÓŁKA Z O.O. ZARZĄD DAMIAN SZMIGIELSKI - PREZES ZARZĄDU UPRAWNIONY DO SAMODZIELNEJ REPREZENTACJI KOMPLEMENTARIUSZA
Budownictwo przemysłowe i mieszkalne|Obsługa inwestycji (nadzór, ekspertyzy, organizacja przetargów)|Projektowanie obiektów użyteczności publicznej, handlowych i przemysłowych|Kosztorysowanie obiektów budowlanych|Sprzedaż materiałów budowlanych z transportem do klienta
ESINVEST to firma budowlana z siedzibą w Opocznie, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze inwestycji budowlanych na terenie województwa łódzkiego. Oferuje szeroki zakres usług, który obejmuje budownictwo przemysłowe i mieszkalne, obsługę inwestycji, projektowanie oraz kosztorysowanie. Zespół składa się z doświadczonych ekspertów, którzy realizują projekty od fazy koncepcyjnej, poprzez całkowitą budowę, aż po przeglądy techniczne. ESINVEST wyróżnia się umiejętnością zarządzania procesem inwestycyjnym, co pozwala klientom na spokojne oddanie projektu w profesjonalne ręce. Dodatkowo, firma oferuje sprzedaż materiałów budowlanych, co czyni ją kompleksowym partnerem w realizacji inwestycji. Dzięki elastyczności oraz wysokiemu standardowi usług, ESINVEST zyskała reputację solidnego wykonawcy, co potwierdzają liczne realizacje w regionie oraz pozytywne rekomendacje klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Esinvest osiągnęła 13 683 240 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 13 657 755 zł. Pozostałe przychody to 25 485 zł.
Całkowite koszty wyniosły 13 987 937 zł.
Strata netto wyniosła 330 182 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 921 216 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 13 683 240 zł w 2022 roku. • 21 285 912 zł w 2021 roku. • 14 286 887 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -138 778 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -330 182 zł w 2022 roku. • 3 112 445 zł w 2021 roku. • 1 638 985 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Esinvest wynosi 10 350 108 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 34 208 101 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 485 849 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 10 350 108 zł w 2022 roku. • 30 178 067 zł w 2021 roku. • 18 618 343 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Esinvest wynosi -343 tys. zł.
EBITDA Esinvest wynosi -84 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
153 754 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -343 260 zł w
2022 roku. • 3 687 894 zł w
2021 roku. • 1 622 117 zł w
2020 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
112 979 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -84 342 zł w
2022 roku. • 3 997 604 zł w
2021 roku. • 1 922 259 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Esinvest wynosi 18 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 18 os. w 2022 roku. • 19 os. w 2021 roku. • 20 os. w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Esinvest wynosi 2,87%. To oznacza, że firma ma szansę 2,87% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,87% w 2022 roku. • 2,84% w 2021 roku. • 2,86% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Esinvest wynosi 0,47%. To oznacza, że firma ma szansę 0,47% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,054% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,47% w 2022 roku. • 0,03% w 2021 roku. • 0,07% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Esinvest charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Esinvest wynosi 265 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 546 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 546 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
23 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 265 tys. zł w 2022 roku. • 829 tys. zł w 2021 roku. • 509 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 553 tys. zł w 2021 roku. • 243 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 546 tys. zł w 2022 roku. • 1,37 mln zł w 2021 roku. • 807 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 196 569
zł.
Koszty operacyjne Esinvest wyniosły
14 001 015
zł.
Wynagrodzenia stanowią
9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
176 791 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 196 569 zł w 2022 roku • 1 131 309 zł w 2021 roku • 900 024 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
9% w 2022 roku •
6% w 2021 roku •
7% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Esinvest wyniosła 2 815 830 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 389 803 zł.
a
ktywa trwałe to 426 026 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 815 830 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 178 567 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 637 263 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -214 724 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 815 830 zł w 2022 roku. • 8 266 856 zł w 2021 roku. • 7 008 926 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -12%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -20%.
Marża operacyjna wyniosła -3%.
Marża netto wyniosła -2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -17.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Esinvest wyniosły 1 178 567 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 815 830 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 42%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -431 622 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 178 567 zł w 2022 roku • 3 549 952 zł w 2021 roku • 3 625 176 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 8.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 42% w 2022 roku • 43% w 2021 roku • 52% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Esinvest wykazała przychody na poziomie 13 683 240 zł.
Organizacja zarobiła -330 182 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -330 182 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2022 roku • 548 157 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Organizacja Esinvest wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 41% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 32% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 11% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 5% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 75% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 41% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 32% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 11% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 15 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 4 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-15
dni względem terminu
5
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−4 dni11-07-2023
2021
+3 dni18-10-2022
2020
−2 mies. 19 dni28-07-2021
2019
−2 dni13-10-2020
2018
−3 dni12-07-2019
2017
−3 dni12-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki