Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach osiągnęła 206 288 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 136 164 zł. Pozostałe przychody to 70 123 zł.
Całkowite koszty wyniosły 246 187 zł.
Strata netto wyniosła 110 023 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -179 099 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 206 288 zł w 2025 roku. • 872 116 zł w 2024 roku. • 964 370 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -18 725 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -110 023 zł w 2025 roku. • 606 125 zł w 2024 roku. • 745 750 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wynosi 1 686 006 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 8 258 563 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 3307 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 686 006 zł w 2025 roku. • 4 350 885 zł w 2024 roku. • 5 989 794 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wynosi -180 tys. zł.
EBITDA Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wynosi -180 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
26 061 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -179 831 zł w
2025 roku. • 497 022 zł w
2024 roku. • 543 383 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
28 916 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -179 831 zł w
2025 roku. • 497 022 zł w
2024 roku. • 543 383 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2025 roku. • 2 os. w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,323% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wynosi 0,13%. To oznacza, że firma ma szansę 0,13% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,014% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,13% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,18% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 9 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wynosi 183 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 723 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 723 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
16 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 183 tys. zł w 2025 roku. • 206 tys. zł w 2024 roku. • 337 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 26 tys. zł w 2024 roku. • 29 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 723 tys. zł w 2025 roku. • 628 tys. zł w 2024 roku. • 1,1 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
123 496
zł.
Koszty operacyjne Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wyniosły
315 995
zł.
Wynagrodzenia stanowią
39%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
9504 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 123 496 zł w 2025 roku • 123 876 zł w 2024 roku • 126 056 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
39% w 2025 roku •
59% w 2024 roku •
70% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wyniosła 2 067 024 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 067 024 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 067 024 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 2383 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 064 641 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 187 185 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 067 024 zł w 2025 roku. • 2 190 755 zł w 2024 roku. • 4 179 448 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -5%.
Marża operacyjna wyniosła -132%.
Marża netto wyniosła -53%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.2 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -15 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -6.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wyniosły 2383 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 067 024 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 0%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -11 090 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 2383 zł w 2025 roku • 397 454 zł w 2024 roku • 1 027 606 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 0% w 2025 roku • 18% w 2024 roku • 25% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wykazała przychody na poziomie 206 288 zł.
Organizacja zarobiła -110 023 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -110 023 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 54 480 zł w 2024 roku • 39 046 zł w 2023 roku
Organizacja Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Mierzęcicach wykazała zysk netto większy niż 6% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".
Organizacja wykazała przychód większy niż 23% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 47% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 11% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.01%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 6% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 23% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 47% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 0% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 11% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.01%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 11 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 9 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 4 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 96 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+4
dni względem terminu
9
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 6 dni10-04-2026
2025
−3 mies. 6 dni10-04-2026
2025
+4 mies. 27 dni10-04-2026
2024
−20 dni25-06-2025
2023
−1 mies. 1 dni14-06-2024
2022
−16 dni29-06-2023
2021
−22 dni23-09-2022
2020
−1 mies. 21 dni25-08-2021
2019
−2 mies. 12 dni04-08-2020
2018
−11 dni04-07-2019
2017
+10 mies. 10 dni21-05-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki