Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 11 485 913 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 115 866 zł a 20 685 176 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
6 593 448 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 11 485 913 zł w
2021 roku. • 27 806 568 zł w
2020 roku. • 24 672 810 zł w
2019 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 1,83 mln zł.
EBITDA Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 2,29 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
936 470 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 833 458 zł w
2021 roku. • 4 760 203 zł w
2020 roku. • 3 706 398 zł w
2019 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
917 469 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 285 162 zł w
2021 roku. • 5 146 042 zł w
2020 roku. • 4 120 100 zł w
2019 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 19 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 19 os. w 2021 roku. • 18 os. w 2020 roku. • 10 - 50 os. (szac.) w 2019 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 16 obwieszczeń
dotyczących organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 11 maja 2023.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 11 maja 2023 (MSiG nr 90/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
16
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 322681. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
KACPER KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA.
KRS 0000565385. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/2378/23/911]
UWAGAMSiG 90/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
WYKREŚLENIE WSZYSTKICH WPISÓW Z KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO. WPIS NIE JEST
PRAWOMOCNY.
Pozostałe obwieszczenia (15) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 880561. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
KACPER KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS
0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/429721/22/640]
MSiG 198/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
Poz. 880560. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
KACPER KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS
0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/429721/22/239]
MSiG 198/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 840770. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
KACPER KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA.
KRS 0000565385. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/26357/22/163]
Rzuć okiemMSiG 194/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. HEAVY
INDUSTRY MAINTENANCE KACPERR KANIA
SPÓŁKA KOMANDYTOWA wpisać: 3. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE KACPER KANIA SPÓŁKA
KOMANDYTOWA
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki
1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ) PRub. Dane wspólników reprezentujących
. spółkę 1 (dla pozycji: 1. KANIA 2. KACPER LUDWIG
K 3. [ukryto]) wykreślić: 2. KACPER LUDWIG wpisać: 2. KACPER LUDWIK
Poz. 747577. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
KACPERR KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA.
KRS 0000565385. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/24177/22/461]
Rzuć okiemMSiG 179/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić: 3. HEAVY
INDUSTRY MAINTENANCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA wpisać: 3. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE KACPERR KANIA SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 08.07.2022R. AKT NOTARIALNY REP. A NR
3352/20222 NOTARIUSZ PAWEŁ GWOREK, KANCELARIA NOTARIALNA PAWEŁ GWOREK, JOWITA
KARABINOWICZ-KOZŁOWSKA, NOTURIUSZE
SPÓŁKA CYWILNA UL. MICKIEWICZA 19/6; 43-300
BIELSKO-BIAŁA, ZMIANA PAR. 1 UST. 2 I 3 ; PAR.
6; PAR. 7; PAR. 12 UST. 8; PAR. 15 UST. 1; PAR. 20
UMOWY SPÓŁKI KOMANDYTOWEJ
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. HEAVY
INDUSTRY MAINTENANCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 361775543
4. 0000563186 9. NIE 2 1. KANIA 2. KACPER
3. [ukryto] 5. NIE 6. NIE 7. NIE 8. NIE 9. TAK
10. 1000 ZŁ 11. 1000 ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 1000 ZŁ
2. NIE wpisać: 3 1. KANIA 2. KACPER 3. [ukryto]
5. NIE 6. NIE 7. NIE 8. TAK 9. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółk
1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
SPÓŁKĘ) PRub. Dane wspólników reprezentujących
spółkę wykreślić: 1 1. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. 361775543 4. 0000563186 wpisać:
2 1. KANIA 2. KACPER LUDWIG 3. [ukryto]
Rub. 3. Prokurenci wpisać: 1 1. WANDZEL 2. NATALIA AGNIESZKA 3. [ukryto] 4. SAMOISTNA
Poz. 1135477. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SĄD
i REJONOWY KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/29404/21/666]
Rzuć okiemMSiG 228/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.11.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 3. Prokurenci wpisać: 1 1. KANIA 2. FILIP
3. [ukryto] 4. SAMOISTNA
Poz. 1027358. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/355078/21/572]
MSiG 213/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 15.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 1027357. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/355078/21/171]
MSiG 213/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.10.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.10.2021 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 815259. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SĄD
REJONOWY KATOWICE - WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/15326/21/718]
Rzuć okiemMSiG 193/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.09.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 02.11.2021 R., NOTARIUSZ BEATA CIŚLAK, KANCELARIA NOTARIALNA W BIELSKU-BIAŁEJ PRZY
UL. KOMOROWICKIEJ 18 A, REP. A NR 9002/2020,
ZMIANA: § 6, § 7, § 12 PKT 8 I 10, § 15 I § 20 UMOW
SPÓŁKI KOMANDYTOWEJ
Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. SAMCZYK
