SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH I NIEMAJĄTKOWYCH ORAZ PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO UPRAWNIONY JEST PREZES, A W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU WSPÓLNIE Z PROKURENTEM.
Organizacja Produkcyjno- Stalbet osiągnęła 775 461 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 775 457 zł. Pozostałe przychody to 3 zł.
Całkowite koszty wyniosły 614 531 zł.
Zysk netto wyniósł 160 926 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 58 987 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 775 461 zł w 2022 roku. • 672 432 zł w 2021 roku. • 763 534 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 54 957 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 160 926 zł w 2022 roku. • 147 242 zł w 2021 roku. • 244 417 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Produkcyjno- Stalbet wynosi 1 160 677 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 2 252 962 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 168 065 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 160 677 zł w 2022 roku. • 1 037 254 zł w 2021 roku. • 1 486 689 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie Produkcyjno- Stalbet wynosi 1 osobę.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 1 os. w 2022 roku. • 2 os. w 2021 roku. • 2 os. w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Produkcyjno- Stalbet wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2022 roku. • 2,90% w 2021 roku. • 2,90% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Produkcyjno- Stalbet wynosi 1,68%. To oznacza, że firma ma szansę 1,68% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,68% w 2022 roku. • 1,76% w 2021 roku. • 1,91% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Produkcyjno- Stalbet charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Produkcyjno- Stalbet wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 40 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 40 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 40 tys. zł w 2022 roku. • 36 tys. zł w 2021 roku. • 52 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
94 470
zł.
Koszty operacyjne Produkcyjno- Stalbet wyniosły
506 698
zł.
Wynagrodzenia stanowią
19%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
3631 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 94 470 zł w 2022 roku • 21 931 zł w 2021 roku • 21 287 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
19% w 2022 roku •
5% w 2021 roku •
5% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Produkcyjno- Stalbet wyniosła 1 548 184 zł.
a
ktywa obrotowe to 354 930 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 1 193 253 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 548 184 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -2 628 172 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 4 176 355 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 395 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 548 184 zł w 2022 roku. • 1 534 897 zł w 2021 roku. • 1 542 477 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 10%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -6%.
Marża operacyjna wyniosła 35%.
Marża netto wyniosła 21%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.4 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Produkcyjno- Stalbet wyniosły 4 176 355 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 548 184 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 270%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -96 478 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 4 176 355 zł w 2022 roku • 4 323 995 zł w 2021 roku • 4 478 816 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 6.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 270% w 2022 roku • 282% w 2021 roku • 290% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Produkcyjno- Stalbet wykazała przychody na poziomie 775 461 zł.
Organizacja zarobiła 211 927 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 51 001 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 160 926 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 24% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 8004 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 51 001 zł w 2022 roku • 51 319 zł w 2021 roku • 69 938 zł w 2020 roku