WŁASNOŚĆ MIESZANA W SEKTORZE PRYWATNYM Z PRZEWAGĄ WŁASNOŚCI PRYWATNEJ KRAJOWEJ POZOSTAŁEJ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO TEŻ JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Budowa mieszkań i domów na Śląsku|Ponad 500 zrealizowanych domów jednorodzinnych|Ponad 200 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej|Profesjonalna obsługa inwestycji|Wysoka jakość i dbałość o detale
II-INWESTYCJE CL to deweloper z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości, który specjalizuje się w budowie nowoczesnych mieszkań i domów na terenie Śląska. Zrealizował do tej pory ponad 500 domów jednorodzinnych oraz ponad 200 mieszkań w zabudowie wielorodzinnej, w tym w miastach takich jak Tarnowskie Góry, Mikołów, Sosnowiec i Katowice. Celem przedsiębiorstwa jest dostarczanie klientom wysokiej jakości produktów, wyróżniających się starannością wykonania oraz dbałością o każdy detal. Oferta obejmuje różnorodne inwestycje, takie jak przytulne osiedla w zróżnicowanych metrażach domów i mieszkań, co pozwala dostosować ofertę do potrzeb różnych klientów. II-INWESTYCJE CL stawia na jakość i komfort, a doskonale wykwalifikowany zespół specjalistów zapewnia kompleksową obsługę na każdym etapie realizacji projektu. Firma ponadto angażuje się w ciągły rozwój, dostosowując swoje propozycje do zmieniających się potrzeb rynku oraz oczekiwań społeczności lokalnych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja ii-Inwestycje CL osiągnęła 31 091 154 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 31 028 629 zł. Pozostałe przychody to 62 525 zł.
Całkowite koszty wyniosły 29 502 818 zł.
Zysk netto wyniósł 1 588 336 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
2 531 308 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 31 091 154 zł w 2022 roku. • 41 574 601 zł w 2021 roku. • 26 028 538 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
32 676 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 588 336 zł w 2022 roku. • 2 324 481 zł w 2021 roku. • 1 653 688 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji ii-Inwestycje CL wynosi 47 826 268 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
15 145 192 zł a 117 354 926 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
3 362 534 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 47 826 268 zł w
2022 roku. • 56 916 156 zł w
2021 roku. • 41 101 199 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT ii-Inwestycje CL wynosi 2,86 mln zł.
EBITDA ii-Inwestycje CL wynosi 3,1 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
626 524 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 857 200 zł w
2022 roku. • 5 114 690 zł w
2021 roku. • 4 110 248 zł w
2020 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
654 394 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 3 102 439 zł w
2022 roku. • 5 377 836 zł w
2021 roku. • 4 411 228 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie ii-Inwestycje CL wynosi 5 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2022 roku. • 10 os. w 2021 roku. • 2 - 10 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 27 obwieszczeń
dotyczących organizacji ii-Inwestycje CL. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 4 marca 2024.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 4 marca 2024 (MSiG nr 45/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
27
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 133570. II-INWESTYCJE CL SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000584945. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 06.11.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/4518/24/332]
UWAGAMSiG 45/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 22.02.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 30 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Pozostałe obwieszczenia (26) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 29 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.06.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 1144912. II-INWESTYCJE CL SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000584945. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 06.11.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/18203/22/988]
Rzuć okiemMSiG 216/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.10.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu
Dz. 2. Rub. 2. Organ nadzoru 1 (dla pozycji:
1. RADA NADZORCZA) PRub. Dane osób wchodzących w skład organu wykreślić: 1 1. CIEŚLAK
2. AGNIESZKA 3. [ukryto] wpisać: 2 1. PISKORJE SKA 2. EWA 3. [ukryto]
W dniu 27.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 27.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 27.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 27.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 941848. II-INWESTYCJE CL SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000584945. SYSTEM, wpis do rejestru:
A 06.11.2015.
[RDF/343824/21/460]
MSiG 205/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 07.10.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
W dniu 24.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 24.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 24.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
X V. W P I S Y D O
W dniu 24.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 24.09.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
W dniu 12.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 12.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 12.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 12.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
W dniu 11.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
W dniu 11.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
W dniu 11.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.07.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017
Poz. 323387. II-INWESTYCJE CL SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000584945. SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 06.11.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/32608/17/999]
MSiG 184/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.09.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.06.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 2. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016 1 4. OD
01.01.2016 DO 31.12.2016
Poz. 390569. II-INWESTYCJE CL SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000584945. SĄD REJONOWY KATOWICE-
-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 06.11.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/31994/16/513]
MSiG 230/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 21.11.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.07.2016 okres OD
06.11.2015 DO 31.12.2015 1 2. OD 06.11.2015 DO
31.12.2015 1 3. OD 06.11.2015 DO 31.12.2015 1 4. OD
06.11.2015 DO 31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
ii-Inwestycje CL nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji ii-Inwestycje CL wynosi 1,12%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,275% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,12% w 2022 roku. • 0,81% w 2021 roku. • 1,67% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
ii-Inwestycje CL charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla ii-Inwestycje CL wynosi 2,34 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 318 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 6,15 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 318 tys. zł a 6,15 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
539 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 2,34 mln zł w 2022 roku. • 2,04 mln zł w 2021 roku. • 1,26 mln zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 318 tys. zł w 2022 roku. • 465 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 6,15 mln zł w 2022 roku. • 5,84 mln zł w 2021 roku. • 5,38 mln zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
478 186
zł.
Koszty operacyjne ii-Inwestycje CL wyniosły
28 171 429
zł.
Wynagrodzenia stanowią
1,7%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
34 838 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 478 186 zł w 2022 roku • 613 339 zł w 2021 roku • 408 511 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0,1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1,7% w 2022 roku •
1,7% w 2021 roku •
1,9% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów ii-Inwestycje CL wyniosła 42 135 909 zł.
a
ktywa trwałe to 16 531 305 zł.
a
ktywa obrotowe to 25 604 604 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 42 135 909 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 30 768 686 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 11 367 223 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 11 184 378 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 1 942 983 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 42 135 909 zł sumy bilansowej i 30 768 686 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 50 671 649 zł sumy bilansowej i 29 207 202 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 64 504 665 zł sumy bilansowej i 26 882 720 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3,77%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5,16%.
Marża operacyjna wyniosła 9,21%.
Marża netto wyniosła 5,11%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania ii-Inwestycje CL wyniosły 11 367 223 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 42 135 909 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 27%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 13 127 361 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 11 367 223 zł w 2022 roku • 21 464 447 zł w 2021 roku • 37 621 945 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
15,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 27% w 2022 roku • 42% w 2021 roku • 58% w 2020 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji ii-Inwestycje CL wynosi 2,28 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,83 - najbardziej płynne aktywa niemal w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,46, czyli same środki pieniężne pokrywają 46% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 5,2 mln zł należności i inne: 4,2 mln zł zapasy do sprzedania: 16,3 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,28 zł, z czego 0,46 zł w gotówce.
2,28
płynność bieżąca
0,83
płynność szybka
0,46
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,02 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,28 w 2022 roku • 1,5 w 2021 roku • 2,33 w 2020 roku
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji ii-Inwestycje CL wynosi 27 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 25 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 2 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 196 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 2 275 650 zł, z czego 2 275 650 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza2 dni
firma płaci dostawcom 2 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
27 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 27 dni
25 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 25 dniach
Rotacja zapasów196 dni
towar leży w magazynie 196 dni, zanim firma go sprzeda
196 dni
Należności handlowe2,3 mln zł
klienci są winni firmie 2,3 mln zł
do 12 miesięcy2,3 mln zł · 100%
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 27 dni w 2022 roku • 12 dni w 2021 roku • 61 dni w 2020 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji ii-Inwestycje CL wynoszą 28 138 199 zł.
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 16 408 495 zł, czyli 58% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 7 989 407 zł, czyli 28% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 2 561 220 zł, czyli 9% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem28,1 mln zł
Usługi obce16,4 mln zł · 58%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów8 mln zł · 28%
Zużycie materiałów i energii2,6 mln zł · 9%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)398 tys. zł · 1%
Podatki i opłaty396 tys. zł · 1%
Amortyzacja245 tys. zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia81 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe60 tys. zł · <1%
Suma kosztów działalności organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 28,1 mln zł w 2022 roku • 32,3 mln zł w 2021 roku • 21,5 mln zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, wartość sprzedanych towarów i materiałów, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja ii-Inwestycje CL wykazała przychody na poziomie 31 091 154 zł.
Organizacja zarobiła 1 979 992 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 391 656 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 588 336 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 19,8% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
75 183 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 391 656 zł w 2022 roku • 1 463 560 zł w 2021 roku • 542 021 zł w 2020 roku
Organizacja ii-Inwestycje CL wykazała zysk netto większy niż 96% organizacji z branży "Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 99% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,12%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 96% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 99% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 96% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był wyższy niż 31% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 wynosił on 0,12%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy30 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:30 358 679,78
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów18 648 670,58
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)2 534 092,85
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów9 175 916,35
B. Koszty działalności operacyjnej28 138 199,45
I. Amortyzacja245 239,23
II. Zużycie materiałów i energii2 561 219,79
III. Usługi obce16 408 494,73
IV. Podatki i opłaty, w tym:395 765,24
V. Wynagrodzenia397 532,22
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym:80 654,03
VII. Pozostałe koszty rodzajowe59 887,11
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów7 989 407,10
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)2 220 480,33
D. Pozostałe przychody operacyjne669 949,56
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych589 900,52
IV. Inne przychody operacyjne80 049,04
E. Pozostałe koszty operacyjne33 229,94
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych12 973,43
III. Inne koszty operacyjne20 256,51
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)2 857 199,95
G. Przychody finansowe62 524,79
II. Odsetki, w tym:62 524,79
H. Koszty finansowe939 732,62
I. Odsetki, w tym:839 732,62
IV. inne100 000,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)1 979 992,12
J. Podatek dochodowy391 656,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)1 588 336,12
Pełne sprawozdania finansowe organizacji ii-Inwestycje CL składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 13 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 16 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-13
dni względem terminu
6
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−16 dni29-06-2023
2021
−18 dni27-09-2022
2020
−2 dni13-10-2021
2019
−21 dni24-09-2020
2018
−3 dni12-07-2019
2017
−18 dni27-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie