SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI W STOSUNKACH ZEWNĘTRZNYCH, A WIĘC DO SKŁADANIA W JEJ IMIENIU OŚWIADCZEŃ WOLI I PODPISYWANIA PISM WYWOŁUJĄCYCH SKUTKI PRAWNE KONIECZNE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH WSPÓLNIKÓW, ALBO JEDNEGO WSPÓLNIKA DZIAŁAJĄCEGO ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Specjalizacja w kuchni włoskiej z 30-letnią tradycją|Menu obejmujące makarony, pizze oraz autorskie dania|Catering eventowy na bankiety i inne wydarzenia|Internetowy sklep z gotowymi daniami|Oferowanie lodów rzemieślniczych oraz możliwość franczyzy
Estella to restauracja z ponad 30-letnią tradycją, która specjalizuje się w przyrządzaniu autentycznych dań włoskich. Każda oferta jest przygotowywana z najwyższą starannością, z wykorzystaniem składników najlepszej jakości, co gwarantuje niezapomniane doznania kulinarne. Estella łączy klasykę z nowoczesnością, oferując bogate menu, które zawiera zarówno znane włoskie potrawy, jak makarony i pizze, jak i oryginalne kompozycje szefów kuchni. Lokalne restauracje znajdują się w Poznaniu, Baranowie i Suchym Lesie, gdzie panuje przyjazna i gościnna atmosfera sprzyjająca zarówno romantycznym kolacjom, jak i spotkaniom biznesowym. Dodatkowo, Estella oferuje wellness catering eventowy, co czyni każdą okazję wyjątkową dzięki smakom, które urzekają gości. Klienci mogą również skorzystać z internetowego sklepu, aby zamówić gotowe dania do domu oraz spróbować wyjątkowych lodów rzemieślniczych, które są hitem wśród smakoszy. Z kolei możliwość otwarcia restauracji w systemie franczyzowym daje szansę na prowadzenie własnego biznesu pod marką Estella, korzystając z doświadczenia i wsparcia renomowanej marki. Dzięki wysokim standardom jakości oraz pasji do gotowania, Estella zdobyła uznanie mieszkańców Wielkopolski, co czyni ją jedną z ulubionych restauracji w regionie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Estella Galas osiągnęła 18 008 312 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 17 982 843 zł. Pozostałe przychody to 25 469 zł.
Całkowite koszty wyniosły 16 690 237 zł.
Zysk netto wyniósł 1 292 607 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 479 431 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 18 008 312 zł w 2025 roku. • 17 529 318 zł w 2024 roku. • 16 073 147 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -90 045 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 292 607 zł w 2025 roku. • 1 241 243 zł w 2024 roku. • 1 602 084 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Estella Galas wynosi 18 268 420 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 092 452 zł a 45 020 781 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 135 566 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 18 268 420 zł w 2025 roku. • 17 202 207 zł w 2024 roku. • 19 478 690 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Estella Galas wynosi 1,36 mln zł.
EBITDA Estella Galas wynosi 1,38 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
94 965 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 357 016 zł w
2025 roku. • 1 355 693 zł w
2024 roku. • 1 724 136 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
110 519 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 382 318 zł w
2025 roku. • 1 445 973 zł w
2024 roku. • 1 894 738 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Estella Galas wynosi 50 lub więcej osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 50+ os. (szac.) w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Estella Galas wynosi 2,85%. To oznacza, że firma ma szansę 2,85% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,85% w 2025 roku. • 2,85% w 2024 roku. • 2,86% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Estella Galas wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2025 roku. • 0,24% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Estella Galas charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Estella Galas wynosi 355 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 114 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 719 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 114 tys. zł a 719 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
9 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 355 tys. zł w 2025 roku. • 280 tys. zł w 2024 roku. • 351 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 114 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 719 tys. zł w 2025 roku. • 701 tys. zł w 2024 roku. • 643 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
7 682 321
zł.
Koszty operacyjne Estella Galas wyniosły
16 625 827
zł.
Wynagrodzenia stanowią
46%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
699 465 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 7 682 321 zł w 2025 roku • 7 254 426 zł w 2024 roku • 6 118 704 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
46% w 2025 roku •
45% w 2024 roku •
43% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Estella Galas wyniosła 3 094 370 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 964 619 zł.
a
ktywa trwałe to 1 129 751 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 094 370 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 637 767 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 456 603 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -223 426 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 094 370 zł w 2025 roku. • 2 721 239 zł w 2024 roku. • 5 046 913 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 42%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 89%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 7%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Estella Galas wyniosły 1 637 767 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 094 370 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 53%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -96 750 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 637 767 zł w 2025 roku • 1 986 541 zł w 2024 roku • 1 907 015 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 53% w 2025 roku • 73% w 2024 roku • 38% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Estella Galas wykazała przychody na poziomie 18 008 312 zł.