Organizacja Serwal osiągnęła 62 409 720 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 62 396 374 zł. Pozostałe przychody to 13 346 zł.
Całkowite koszty wyniosły 59 583 400 zł.
Zysk netto wyniósł 2 812 975 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 044 271 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 62 409 720 zł w 2025 roku. • 64 815 933 zł w 2024 roku. • 68 454 805 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 77 139 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 2 812 975 zł w 2025 roku. • 2 868 199 zł w 2024 roku. • 3 545 534 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Serwal wynosi 58 118 954 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 260 576 zł a 156 024 301 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 327 308 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 58 118 954 zł w 2025 roku. • 59 859 264 zł w 2024 roku. • 65 093 368 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Serwal wynosi 3,43 mln zł.
EBITDA Serwal wynosi 3,79 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
150 573 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 431 252 zł w
2025 roku. • 3 529 418 zł w
2024 roku. • 4 348 444 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
168 031 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 3 791 937 zł w
2025 roku. • 3 949 351 zł w
2024 roku. • 4 763 230 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Serwal mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Serwal wynosi 2,71%. To oznacza, że firma ma szansę 2,71% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,71% w 2025 roku. • 2,71% w 2024 roku. • 2,69% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Serwal wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,004% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Serwal charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Serwal wynosi 1,42 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 515 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,5 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 515 tys. zł a 2,5 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
57 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,42 mln zł w 2025 roku. • 1,45 mln zł w 2024 roku. • 1,54 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 515 tys. zł w 2025 roku. • 529 tys. zł w 2024 roku. • 652 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,5 mln zł w 2025 roku. • 2,59 mln zł w 2024 roku. • 2,74 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 795 425
zł.
Koszty operacyjne Serwal wyniosły
58 965 122
zł.
Wynagrodzenia stanowią
8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
224 990 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 795 425 zł w 2025 roku • 4 599 287 zł w 2024 roku • 4 175 452 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8% w 2025 roku •
8% w 2024 roku •
7% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Serwal wyniosła 9 086 217 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 903 839 zł.
a
ktywa trwałe to 2 182 377 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 086 217 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 072 116 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 7 014 101 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 299 461 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 086 217 zł w 2025 roku. • 8 182 478 zł w 2024 roku. • 8 467 364 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 31%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 40%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Serwal wyniosły 2 072 116 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 086 217 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 23%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -130 631 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 072 116 zł w 2025 roku • 1 281 352 zł w 2024 roku • 1 434 437 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 23% w 2025 roku • 16% w 2024 roku • 17% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Serwal wykazała przychody na poziomie 62 409 720 zł.
Organizacja zarobiła 3 444 526 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 631 551 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 2 812 975 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 18% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 631 551 zł w 2025 roku • 704 044 zł w 2024 roku • 843 461 zł w 2023 roku
Organizacja Serwal wykazała zysk netto większy niż 95% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa mleka, wyrobów mleczarskich, jaj, olejów i tłuszczów jadalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 87% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 68% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 3%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 87% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 89% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 36% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 68% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 80 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 78 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-80
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 18 dni28-04-2026
2024
−3 mies. 1 dni15-04-2025
2023
−2 mies. 23 dni23-04-2024
2022
−2 mies. 1 dni15-05-2023
2021
−4 mies. 7 dni10-06-2022
2020
−3 mies. 25 dni22-06-2021
2019
−3 mies. 23 dni24-06-2020
2018
−21 dni24-06-2019
2017
−27 dni18-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki