SPAWALNICTWO I URZĄDZENIA TECHNICZNE DLA OCHRONY ŚRODOWISKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS
0000075201
NIP
8520009224
REGON
810407306

Podsumowanie

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
3,9 mln
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
6,8 mln
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
113 tys.
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
7,1 mln
Info
Województwo
ZACHODNIOPOMORSKIE
Miejscowość
SZCZECIN
Adres
BLIZIŃSKIEGO, 12
Kod pocztowy
71-703
Rejestracja
2001-12-20
Rozpoczęcie działalności
1993-05-20
Kapitał zakładowy
600000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Strona www
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ ZAGRANICZNA
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY SZCZECIN-CENTRUM W SZCZECINIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
REPREZENTACJA JEDNOOSOBOWA
Organ nadzoru
RADA NADZORCZA
Sprzedaż sprzętu spawalniczego i materiałów do spawania.|Dostawa i montaż urządzeń do automatyzacji procesów spawania.|Współpraca z wiodącymi markami spawalniczymi.|Profesjonalne doradztwo techniczne dla klientów.|Organizacja szkoleń z zakresu obsługi oferowanego sprzętu.

Podstawowe wyniki finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska osiągnęła 6 767 873 zł przychodów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody operacyjne wyniosły 6 767 835 zł. Pozostałe przychody to 38 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite koszty wyniosły 6 654 493 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto wyniósł 113 343 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -364 880 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 6 767 873 zł w 2025 roku.
• 7 678 369 zł w 2024 roku.
• 8 510 632 zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -41 037 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 113 343 zł w 2025 roku.
• 289 586 zł w 2024 roku.
• 350 774 zł w 2023 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Szacunkowa wycena organizacji Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wynosi 7 119 202 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 1 133 427 zł a 16 919 682 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 359 682 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 7 119 202 zł w 2025 roku.
• 8 346 167 zł w 2024 roku.
• 8 928 569 zł w 2023 roku.

EBIT i EBITDA

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wynosi 153 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wynosi 240 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi 61 550 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 152 765 zł w 2025 roku.
• 400 070 zł w 2024 roku.
• 492 714 zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi 61 346 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 240 011 zł w 2025 roku.
• 479 579 zł w 2024 roku.
• 543 237 zł w 2023 roku.

Zatrudnienie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zatrudnienie maleje w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło:
• 0 os. w 2025 roku.
• 11 os. w 2024 roku.
• 10 — 50 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.

Ryzyko zamknięcia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło:
• 2,89% w 2025 roku.
• 2,88% w 2024 roku.
• 2,88% w 2023 roku.

Ryzyko niewypłacalności

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wynosi 0,06%. To oznacza, że firma ma szansę 0,06% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,06% w 2025 roku.
• 0,05% w 2024 roku.
• 0,04% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki dla Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wynosi 223 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 23 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 700 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przedział standardowego kredytu mieści się między 23 tys. zł a 700 tys. zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi 11 tys. zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 223 tys. zł w 2025 roku.
• 311 tys. zł w 2024 roku.
• 304 tys. zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 23 tys. zł w 2025 roku.
• 58 tys. zł w 2024 roku.
• 70 tys. zł w 2023 roku.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Maksymalny kredyt wynosił:
• 700 tys. zł w 2025 roku.
• 658 tys. zł w 2024 roku.
• 593 tys. zł w 2023 roku.

Wynagrodzenia

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 1 452 603 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Koszty operacyjne Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wyniosły 6 615 070 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wynagrodzenia stanowią 22% kosztów operacyjnych.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 30 750 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 1 452 603 zł w 2025 roku
• 1 622 186 zł w 2024 roku
• 1 428 816 zł w 2023 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 22% w 2025 roku
• 22% w 2024 roku
• 18% w 2023 roku

Bilans

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość aktywów Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wyniosła 3 933 985 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa obrotowe to 3 063 484 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
a
ktywa trwałe to 870 501 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 662 097 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 062 097 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
k
apitał (fundusz) własny to 600 000 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -62 245 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie:
• 3 933 985 zł w 2025 roku.
• 3 895 958 zł w 2024 roku.
• 3 730 915 zł w 2023 roku.

Rentowność

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 19%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna wyniosła 2%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto wyniosła 2%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.4 punktu procentowego rocznie.

Zadłużenie

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wyniosły 1 062 097 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 933 985 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 27%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -125 872 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 1 062 097 zł w 2025 roku
• 1 137 413 zł w 2024 roku
• 1 261 955 zł w 2023 roku
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 27% w 2025 roku
• 29% w 2024 roku
• 34% w 2023 roku

Podatek dochodowy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wykazała przychody na poziomie 6 767 873 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zarobiła 151 607 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy wyniósł 38 264 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 113 343 zł.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy odpowiadał za 25% zysku brutto.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -13 154 zł rocznie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 38 264 zł w 2025 roku
• 95 782 zł w 2024 roku
• 122 153 zł w 2023 roku

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja Spawalnictwo I Urządzenia Techniczne DLA Ochrony Środowiska wykazała zysk netto większy niż 54% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa pozostałych maszyn i urządzeń".
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała przychód większy niż 64% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 71% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 42% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 36% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 36% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 42% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 56% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 66% organizacji z branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 64% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 71% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 42% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 36% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 56% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 66% organizacji w branży.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.

Sprawozdania finansowe

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sprawozdania finansowe były składane średnio 128 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 110 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−3 mies. 20 dni
2024
−3 mies. 19 dni
2023
−2 mies. 10 dni
2022
−3 mies. 23 dni
2021
−7 mies. 5 dni
2020
−6 mies. 20 dni
2019
−4 mies. 28 dni
2018
−3 mies. 17 dni
2017
−2 mies. 19 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Historia powiązań


Udziałowcy

icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Sut Schweiss Und Umwelttechnik Handelsgesellschaft Mbh Z Siedzibą W Bremen, Niemcy posiada 10 udziałów, które stanowią 100.0% firmy.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem od 11.12.2008 jest Sut Schweiss Und Umwelttechnik Handelsgesellschaft Mbh Z Siedzibą W Bremen, Niemcy kontrolujący 100% udziałów.
icon akar-icons:arrow-forward-thick-fill
Największym udziałowcem w okresie od 20.12.2001 do 11.12.2008 był Sut Schweis Und Umwelttechnik Handelgesellschaft Mbh Z Siedzibą W Bremen, Niemcy kontrolując 100% udziałów.

Reprezentacja

  • Drzemalla Frank
    rada nadzorcza
  • Drzemalla Oxana
    rada nadzorcza
  • prokurent
  • zarząd
    Funkcja: prezes zarządu
  • Weinberg Maik
    rada nadzorcza