Zarządzanie 14 punktami handlowymi w trzech gminach.|Zatrudnianie około 50 pracowników.|Posiadanie dwóch baz magazynowych.|Udostępnianie praktyk zawodowych dla uczniów.|Wdrażanie systemu HACCP i dostosowanie do przepisów UE.
Spółdzielnia Handlowo-Usługowa w Mszczonowie to firma z bogatą historią sięgającą 1948 roku, której pierwotna nazwa brzmiała "Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska" w Mszczonowie. Przedsiębiorstwo początkowo pełniło rolę monopolisty w zakresie handlu na terenie gminy i z czasem rozszerzyło swoją działalność na gminy Radziejowice oraz Żabia Wola. Lata 70-te były okresem najbardziej dynamicznego rozwoju, w którym inwestowano w rozbudowę bazy magazynowej, piekarni oraz nowoczesnych pawilonów handlowych. W 1979 roku uruchomiono kompleks restauracyjno-handlowy w Radziejowicach, a następnie zmodernizowano obiekty piekarni i cukierni oraz uruchomiono wielkopowierzchniowe pawilony handlowe Merkury i Hermes w Mszczonowie.Obecnie Spółdzielnia zatrudnia około 50 pracowników oraz prowadzi 14 punktów handlowych rozmieszczonych na terenie gmin Mszczonów, Radziejowice i Żabia Wola, a także posiada dwie bazy magazynowe w Żabiej Woli i Mszczonowie. Firma umożliwia uczniom szkół odbycie praktyk w zawodzie sprzedawcy, dostosowuje swoją działalność do przepisów Unii Europejskiej i wdrożyła system HACCP. Spółdzielnia dysponuje własnym zapleczem transportowym oraz prowadzi wynajem obiektów, lokali i powierzchni użytkowych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie osiągnęła 9 538 727 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 9 388 847 zł. Pozostałe przychody to 149 881 zł.
Całkowite koszty wyniosły 9 879 957 zł.
Strata netto wyniosła 491 110 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 136 514 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 9 538 727 zł w 2025 roku. • 10 442 890 zł w 2024 roku. • 11 003 516 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 40 516 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -491 110 zł w 2025 roku. • -343 102 zł w 2024 roku. • -31 889 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wynosi 7 698 882 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 23 846 818 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 68 881 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 698 882 zł w 2025 roku. • 8 669 996 zł w 2024 roku. • 9 304 911 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wynosi -608 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
29 138 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -607 751 zł w
2025 roku. • -486 616 zł w
2024 roku. • -163 314 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wynosi 31 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 31 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,88% w 2024 roku. • 2,87% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wynosi 0,42%. To oznacza, że firma ma szansę 0,42% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,42% w 2025 roku. • 0,33% w 2024 roku. • 0,21% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wynosi 159 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 376 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 376 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
1 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 159 tys. zł w 2025 roku. • 220 tys. zł w 2024 roku. • 277 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 376 tys. zł w 2025 roku. • 455 tys. zł w 2024 roku. • 525 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wyniosły
9 996 597
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wyniosła 2 442 673 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 004 714 zł.
a
ktywa trwałe to 1 437 959 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 442 673 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 656 366 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 786 307 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -47 610 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 442 673 zł w 2025 roku. • 2 921 816 zł w 2024 roku. • 3 307 005 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -20%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -27%.
Marża operacyjna wyniosła -6%.
Marża netto wyniosła -5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wyniosły 656 366 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 442 673 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 27%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -18 106 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 656 366 zł w 2025 roku • 644 391 zł w 2024 roku • 681 360 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 27% w 2025 roku • 22% w 2024 roku • 21% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wykazała przychody na poziomie 9 538 727 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Spółdzielnia Handlowo-Usługowa W Mszczonowie wykazała zysk netto większy niż 3% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach z przewagą żywności, napojów i wyrobów tytoniowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 3% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 72% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 74% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 45 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 72 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-45
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 12 dni04-05-2026
2024
−1 mies. 19 dni27-05-2025
2023
−1 mies. 10 dni05-06-2024
2022
−1 mies. 6 dni09-06-2023
2021
−4 mies. 16 dni01-06-2022
2020
−3 mies. 10 dni07-07-2021
2019
−28 dni17-09-2020
2018
−2 mies. 3 dni13-05-2019
2017
+3 mies. 26 dni08-11-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki