SĄD REJONOWY W LUBLIN-WSCHÓD W LUBLINIE Z SIEDZIBĄ W ŚWIDNIKU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKLADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ ILOŚCI OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Homecast osiągnęła 765 399 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 765 399 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 656 154 zł.
Zysk netto wyniósł 109 244 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 108 614 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 765 399 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 15 629 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 109 244 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Homecast wynosi 1 042 982 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
95 738 zł a 1 913 497 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 146 244 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 042 982 zł w 2024 roku. • 13 805 zł w 2023 roku. • 13 805 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Homecast mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Homecast wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2024 roku. • 4,35% w 2023 roku. • 4,35% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Homecast wynosi 0,14%. To oznacza, że firma ma szansę 0,14% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,017% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,14% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Homecast charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Homecast wynosi 27 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 18 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 45 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 18 tys. zł a 45 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
4 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 27 tys. zł w 2024 roku. • 2 tys. zł w 2023 roku. • 2 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 18 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 45 tys. zł w 2024 roku. • 6 tys. zł w 2023 roku. • 6 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Homecast wyniosły
645 498
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku •
0% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Homecast wyniosła 3 056 458 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 056 458 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 056 458 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 127 651 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 928 807 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 433 123 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 056 458 zł w 2024 roku. • 22 562 zł w 2023 roku. • 22 562 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 86%.
Marża operacyjna wyniosła 16%.
Marża netto wyniosła 14%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 12.4 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Homecast wyniosły 2 928 807 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 056 458 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 96%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 417 911 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 928 807 zł w 2024 roku • 4156 zł w 2023 roku • 4156 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 11.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 96% w 2024 roku • 18% w 2023 roku • 18% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Homecast wykazała przychody na poziomie 765 399 zł.
Organizacja zarobiła 119 900 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 10 656 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 109 244 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1522 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 10 656 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Homecast wykazała zysk netto większy niż 54% organizacji z branży "Roboty związane z budową linii telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 39% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 68% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 85% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 54% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 39% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 68% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 86% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 67% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 85% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 7 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 170 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 10 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+170
dni względem terminu
1
w terminie
7
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+10 dni25-07-2025
2023
+2 mies. 12 dni25-09-2024
2022
−5 dni10-07-2023
2021
+6 mies. 21 dni04-05-2023
2020
+9 mies. 8 dni20-07-2022
2019
+7 mies. 25 dni07-06-2021
2018
+7 mies. 17 dni27-02-2020
2017
+11 mies. 15 dni25-06-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Trochimiuk Paweł posiada 190
udziałów,
które stanowią
95.0% firmy.
Największym udziałowcem od 04.10.2024 jest Trochimiuk Paweł kontrolujący 95% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 27.12.2013 do 04.10.2024
był Szałański Tomasz kontrolując 98% udziałów.