Organizacja Grast & MTB osiągnęła 45 917 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 45 917 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 62 628 zł.
Strata netto wyniosła 16 710 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -8 562 031 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 45 917 zł w 2025 roku. • 78 718 zł w 2024 roku. • 108 970 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -50 298 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -16 710 zł w 2025 roku. • -25 241 zł w 2024 roku. • 1335 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Grast & MTB wynosi 62 005 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 167 430 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 6 813 516 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 62 005 zł w 2025 roku. • 96 405 zł w 2024 roku. • 140 843 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Grast & MTB wynosi -17 tys. zł.
EBITDA Grast & MTB wynosi -17 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
101 092 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -16 710 zł w
2025 roku. • 1589 zł w
2024 roku. • 2650 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
113 309 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -16 679 zł w
2025 roku. • 1933 zł w
2024 roku. • 3924 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Grast & MTB.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 1 os. w 2024 roku. • 2 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Grast & MTB wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,030% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Grast & MTB wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2025 roku. • 0,12% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Grast & MTB charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Grast & MTB wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 8 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 8 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
199 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 8 tys. zł w 2025 roku. • 12 tys. zł w 2024 roku. • 17 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
26 536
zł.
Koszty operacyjne Grast & MTB wyniosły
62 628
zł.
Wynagrodzenia stanowią
42%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-523 430 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 26 536 zł w 2025 roku • 9207 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
42% w 2025 roku •
12% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Grast & MTB wyniosła 348 890 zł.
a
ktywa obrotowe to 41 421 zł.
a
ktywa trwałe to 307 469 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 348 890 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 307 033 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 41 857 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -2 991 885 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 348 890 zł w 2025 roku. • 365 998 zł w 2024 roku. • 456 406 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -40%.
Marża operacyjna wyniosła -36%.
Marża netto wyniosła -36%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -5.5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Grast & MTB wyniosły 307 033 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 348 890 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 88%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -1 775 004 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 307 033 zł w 2025 roku • 307 430 zł w 2024 roku • 372 597 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 88% w 2025 roku • 84% w 2024 roku • 82% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Grast & MTB wykazała przychody na poziomie 45 917 zł.
Organizacja zarobiła -16 710 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -16 710 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -12 121 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 2656 zł w 2023 roku
Organizacja Grast & MTB wykazała zysk netto większy niż 15% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa wyrobów metalowych oraz sprzętu i dodatkowego wyposażenia hydraulicznego i grzejnego".
Organizacja wykazała przychód większy niż 15% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 21% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 4% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 15% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 15% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 21% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 88% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 14% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 4% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 8 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 45 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 96 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-45
dni względem terminu
8
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 6 dni10-04-2026
2024
−3 mies. 9 dni07-04-2025
2023
+8 mies. 20 dni01-04-2025
2022
−24 dni21-06-2023
2021
−4 mies. 14 dni03-06-2022
2020
−4 mies. 22 dni26-05-2021
2019
−4 mies.17-06-2020
2018
−1 mies. 4 dni11-06-2019
2017
−18 dni27-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Euroterm Tgs posiada 75
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 16.02.2026 jest Euroterm Tgs kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 15.07.2022 do 16.02.2026
był Martowicz Michał kontrolując 17% udziałów.
W okresie od 19.04.2021 do 15.07.2022 najwięcej udziałów posiadał Euroterm Tgs. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.