GPA FINISHING CENTRAL EUROPE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0001168853 NIP 6511750389 REGON 541514272

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
3,3 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
4 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
100 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
3,1 mln
zł
Info
Województwo
ŚLĄSKIE
Miejscowość
ŻORY
Adres
UL. ROZWOJOWA, 2
Kod pocztowy
44-240
Rejestracja
2025-04-18
Kapitał zakładowy
150000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Email
l.knopek@gpainnova.com
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Zaawansowane technologie wykańczania powierzchni metali|Innowacyjne systemy elektropolerowania i robotyka morska|Rozwiązania dla przemysłu, medycyny i lotnictwa|Centrum doświadczeń DLyte Experience Center w Polsce|Część międzynarodowej grupy GPAINNOVA

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja GPA Finishing Central Europe osiągnęła 4 002 868 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 4 002 868 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 3 902 771 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 100 097 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 4 002 868 zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 100 097 zł w 2025 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji GPA Finishing Central Europe wynosi 3 105 196 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 178 856 zł a 9 542 094 zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 3 105 196 zł w 2025 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT GPA Finishing Central Europe wynosi 110 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA GPA Finishing Central Europe wynosi 110 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 110 104 zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 110 104 zł w 2025 roku.

Zatrudnienie

Brak danych o zatrudnieniu.


Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie dotyczące organizacji GPA Finishing Central Europe.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 2 maja 2025 (MSiG nr 84/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1 obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenie Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 329332. GPA FINISHING CENTRAL EUROPE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001168853. SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 18.04.2025. [GL.X NS-REJ.KRS/5729/25/330]
    MSiG 84/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: GL.X NS-REJ.KRS/5729/25/330 Nr ogłoszenia: 329332
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 18.04.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. GPA FINISHING CENTRAL EUROPE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat ŻORY gmina ŻORY miejscowość ŻORY 2. miejscowość ŻORY ulica UL. ROZWOJOWA nr domu 2 kod pocztowy 44-240 poczta ŻORY kraj POLSKA 3. Adres poczty elektronicznej L.KNOPEK@GPAINNOVA.COM 4. Adres strony internetowej WWW.GPAINNOVA.COM Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 14.04.2025 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 8. Kapitał spółki 1. 150000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. SARSANEDAS MILLET 2. PAU 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE Rub. 3. Prokurenci 1 1. KNOPEK 2. ŁUKASZ PAWEŁ 3. [ukryto] 4. PROKURA ODDZIELNA Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 64 Z SPRZEDAŻ HURTOWA POZOSTAŁYCH MASZYN I URZĄDZEŃ 1 2. 25 53 Z OBRÓBKA MECHANICZNA ELEMENTÓW METALOWYCH 2 2. 77 39 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA POZOSTAŁYCH MASZYN, URZĄDZEŃ ORAZ DÓBR MATERIALNYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 3 2. 33 12 Z NAPRAWA I KONSERWACJA MASZYN 4 2. 28 41 Z PRODUKCJA MASZYN DO FORMOWANIA METALU I OBRABIAREK DO METALU 5 2. 72 10 Z BADANIA X V. W P I S Y D NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE W DZIEDZINIE NAUK PRZYRODNICZYCH I TECHNICZNYCH 6 2. 28 29 Z PRODUKCJA POZOSTAŁYCH MASZYN OGÓLNEGO PRZEZNACZENIA, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA 7 2. 74 99 Z WSZELKA POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ PROFESJONALNA, NAUKOWA I TECHNICZNA, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
GPA Finishing Central Europe nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji GPA Finishing Central Europe wynosi 1,12%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,970% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 1,12% w 2025 roku.
• 0,15% w 2024 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
GPA Finishing Central Europe charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla GPA Finishing Central Europe wynosi 76 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 17 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 160 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 17 tys. zł a 160 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wynosił:
• 76 tys. zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 17 tys. zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 160 tys. zł w 2025 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 61 621 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne GPA Finishing Central Europe wyniosły 3 892 765 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 1,6% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 61 621 zł w 2025 roku
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 1,6% w 2025 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów GPA Finishing Central Europe wyniosła 3 348 860 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 3 348 860 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 348 860 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 250 097 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 3 098 763 zł.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 3 348 860 zł sumy bilansowej i 250 097 zł kapitału własnego w 2025 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2,99%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 40,02%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 2,75%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 2,5%.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania GPA Finishing Central Europe wyniosły 3 098 763 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 348 860 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 92,5%.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 3 098 763 zł w 2025 roku
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 93% w 2025 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja GPA Finishing Central Europe ma 3 098 763 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Najwięcej jest winna dostawcom: 2 882 906 zł (93%).
icon custom:bullet-chevron
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 189 136 zł (6%), państwu 16 385 zł (poniżej 1%); pracownikom 5000 zł (poniżej 1%).
icon custom:bullet-chevron
Pozostali, 5337 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie podaje tylko kredyty krótkoterminowe, więc kwota dla banków może być zaniżona (brakująca część jest w „pozostałych”).
icon custom:bullet-chevron
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji GPA Finishing Central Europe wynosi 1,08 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,7 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0,07, czyli same środki pieniężne pokrywają 7% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,49 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (3 348 860 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (3 098 763 zł) o 250 097 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 1,08 w 2025 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Kredyty i pożyczki organizacji GPA Finishing Central Europe: 189 136 zł, gotówka: 222 225 zł. Pełnej kwoty długu sprawozdanie nie podaje, więc dług netto jest nieznany.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie podaje tylko kredyty krótkoterminowe, więc kwota długu może być niepełna.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 6 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
icon custom:bullet-chevron
Kwota kredytów i pożyczek nie obejmuje grupy kapitałowej ani spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 3 098 763 zł - sekcja Zadłużenie.

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji GPA Finishing Central Europe wynosi 91 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 194 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -103 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 77 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 393 481 zł, z czego 1 393 481 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 91 dni w 2025 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji GPA Finishing Central Europe wynoszą 3 892 765 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 3 627 249 zł, czyli 93% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 201 517 zł, czyli 5% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 51 146 zł, czyli 1% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 3,9 mln zł w 2025 roku
• 0 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja GPA Finishing Central Europe wykazała przychody na poziomie 4 002 868 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 109 997 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 9900 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 100 097 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 9900 zł w 2025 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja GPA Finishing Central Europe wykazała zysk netto większy niż 51% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa pozostałych maszyn i urządzeń".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 51% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 57% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 84% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 44% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 39% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 42% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 73% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 50% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 24 pozycje Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 4 002 867,75
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów 4 002 867,75
B. Koszty działalności operacyjnej 3 892 764,68
I. Amortyzacja 0,00
II. Zużycie materiałów i energii 1 888,59
III. Usługi obce 201 516,75
IV. Podatki i opłaty, w tym: 64,00
V. Wynagrodzenia 51 146,41
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: 10 474,80
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 424,87
VIII. Wartość sprzedanych towarów 3 627 249,26
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 110 103,07
D. Pozostałe przychody operacyjne 0,44
IV. Inne przychody operacyjne 0,44
E. Pozostałe koszty operacyjne 0,00
III. Inne koszty operacyjne 0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 110 103,51
H. Koszty finansowe 106,11
I. Odsetki, w tym: 5,82
IV. inne 100,29
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 109 997,40
J. Podatek dochodowy 9 900,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 100 097,40

Pełne sprawozdania finansowe organizacji GPA Finishing Central Europe składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 1 dzień po terminie.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 1 dzień po terminie.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
+1 dzień
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja

  • prokurent
  • Sarsanedas Millet Pau
    zarząd
    Funkcja: prezes zarządu