SĄD REJONOWY W BIAŁYMSTOKU, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z JEDNEJ DO DWÓCH OSÓB, KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU REPREZENTUJE SPÓŁKĘ SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU, GDY ZARZĄD SKŁADA SIĘ Z TRZECH CZŁONKÓW, SPÓŁKĘ REPREZENTUJE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE
Wsparcie innowacyjnych pomysłów w drodze do rynkowej komercjalizacji|Szeroka analiza techniczna, ekonomiczna i prawna projektów|Inwestycje kapitałowe do 1 mln PLN w obiecujące projekty|Wsparcie w drugich rundach finansowania od prywatnych inwestorów|Doświadczony zespół ekspertów w dziedzinach finansów, prawa i zarządzania
Infini to fundusz inwestycyjny działający na polskim rynku, którego kluczowym celem jest wspieranie innowacyjnych pomysłów w ich drodze do komercjalizacji i funkcjonowania na konkurencyjnym rynku. Fundusz specjalizuje się w pomocy startupom oraz projektom badawczym, oferując inwestycje kapitałowe oraz wsparcie w procesach związanych z weryfikacją i rozwojem pomysłów. Zespół Infini składa się z doświadczonych profesjonalistów, w tym ekspertów z dziedziny finansów, prawa oraz zarządzania, co pozwala na kompleksową ocenę i rozwój projektów. Proces działania funduszu obejmuje kilka kluczowych etapów: nabór i wstępną weryfikację pomysłów, szczegółową analizę projektów, oferowanie inwestycji kapitałowych oraz wsparcie w dalszym pozyskiwaniu finansowania poprzez inwestorów prywatnych. Infini zwraca uwagę na potencjał rynkowy i innowacyjność projektów, dostosowując swoje podejście do indywidualnych potrzeb twórców. Misją funduszu jest nie tylko inwestowanie, ale także budowanie długofalowych relacji z pomysłodawcami oraz partnerami biznesowymi, co czyni go solidnym wsparciem dla budujących swoje przedsięwzięcia.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna osiągnęła 14 904 438 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 zł. Pozostałe przychody to 14 904 437 zł.
Całkowite koszty wyniosły -12 678 393 zł.
Zysk netto wyniósł 12 678 394 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 029 606 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 14 904 438 zł w 2024 roku. • 13 707 600 zł w 2023 roku. • 1 334 014 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1 844 899 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 12 678 394 zł w 2024 roku. • 12 363 353 zł w 2023 roku. • 198 040 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi 80 477 317 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
19 827 450 zł a 177 497 513 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 11 406 026 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 80 477 317 zł w 2024 roku. • 66 341 954 zł w 2023 roku. • 4 312 390 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi -1,27 mln zł.
EBITDA Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi -1,25 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
155 843 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -1 268 168 zł w
2024 roku. • -1 087 056 zł w
2023 roku. • -140 765 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
154 799 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -1 253 135 zł w
2024 roku. • -1 072 046 zł w
2023 roku. • -131 742 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi 0 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2024 roku. • 1 os. w 2023 roku. • 1 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku. • 2,90% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi 0,08%. To oznacza, że firma ma szansę 0,08% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,139% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,08% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku. • 0,14% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wynosi 1,31 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 5,29 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 5,29 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
188 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,31 mln zł w 2024 roku. • 934 tys. zł w 2023 roku. • 15 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 5,29 mln zł w 2024 roku. • 2,47 mln zł w 2023 roku. • 702 tys. zł w 2022 roku.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-30 887 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 333 983 zł w 2024 roku • 338 669 zł w 2023 roku • 533 257 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
5.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
26% w 2024 roku •
28% w 2023 roku •
51% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wyniosła 27 088 113 zł.
a
ktywa obrotowe to 83 255 zł.
u
działy (akcje) własne to 21 806 900 zł.
a
ktywa trwałe to 5 197 958 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 27 088 113 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 651 512 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 26 436 600 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 3 602 105 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 27 088 113 zł w 2024 roku. • 10 354 192 zł w 2023 roku. • 7 346 369 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 47%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 48%.
Marża operacyjna wyniosła -253,633,686%.
Marża netto wyniosła 85%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 8.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 21.7 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -36233380.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 17 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wyniosły 651 512 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 27 088 113 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 2%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -142 107 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 651 512 zł w 2024 roku • 20 670 zł w 2023 roku • 3 838 516 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 12.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 2% w 2024 roku • 0% w 2023 roku • 52% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wykazała przychody na poziomie 14 904 438 zł.
Organizacja zarobiła 12 678 394 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 12 678 394 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2024 roku • 103 327 zł w 2023 roku • 280 zł w 2022 roku
Organizacja Infini Alternatywna Spółka Inwestycyjna wykazała zysk netto większy niż 94% organizacji z branży "Działalność związana z zarządzaniem funduszami".
Organizacja wykazała przychód większy niż 87% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 96% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 1% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 87% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 84% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 18% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 96% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 1% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 28 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 269 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+28
dni względem terminu
5
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 29 dni10-04-2026
2023
+2 dni17-07-2024
2022
−1 mies. 27 dni19-05-2023
2021
−3 mies. 5 dni12-07-2022
2020
−21 dni24-09-2021
2019
+4 mies. 24 dni08-03-2021
2018
−6 dni09-07-2019
2017
−10 dni05-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Ainot posiada 400
udziałów,
które stanowią
63.9% firmy.
Jb Family Fundacja Rodzinna posiada 98
udziałów,
które stanowią
15.7% firmy.
Największym udziałowcem od 15.10.2025 jest Ainot kontrolujący 64% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 12.04.2023 do 15.10.2025
był Ainot kontrolując 64% udziałów.
W okresie od 03.04.2020 do 12.04.2023 najwięcej udziałów posiadał Ainot. Jego udziały w tym czasie wynosiły 97%.