PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE "STABLA" SPÓŁKA JAWNA
KRS 0000088946 NIP 6311906042 REGON 273272847

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
3,1 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
3,1 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
86 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
4,6 mln
zł
Info
Województwo
ŚLĄSKIE
Miejscowość
ORNONTOWICE
Adres
ZAMKOWA, 59
Kod pocztowy
43-178
Rejestracja
2002-02-08
Organ reprezentujący
WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ
Forma prawna
SPÓŁKA JAWNA
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
PROWADZENIE SPRAW SPÓŁKI POWIERZA SIĘ WSPÓLNIKOWI ŁUKASZOWI STABLA, KTÓRY REPOREZENTUJE SPÓŁKĘ JEDNOOSOBOWO. W SPRAWACH PRZEKRACZAJĄCYCH ZAKRES ZWYKŁYCH CZYNNOŚCI SPÓŁKI WYMAGANA JEST JEDNOMYŚLNOŚĆ WSPÓLNIKÓW, JEDNAKŻE KAŻDY ZE WSPÓLNIKÓW BEZ WYMAGANEJ UCHWAŁY MOŻE WYKONAĆ CZYNNOŚĆ NAGLĄ, KTÓREJ ZANIECHANIE MOGŁOBY WYRZĄDZIC SPÓŁCE POWAŻNĄ SZKODĘ.

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Produkcyjno- Stabla osiągnęła 3 112 542 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 3 112 475 zł. Pozostałe przychody to 67 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 3 026 087 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 86 455 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi 805 070 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 3 112 542 zł w 2020 roku.
• 4 290 653 zł w 2019 roku.
• 4 722 682 zł w 2018 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 130 287 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 86 455 zł w 2020 roku.
• 1861 zł w 2019 roku.
• -174 118 zł w 2018 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Produkcyjno- Stabla wynosi 4 571 832 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 859 616 zł a 11 545 619 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 598 360 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 4 571 832 zł w 2020 roku.
• 5 125 283 zł w 2019 roku.
• 5 768 552 zł w 2018 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Produkcyjno- Stabla wynosi 87 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Produkcyjno- Stabla wynosi 194 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 131 074 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 86 631 zł w 2020 roku.
• 1238 zł w 2019 roku.
• -175 518 zł w 2018 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 101 006 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 193 651 zł w 2020 roku.
• 127 623 zł w 2019 roku.
• -8361 zł w 2018 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie Produkcyjno- Stabla wynosi 11 osób.
icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi 2 os. rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 11 os. w 2020 roku.
• 8 os. w 2019 roku.
• 7 os. w 2018 roku.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 16 obwieszczeń dotyczących organizacji Produkcyjno- Stabla.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 24 lipca 2025 (MSiG nr 142/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
16 obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
16 mniej istotnych obwieszczeń Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 769681. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/749264/25/292]
    MSiG 142/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/749264/25/292 Nr ogłoszenia: 769681
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 30.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 38 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 5. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
  2. Poz. 713333. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/627693/24/107]
    MSiG 136/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/627693/24/107 Nr ogłoszenia: 713333
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 27.06.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 36 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 5. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
  3. Poz. 621394. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/507549/23/411]
    MSiG 135/2023 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/507549/23/411 Nr ogłoszenia: 621394
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 27.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 35 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 5. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
  4. Poz. 446572. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO- -USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/393091/22/989]
    MSiG 129/2022 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/393091/22/989 Nr ogłoszenia: 446572
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O W dniu 24.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 34 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 5. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
  5. Poz. 567167. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/313122/21/720]
    MSiG 144/2021 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/313122/21/720 Nr ogłoszenia: 567167
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 08.07.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 33 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
  6. Poz. 567166. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/313122/21/319]
    MSiG 144/2021 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/313122/21/319 Nr ogłoszenia: 567166
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 08.07.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 32 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 08.07.2021 okres OD 01.01.2020 DO 31.12.2020
  7. Poz. 617482. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/231226/20/691]
    MSiG 179/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/231226/20/691 Nr ogłoszenia: 617482
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 05.08.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 31 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  8. Poz. 617481. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/231226/20/290]
    MSiG 179/2020 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/231226/20/290 Nr ogłoszenia: 617481
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 05.08.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 30 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 05.08.2020 okres OD 01.01.2019 DO 31.12.2019
  9. Poz. 692069. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/147068/19/33]
    MSiG 136/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/147068/19/33 Nr ogłoszenia: 692069
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 08.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 29 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  10. Poz. 692068. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/147068/19/632]
    MSiG 136/2019 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/147068/19/632 Nr ogłoszenia: 692068
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 08.07.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 28 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 08.07.2019 okres OD 01.01.2018 DO 31.12.2018
  11. Poz. 596255. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/435044/18/569]
    MSiG 198/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/435044/18/569 Nr ogłoszenia: 596255
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 13.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 27 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
  12. Poz. 596254. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.02.2002. [RDF/435043/18/168]
    MSiG 198/2018 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/435043/18/168 Nr ogłoszenia: 596254
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 13.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 26 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 13.07.2018 okres OD 01.01.2017 DO 31.12.2017
  13. Poz. 248329. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 08.02.2002. [KA.VIII NS-REJ.KRS/29171/17/424]
    Rzuć okiem MSiG 161/2017 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KA.VIII NS-REJ.KRS/29171/17/424 Nr ogłoszenia: 248329
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 28.07.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 25 następującej treści: Dz. 1. Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. STABLA 2. ŁUKASZ 3. [ukryto]) wykreślić: 5. NIE wpisać: 5. TAK 6. NIE 7. TAK Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 07.07.2017 okres OD 01.01.2016 DO 31.12.2016 1 3. OD 01.01.2016 DO 31.12.2016
  14. Poz. 18025. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 08.02.2002. [KA.VIII NS-REJ.KRS/39477/16/137]
    Rzuć okiem MSiG 15/2017 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KA.VIII NS-REJ.KRS/39477/16/137 Nr ogłoszenia: 18025
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 13.01.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 24 następującej treści: Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. ANEKS NR 8 DO UMOWY SPÓŁKI Z DNIA 18.10.2016R. ZMIENIONO §7 I §8 UMOWY SPÓŁKI Rub. 7. Dane wspólników wykreślić: 1 1. STABLA 2. EMANUEL 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE wpisać: 2 1. BEJGROWICZ 2. AGATA 3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spó 1 (dla pozycji: 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY SPÓŁKĘ) wykreślić: 2. 1.PROWADZENIE SPRAW SPÓŁKI POWIERZA SIĘ WSPÓLNIKOWI EMANUELOWI STABLA, KTÓRY REPREZENTUJE SPÓŁKĘ JEDNOOSOBOWO. 2.W SPRAWACH PRZEKRACZAJĄCYCH ZAKRES ZWYKŁYCH CZYNNOŚCI SPÓŁKI WYMAGANE JEST JEDNOMYŚLNOŚĆ WSPÓLNIKÓW, JEDNAKŻE KAŻDY ZE WSPÓLNIKÓW BEZ WYMAGANEJ UCHWAŁY MOŻE WYKONAĆ CZYNNOŚĆ NAGŁĄ, KTÓREJ ZANIECHANIE MOGŁOBY WYRZĄDZIĆ SPÓŁCE POWAŻNĄ SZKODĘ wpisać: 2. PROWADZENIE SPRAW SPÓŁKI POWIERZA SIĘ WSPÓLNIKOWI ŁUKASZOWI STABLA, KTÓRY REPOREZENTUJE SPÓŁKĘ JEDNOOSOBOWO. W SPRAWACH PRZEKRACZAJĄCYCH ZAKRES ZWYKŁYCH CZYNNOŚCI SPÓŁKI WYMAGANA JEST JEDNOMYŚLNOŚĆ WSPÓLNIKÓW, JEDNAKŻE KAŻDY ZE WSPÓLNIKÓW BEZ WYMAGANEJ UCHWAŁY MOŻE WYKONAĆ CZYNNOŚĆ NAGLĄ, KTÓREJ ZANIECHANIE MOGŁOBY WYRZĄDZIC SPÓŁCE POWAŻNĄ SZKODĘ. PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę wykreślić: 1 1. STABLA 2. EMANUEL 3. [ukryto] wpisać: 2 1. BEJGROWICZ 2. AGATA 3. [ukryto]
  15. Poz. 256003. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 08.02.2002. [KA.VIII NS-REJ.KRS/21651/16/716]
    MSiG 166/2016 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KA.VIII NS-REJ.KRS/21651/16/716 Nr ogłoszenia: 256003
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 19.08.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 23 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 24.06.2016 okres OD 01.01.2015 DO 31.12.2015 1 3. OD 01.01.2015 DO 31.12.2015 X V. W P I S Y D O
  16. Poz. 23131. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE „STABLA” SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000088946. SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH WYDZIAŁ VIII GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 08.02.2002. [KA.VIII NS-REJ.KRS/1206/16/698]
    Rzuć okiem MSiG 22/2016 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: KA.VIII NS-REJ.KRS/1206/16/698 Nr ogłoszenia: 23131
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 28.01.2016 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 22 następującej treści: Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać: 1 1. ANEKS DO UMOWY SPÓŁKI Z DNIA 02.01.2016 ZMIENIONO PAR. 7 UST.2 UMOWY SPÓŁKI

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Produkcyjno- Stabla nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Produkcyjno- Stabla wynosi 0,13%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,065% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,13% w 2020 roku.
• 0,13% w 2019 roku.
• 0,26% w 2018 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Produkcyjno- Stabla charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2020 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2019 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Produkcyjno- Stabla wynosi 171 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 13 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 581 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 13 tys. zł a 581 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi 26 tys. zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 171 tys. zł w 2020 roku.
• 187 tys. zł w 2019 roku.
• 223 tys. zł w 2018 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 13 tys. zł w 2020 roku.
• 186 zł w 2019 roku.
• 5 tys. zł w 2017 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 581 tys. zł w 2020 roku.
• 610 tys. zł w 2019 roku.
• 715 tys. zł w 2018 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 344 905 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Produkcyjno- Stabla wyniosły 3 025 844 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 11,4% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 3600 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 344 905 zł w 2020 roku
• 279 424 zł w 2019 roku
• 337 705 zł w 2018 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 2,3 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 11,4% w 2020 roku
• 6,5% w 2019 roku
• 6,9% w 2018 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Produkcyjno- Stabla wyniosła 3 071 864 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa trwałe to 2 346 125 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 725 739 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 071 864 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 2 902 977 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 168 887 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 413 908 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 337 259 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 3 071 864 zł sumy bilansowej i 2 902 977 zł kapitału własnego w 2020 roku.
• 3 215 117 zł sumy bilansowej i 3 049 111 zł kapitału własnego w 2019 roku.
• 3 899 680 zł sumy bilansowej i 3 577 496 zł kapitału własnego w 2018 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2,81%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2,98%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 2,78%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 2,78%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 4 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3,5 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3,5 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Produkcyjno- Stabla wyniosły 168 887 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 071 864 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 5,5%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 76 649 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 168 887 zł w 2020 roku
• 166 006 zł w 2019 roku
• 322 184 zł w 2018 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 1 punkt procentowy rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 6% w 2020 roku
• 5% w 2019 roku
• 8% w 2018 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Produkcyjno- Stabla ma 168 887 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Największa część, 88 334 zł (52%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
icon custom:bullet-chevron
Poza tym: dostawcom 80 553 zł (48%).
icon custom:bullet-chevron
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom.
icon custom:bullet-chevron
W roku 2020 52% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2017: 19%).
icon custom:bullet-chevron
Udział banków i pożyczkodawców nie zmienił się: 0% w 2017 i w 2020.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Produkcyjno- Stabla wynosi 4,3 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 3,52 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 1 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,67 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (725 739 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (168 887 zł) o 556 852 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 4,3 w 2020 roku
• 4,63 w 2019 roku
• 4,12 w 2018 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Produkcyjno- Stabla nie wykazała kredytów ani pożyczek (0 zł); gotówka (tylko kasa i rachunki): 169 728 zł. Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu), więc długu netto nie podajemy.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 243 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 357 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Produkcyjno- Stabla wynosi 51 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 10 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 42 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi 41 dni.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 16 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 408 389 zł, z czego 89 545 zł ma termin do 12 miesięcy, a 318 844 zł powyżej 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 51 dni w 2020 roku
• 37 dni w 2019 roku
• 46 dni w 2018 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Produkcyjno- Stabla wynoszą 3 018 893 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 294 990 zł, czyli 10% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 288 998 zł, czyli 10% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to amortyzacja: 107 021 zł, czyli 4% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 3 mln zł w 2020 roku
• 4,3 mln zł w 2019 roku
• 4,9 mln zł w 2018 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2020 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), amortyzacja. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Produkcyjno- Stabla wykazała przychody na poziomie 3 112 542 zł.

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Produkcyjno- Stabla wykazała zysk netto większy niż 46% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 32% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 59% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 12% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 53% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 47% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 39% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 30% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 46% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2020 były wyższe niż 32% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 była ona wyższa niż 59% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był wyższy niż 12% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 47% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 39% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2020 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2020 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 18 z 21 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi 2 912 041,08
I. Przychody netto ze sprzedaży 2 912 041,08
B. Koszty działalności operacyjnej 3 018 892,68
I. Amortyzacja 107 020,73
II. Zużycie materiałów i energii 294 989,53
III. Usługi obce 39 459,36
IV. Wynagrodzenia 288 998,25
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1) 55 906,39
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1) 2 232 518,42
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) -106 851,60
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym: 200 433,82
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym: 6 951,71
F. Przychody finansowe, w tym: 67,35
II. Odsetki, w tym: 0,06
G. Koszty finansowe, w tym: 242,67
I. Odsetki, w tym: (+1) 242,67
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G) 86 455,19
J. Zysk (strata) netto (H - I) 86 455,19

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Produkcyjno- Stabla składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 45 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 99 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2020
−3 mies. 9 dni
2019
−2 mies. 11 dni
2018
−7 dni
2017
−3 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja


Podobne organizacje do PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWE "STABLA"

OrganizacjaNumer KRS
1
0000004570
2
0000005056
3
0000005097
4
0000005242
5
0000009378
6
0000010208
7
0000012302
8
0000014499
9
0000022452
10
0000030470
11
0000032949
12
0000039573
13
0000051087
14
0000061997
15
0000076178
16
0000090520
17
0000091642
18
0000099097
19
0000109143
20
0000133677
21
0000143559
22
0000147283
23
0000150610
24
0000157294
25
0000158758
26
0000159896
27
0000163950
28
0000174270
29
0000176963
30
0000185522