Organizacja Klima-Went osiągnęła 14 964 657 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 14 964 657 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 14 855 817 zł.
Zysk netto wyniósł 108 840 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -57 494 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 14 964 657 zł w 2025 roku. • 13 990 837 zł w 2024 roku. • 14 839 474 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -6984 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 108 840 zł w 2025 roku. • -317 197 zł w 2024 roku. • 18 664 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Klima-Went wynosi 13 589 493 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 088 398 zł a 37 411 643 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 21 228 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 13 589 493 zł w 2025 roku. • 12 423 290 zł w 2024 roku. • 13 307 079 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Klima-Went wynosi 489 tys. zł.
EBITDA Klima-Went wynosi 736 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
39 799 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 489 384 zł w
2025 roku. • -8852 zł w
2024 roku. • 346 231 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
57 519 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 735 802 zł w
2025 roku. • 243 903 zł w
2024 roku. • 445 499 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Klima-Went wynosi 45 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 45 os. w 2025 roku. • 44 os. w 2024 roku. • 45 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Klima-Went wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,86% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Klima-Went wynosi 0,18%. To oznacza, że firma ma szansę 0,18% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,014% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,18% w 2025 roku. • 0,48% w 2024 roku. • 0,18% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Klima-Went charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Klima-Went wynosi 397 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 22 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 847 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 22 tys. zł a 847 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 397 tys. zł w 2025 roku. • 338 tys. zł w 2024 roku. • 382 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 22 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 4 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 847 tys. zł w 2025 roku. • 826 tys. zł w 2024 roku. • 891 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
5 065 249
zł.
Koszty operacyjne Klima-Went wyniosły
14 475 273
zł.
Wynagrodzenia stanowią
35%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
109 451 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 5 065 249 zł w 2025 roku • 4 988 735 zł w 2024 roku • 4 312 844 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
35% w 2025 roku •
36% w 2024 roku •
30% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Klima-Went wyniosła 9 941 162 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 829 687 zł.
a
ktywa trwałe to 3 111 475 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 9 941 162 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 704 235 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 236 927 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 276 973 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 9 941 162 zł w 2025 roku. • 8 538 157 zł w 2024 roku. • 9 253 773 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 3%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Klima-Went wyniosły 5 704 235 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 9 941 162 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 57%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 160 317 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 704 235 zł w 2025 roku • 4 410 070 zł w 2024 roku • 4 801 188 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 57% w 2025 roku • 52% w 2024 roku • 52% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Klima-Went wykazała przychody na poziomie 14 964 657 zł.
Organizacja zarobiła 181 744 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 72 904 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 108 840 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 40% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 9113 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 72 904 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 16 034 zł w 2023 roku
Organizacja Klima-Went wykazała zysk netto większy niż 60% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, cieplnych, gazowych i klimatyzacyjnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 85% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.6%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 60% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 67% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 29% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.6%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 127 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 107 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-127
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 17 dni30-03-2026
2024
−3 mies. 8 dni08-04-2025
2023
−3 mies. 25 dni22-03-2024
2022
−3 mies. 10 dni06-04-2023
2021
−6 mies. 5 dni13-04-2022
2020
−6 mies. 18 dni31-03-2021
2019
−6 mies. 26 dni23-03-2020
2018
−3 mies. 8 dni08-04-2019
2017
−1 mies. 9 dni06-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Zwolak Piotr posiada 7
udziałów,
które stanowią
33.3% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Zaborski Krzysztof (33% udziałów) • Zwolak Piotr (33% udziałów) • Grabowski Andrzej (33% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 13.12.2007 do 13.04.2012: • Zwolak Józef (33% udziałów) • Zaborski Krzysztof (33% udziałów) • Grabowski Andrzej (33% udziałów)
Najwięksi udziałowcy w okresie od 25.04.2006 do 13.12.2007: • Zwolak Józef (33% udziałów) • Zaborski Krzysztof (33% udziałów) • Grabowski Henryk (33% udziałów)