2. ROBERT BOGDAN 3. [ukryto] 5. NIE 8. NIE
9. TAK 10. 1.000,00 ZŁ 11. 1.000,00 ZŁ 12. NIE PRub
1 1. 1.000,00 ZŁ 2. NIE wpisać: 2 1. KANIA 2. KACPE
3. [ukryto] 5. NIE 6. NIE 7. NIE 8. NIE 9. TAK
10. 1000 ZŁ 11. 1000 ZŁ 12. NIE PRub. 1 1. 1000 ZŁ
2. NIE
Poz. 689888. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/236505/20/223]
MSiG 185/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
X V. W P I S Y
W dniu 03.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 689887. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/236505/20/822]
MSiG 185/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 03.09.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 03.09.2020 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 573129. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/136588/19/518]
MSiG 130/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 573128. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SYSTEM, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[RDF/136588/19/117]
MSiG 130/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 01.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
D Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 01.07.2019 okres OD
01.01.2018 DO 31.12.2018
Poz. 80481. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SĄD
REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH
WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/9650/18/875]
MSiG 60/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 19.03.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 13.03.2018 okres OD
01.01.2017 DO 31.12.2017 1 3. OD 01.01.2017 DO
31.12.2017
Poz. 168593. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SĄD
REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH
WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/20062/17/764]
MSiG 116/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.06.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 24.05.2017 okres OD
01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO
31.12.2016
Poz. 377734. HEAVY INDUSTRY MAINTENANCE
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
SPÓŁKA KOMANDYTOWA. KRS 0000565385. SĄD
REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH
WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 30.06.2015.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/32677/16/842]
MSiG 223/2016XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.11.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 08.09.2016 okres OD
24.06.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 24.06.2015 DO
31.12.2015
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Heavy Industry Maintenance Kacper Kania nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 1,53%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,620% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,53% w 2021 roku. • 0,90% w 2020 roku. • 0,29% w 2019 roku.
Wiarygodność firmy
Heavy Industry Maintenance Kacper Kania charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 126 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 318 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 318 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
171 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 126 tys. zł w 2021 roku. • 615 tys. zł w 2020 roku. • 467 tys. zł w 2019 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 284 tys. zł w 2020 roku. • 10 tys. zł w 2018 roku. • 154 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 318 tys. zł w 2021 roku. • 952 tys. zł w 2020 roku. • 738 tys. zł w 2019 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 468 609 zł.
Koszty operacyjne Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wyniosły
5 285 467 zł.
Wynagrodzenia stanowią
27,8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
137 668 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 468 609 zł w 2021 roku • 1 372 851 zł w 2020 roku • 1 743 945 zł w 2019 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2,3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
27,8% w 2021 roku •
29,1% w 2020 roku •
23,1% w 2019 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wyniosła 5 036 637 zł.
Aktywa trwałe to 3 452 132 zł.
Aktywa obrotowe to 1 584 505 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 036 637 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 1 587 658 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 448 979 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 1 049 280 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 1 051 008 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 5 036 637 zł sumy bilansowej i 1 587 658 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 8 342 525 zł sumy bilansowej i 4 760 459 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 7 135 197 zł sumy bilansowej i 3 689 675 zł kapitału własnego w 2019 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 31,3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 99,31%.
Marża operacyjna wyniosła 25,75%.
Marża netto wyniosła 22,09%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
10,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
0,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
5,5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wyniosły 3 448 979 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 036 637 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 68,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1728 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 3 448 979 zł w 2021 roku • 3 582 066 zł w 2020 roku • 3 445 522 zł w 2019 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
10 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 68% w 2021 roku • 43% w 2020 roku • 48% w 2019 roku
Wierzyciele
Organizacja Heavy Industry Maintenance Kacper Kania ma 3 448 979 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 1 570 305 zł (46%).
Dalej: dostawcom 1 018 083 zł (30%), państwu 95 169 zł (3%); 2 mniejsze pozycje razem 88 059 zł (3%).
Pozostali, 677 363 zł (20%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 1 570 305 zł (46%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
3,4 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
30%
46%
20%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
1 mln zł
30%
Państwo
podatki, cła i ZUS
95 tys. zł
3%
Pracownicy
wynagrodzenia
70 tys. zł
2%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
1,6 mln zł
46%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
18 tys. zł
<1%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
677 tys. zł
20%
W roku 2021 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 46% (w 2017 największa część przypadała dostawcom: 69%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 0,85 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,85 - najbardziej płynne aktywa niemal w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,27, czyli same środki pieniężne pokrywają 27% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,16 miesiąca.
Aktywa obrotowe (1 584 505 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (1 860 179 zł) o 275 674 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
1,6 mln zł
1,9 mln zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 509 tys. zł należności i inne: 1,1 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 4 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,85 zł, z czego 0,27 zł w gotówce.
0,85
płynność bieżąca
0,85
płynność szybka
0,27
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,85 w 2021 roku • 4,01 w 2020 roku • 2,3 w 2019 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wobec banków i pożyczkodawców: 1 570 305 zł, gotówka: 509 429 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 1 060 876 zł.
Koszty odsetek: 7259 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 252,6 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 0,5 roku - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 3 448 979 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 1,1 mln zł
0 zł1,6 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców1,6 mln zł
gotówka509 tys. zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 7 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 252,6 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 0,5 roku - krótko.
W latach 2017, 2019 organizacja miała też od 51 tys. zł do 140 tys. zł zobowiązań wobec grupy kapitałowej (poza wykresem), więc długu netto za te lata nie podajemy.
Dług maleje w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2021: 1,1 mln zł • 2020: 771 tys. zł • 2018: 2,2 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2021: 252,6 raza • 2020: 500,7 raza • 2019: 139,1 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynosi 50 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 70 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 77 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -20 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -26 dni.
Rotacja zapasów wynosi 0,2 dnia - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 952 965 zł, z czego 952 965 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-20 dni
firma płaci dostawcom 20 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
50 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 50 dni
70 dni
bez amortyzacji77 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 70 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 50 dni w 2021 roku • 46 dni w 2020 roku • 27 dni w 2019 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wynoszą 5 276 404 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 1 766 396 zł, czyli 33% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 475 204 zł, czyli 28% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 1 172 764 zł, czyli 22% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej5,3 mln zł
Zużycie materiałów i energii1,8 mln zł · 33%
Usługi obce1,5 mln zł · 28%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)1,2 mln zł · 22%
Amortyzacja452 tys. zł · 9%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia296 tys. zł · 6%
Podatki i opłaty75 tys. zł · 1%
Pozostałe koszty rodzajowe40 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 5,3 mln zł w 2021 roku • 4,7 mln zł w 2020 roku • 7,5 mln zł w 2019 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2021 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wykazała przychody na poziomie 7 138 915 zł.
Organizacja zarobiła 1 845 628 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 268 970 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 576 658 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 14,6% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 268 970 zł w 2021 roku
Organizacja Heavy Industry Maintenance Kacper Kania wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Instalowanie maszyn przemysłowych, sprzętu i wyposażenia".
Organizacja wykazała przychód większy niż 75% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,06%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2021 były wyższe niż 75% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była ona wyższa niż 78% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był wyższy niż 66% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2021 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 była wyższa niż 90% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2021 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:6 902 253,90
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów6 902 253,90
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej5 276 404,26
I. Amortyzacja451 703,80
II. Zużycie materiałów i energii1 766 396,35
III. Usługi obce1 475 203,71
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)74 594,11
V. Wynagrodzenia1 172 764,12
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)295 844,82
VII. Pozostałe koszty rodzajowe39 897,35
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)1 625 849,64
D. Pozostałe przychody operacyjne216 671,41
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne216 671,41
E. Pozostałe koszty operacyjne9 063,21
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne9 063,21
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)1 833 457,84
G. Przychody finansowe19 989,89
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)17 529,13
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne2 460,76
H. Koszty finansowe7 819,56
I. Odsetki, w tym: (+1)7 258,56
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne561,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)1 845 628,17
J. Podatek dochodowy268 970,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)1 576 658,17
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Heavy Industry Maintenance Kacper Kania składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 18 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2021 zostało złożone 16 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-18
dni względem terminu
3
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2021
−16 dni29-09-2022
2020
+4 dni19-10-2021
2019
−1 mies. 12 dni03-09-2020
2018
−17 dni28-06-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie