SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W RAZIE POWOŁANIA ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO - PREZES ZARZĄDU. W PRZYPADKU POWOŁANIA ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST PREZES I WICEPREZESI ZARZĄDU SAMODZIELNIE, A W PRZYPADKU CZŁONKÓW ZARZĄDU WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ŁĄCZNIE ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PREZESEM ZARZĄDU, WICEPREZESEM ZARZĄDU LUB PROKURENTEM.
Organizacja U Rafała osiągnęła 25 773 254 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 25 741 440 zł. Pozostałe przychody to 31 814 zł.
Całkowite koszty wyniosły 24 594 706 zł.
Zysk netto wyniósł 1 146 734 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -2 476 517 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 25 773 254 zł w 2025 roku. • 27 348 832 zł w 2024 roku. • 32 791 204 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 85 273 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 146 734 zł w 2025 roku. • 1 213 129 zł w 2024 roku. • 597 132 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji U Rafała wynosi 24 421 755 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 652 651 zł a 64 433 135 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 1 001 555 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 24 421 755 zł w 2025 roku. • 24 877 673 zł w 2024 roku. • 25 132 086 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT U Rafała wynosi 1,4 mln zł.
EBITDA U Rafała wynosi 1,4 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
108 929 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 404 340 zł w
2025 roku. • 1 505 577 zł w
2024 roku. • 764 747 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
102 009 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 404 655 zł w
2025 roku. • 1 511 712 zł w
2024 roku. • 770 882 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie U Rafała wynosi 30 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 30 os. w 2025 roku. • 29 os. w 2024 roku. • 50 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji U Rafała wynosi 2,82%. To oznacza, że firma ma szansę 2,82% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,82% w 2025 roku. • 2,82% w 2024 roku. • 2,80% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji U Rafała wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,028% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,17% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
U Rafała charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla U Rafała wynosi 593 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 211 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,03 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 211 tys. zł a 1,03 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 593 tys. zł w 2025 roku. • 616 tys. zł w 2024 roku. • 529 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 211 tys. zł w 2025 roku. • 226 tys. zł w 2024 roku. • 115 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,03 mln zł w 2025 roku. • 1,09 mln zł w 2024 roku. • 1,31 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 685 083
zł.
Koszty operacyjne U Rafała wyniosły
24 337 100
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-56 566 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 685 083 zł w 2025 roku • 2 649 862 zł w 2024 roku • 3 382 861 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2025 roku •
10% w 2024 roku •
11% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów U Rafała wyniosła 5 939 742 zł.
a
ktywa obrotowe to 4 138 337 zł.
a
ktywa trwałe to 1 801 405 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 939 742 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2 402 874 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 536 868 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 396 617 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 5 939 742 zł w 2025 roku. • 4 853 403 zł w 2024 roku. • 4 179 955 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 19%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 32%.
Marża operacyjna wyniosła 5%.
Marża netto wyniosła 4%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -19.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania U Rafała wyniosły 2 402 874 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 939 742 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 40%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -14 536 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2 402 874 zł w 2025 roku • 2 463 268 zł w 2024 roku • 3 002 950 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 6.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 40% w 2025 roku • 51% w 2024 roku • 72% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja U Rafała wykazała przychody na poziomie 25 773 254 zł.
Organizacja zarobiła 1 436 155 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 289 421 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 146 734 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 20% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 27 558 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 289 421 zł w 2025 roku • 292 448 zł w 2024 roku • 167 615 zł w 2023 roku
Organizacja U Rafała wykazała zysk netto większy niż 90% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 57% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 95% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.07%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 90% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 57% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 75% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 95% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.07%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 67 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 112 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-67
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 22 dni25-03-2026
2024
−3 mies. 8 dni08-04-2025
2023
−28 dni17-06-2024
2022
−1 mies. 13 dni02-06-2023
2021
−3 mies. 3 dni14-07-2022
2020
−3 mies. 19 dni28-06-2021
2019
−3 mies. 11 dni06-07-2020
2018
−18 dni27-06-2019
2017
−2 dni13-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Nikiel Dariusz posiada 250
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 03.11.2008 jest Nikiel Dariusz kontrolujący 100% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 29.07.2004 do 03.11.2008: • Nikiel Dariusz (50% udziałów) • Nikiel Rafał (50% udziałów)