SĄD REJONOWY DLA ŁODZI ŚRÓDMIEŚCIA W ŁODZI, XX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI UPOWAŻNIONYCH JEST DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY WRAZ Z PROKURENTEM.
Organizacja Przylesie osiągnęła 51 894 863 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 12 024 770 zł. Pozostałe przychody to 39 870 093 zł.
Całkowite koszty wyniosły -27 721 669 zł.
Zysk netto wyniósł 39 746 439 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 5 799 388 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 51 894 863 zł w 2025 roku. • 24 432 213 zł w 2024 roku. • 17 531 683 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 5 055 447 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 39 746 439 zł w 2025 roku. • 14 096 690 zł w 2024 roku. • 8 296 597 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Przylesie wynosi 285 881 119 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
77 842 294 zł a 556 450 146 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 27 421 221 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 285 881 119 zł w 2025 roku. • 145 736 377 zł w 2024 roku. • 113 585 582 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Przylesie wynosi 63 tys. zł.
EBITDA Przylesie wynosi 75 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
84 428 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 63 059 zł w
2025 roku. • -3277 zł w
2024 roku. • -41 600 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
81 966 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 74 639 zł w
2025 roku. • 8885 zł w
2024 roku. • -30 152 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Przylesie wynosi 10 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 os. w 2025 roku. • 12 os. w 2024 roku. • 14 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Przylesie wynosi 2,74%. To oznacza, że firma ma szansę 2,74% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,019% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,74% w 2025 roku. • 2,83% w 2024 roku. • 2,84% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Przylesie wynosi 0,04%. To oznacza, że firma ma szansę 0,04% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,034% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,04% w 2025 roku. • 0,04% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Przylesie charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Przylesie wynosi 7,54 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 9 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 24,61 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 9 tys. zł a 24,61 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
568 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 7,54 mln zł w 2025 roku. • 4,18 mln zł w 2024 roku. • 3,41 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 9 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 24,61 mln zł w 2025 roku. • 19,48 mln zł w 2024 roku. • 18,32 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 427 014
zł.
Koszty operacyjne Przylesie wyniosły
11 961 711
zł.
Wynagrodzenia stanowią
12%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
92 073 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 427 014 zł w 2025 roku • 1 332 794 zł w 2024 roku • 1 193 950 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
12% w 2025 roku •
13% w 2024 roku •
13% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Przylesie wyniosła 127 459 794 zł.
a
ktywa obrotowe to 34 690 451 zł.
a
ktywa trwałe to 92 769 343 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 127 459 794 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 394 743 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 123 065 051 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 5 324 651 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 127 459 794 zł w 2025 roku. • 101 621 100 zł w 2024 roku. • 102 897 225 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 31%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 32%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła 77%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Przylesie wyniosły 4 394 743 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 127 459 794 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 415 660 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 394 743 zł w 2025 roku • 4 205 799 zł w 2024 roku • 11 282 016 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2025 roku • 4% w 2024 roku • 11% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Przylesie wykazała przychody na poziomie 51 894 863 zł.
Organizacja zarobiła 39 901 880 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 155 441 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 39 746 439 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 19 430 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 155 441 zł w 2025 roku • 10 254 zł w 2024 roku • 92 929 zł w 2023 roku
Organizacja Przylesie wykazała zysk netto większy niż 99% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna wyrobów farmaceutycznych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 94% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 57% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 2%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 94% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 5% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 97% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 57% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 70 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-70
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 12 dni04-05-2026
2024
−1 mies. 24 dni22-05-2025
2023
−2 mies.16-05-2024
2022
−1 mies. 21 dni25-05-2023
2021
−2 mies. 23 dni24-07-2022
2020
−4 mies.17-06-2021
2019
−3 mies. 16 dni01-07-2020
2018
−2 mies. 4 dni12-05-2019
2017
−17 dni28-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Doz posiada 681000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 31.01.2018 jest Doz kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 21.09.2011 do 31.01.2018
był Doz kontrolując 100% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 18.01.2011 do 21.09.2011: • Siepetowska Kosiorek Agnieszka (49% udziałów) • Gładka Iwona (49% udziałów)