TANIS M. PYZARA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA
KRS 0001093915 NIP 8652071734 REGON 830402598

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
2,4 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
24,3 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
1,7 mln
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
24 mln
zł
Info
Województwo
PODKARPACKIE
Miejscowość
STALOWA WOLA
Adres
UL. HANDLOWA, 1
Kod pocztowy
37-450
Rejestracja
2024-03-15
Kapitał zakładowy
921598,00 PLN
Strona www
Forma prawna
SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI ORAZ PROWADZENIA JEJ SPRAW UPOWAŻNIONY JEST KOMPLEMENTARIUSZ
Produkcja pieczywa|Wytwarzanie świeżych wyrobów ciastkarskich|Działalność zarejestrowana jako spółka komandytowo-akcyjna|Tradycyjne metody produkcji|Lokalna obecność w Stalowej Woli

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Tanis M. Pyzara osiągnęła 24 347 461 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 24 346 320 zł. Pozostałe przychody to 1141 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 22 630 285 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 1 717 176 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 779 007 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 24 347 461 zł w 2025 roku.
• 21 568 454 zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi 1 037 311 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 1 717 176 zł w 2025 roku.
• 2 754 487 zł w 2024 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Tanis M. Pyzara wynosi 23 951 998 zł.
icon custom:bullet-chevron
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy 1 044 194 zł a 60 361 318 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 2 046 984 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 23 951 998 zł w 2025 roku.
• 25 998 982 zł w 2024 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Tanis M. Pyzara wynosi 2,12 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Tanis M. Pyzara wynosi 2,19 mln zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi 632 687 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 2 121 801 zł w 2025 roku.
• 2 754 487 zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi 633 854 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 2 185 872 zł w 2025 roku.
• 2 819 725 zł w 2024 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Brak zatrudnionych osób odnotowano w Tanis M. Pyzara.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 3 obwieszczenia dotyczące organizacji Tanis M. Pyzara.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 9 lipca 2025 (MSiG nr 131/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
3 obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
3 mniej istotne obwieszczenia Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 655679. TANIS M. PYZARA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA. KRS 0001093915. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.03.2024. [RDF/740863/25/938]
    MSiG 131/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/740863/25/938 Nr ogłoszenia: 655679
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 25.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 5 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 15.03.2024 DO 31.12.2024
  2. Poz. 655678. TANIS M. PYZARA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA. KRS 0001093915. SYSTEM, wpis do rejestru: 15.03.2024. [RDF/740863/25/537]
    MSiG 131/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/740863/25/537 Nr ogłoszenia: 655678
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 25.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 4 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 25.06.2025 okres OD 15.03.2024 DO 31.12.2024
  3. Poz. 188787. TANIS M. PYZARA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA. KRS 0001093915. SĄD REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 15.03.2024. [RZ.XII NS-REJ.KRS/4330/24/564]
    MSiG 60/2024 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: RZ.XII NS-REJ.KRS/4330/24/564 Nr ogłoszenia: 188787
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 15.03.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA 3. TANIS M. PYZARA SPÓŁKA KOMANDYTOWO-AKCYJNA 4. NIE 5. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo PODKARPACKIE powiat STALOWOWOLSKI gmina STALOWA WOLA miejscowość STALOWA WOLA 2. miejscowość STALOWA WOLA ulica UL. HANDLOWA nr domu 1 kod pocztowy 37-450 poczta STALOWA WOLA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o statucie 1 1. 1 MARCA 2024R., NOTARIUSZ TOMASZ BORZĘCKI KANCELARIA NOTARIALNA TOMASZ BORZĘCKI W STALOWEJ WOLI, REP. A NR 1006/2024 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY Rub. 6. Sposób powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. 01.03.2024, SPÓŁKA POWSTAŁA W WYNIKU PRZEKSZTAŁCENIA FORMY PRAWNEJ TANIS K.T.M.A. PYZARA SPÓŁKA JAWNA Z SIEDZIBĄ W STALOWEJ WOLI (KRS: KRS 0000065007) W SPÓŁKĘ KOMANDYTOWO  AKCYJNĄ. UCHWAŁA Z DNIA 1 MARCA 2024R., PODJĘTA PRZEZ WSPÓLNIKÓW SPÓŁKI TANIS K.T.M.A. PYZARA SPÓŁKA JAWNA Z SIEDZIBĄ W STALOWEJ WOLI (KRS: KRS 0000065007) W SPRAWIE PRZEKSZTAŁCENIA FORMY PRAWNEJ TANIS K.T.M.A. PYZARA SPÓŁKA JAWNA W SPÓŁKĘ KOMANDYTOWO  AKCYJNĄ, OBJETA AKTEM NOTARIALNYM SPORZĄDZONYM PRZEZ NOTARIUSZA TOMASZA BORZĘCKIEGO Z KANCELARII NOTARIALNEJ W STALOWEJ WOLI, REP 1006/2024 PRub. Podmiot, z którego powstała spółka 1 1. TANIS K.T.M.A. PYZARA SPÓŁKA JAWNA, SPÓŁKA JAWNA 2. POLSKA, KRAJOWY REJESTR SĄDOWY 3. 0000065007 5. 830402598 6. 8652071734 Rub. 7. Dane komplementariuszy 1 1. PYZARA 2. MARCIN STANISŁAW 3. [ukryto] 5. TAK 6. TAK 7. TAK 8. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 921598,00 ZŁ 2. 921598 3. 1,00 ZŁ 4. 921598,00 PRub. Informacja o wniesieniu aportu 1 1. 921598,0 ZŁ Rub. 9. Emisje akcji 1 1. A 2. 474012 3. AKCJE SĄ UPRZYWILEJOWANE 2 1. B 2. 447586 3. AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki 1 1. DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI ORAZ ,00 PROWADZENIA JEJ SPRAW UPOWAŻNIONY R- JEST KOMPLEMENTARIUSZ PRub. Dane komplementariuszy reprezentujących spółkę 1 1. PYZARA 2. MARCIN STANISŁAW 3. [ukryto] Rub. 3. Prokurenci 1 1. PYZARA 2. KRYSTYNA HENRYKA 3. [ukryto] 4. SAMOISTNA Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 10 71 Z PRODUKCJA PIECZYWA; PRODUKCJA ŚWIEŻYCH WYROBÓW CIASTKARSKICH I CIASTEK 1 2. 10 85 Z WYTWARZANIE GOTOWYCH POSIŁKÓW I DAŃ 2 2. 46 36 Z SPRZEDAŻ HURTOWA CUKRU, CZEKOLADY, WYROBÓW CUKIERNICZYCH I PIEKARSKICH 3 2. 47 24 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PIECZYWA, CIAST, WYROBÓW CIASTKARSKICH I CUKIERNICZYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 4 2. 47 25 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH I BEZALKOHOLOWYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 5 2. 47 62 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA GAZET I ARTYKUŁÓW PIŚMIENNYCH PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 6 2. 46 31 Z SPRZEDAŻ HURTOWA OWOCÓW I WARZYW 7 2. 47 81 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA ŻYWNOŚCI, NAPOJÓW I WYROBÓW TYTONIOWYCH PROWADZONA NA STRAGANACH I TARGOWISKACH 8 2. 56 10 A RESTAURACJE I INNE STAŁE PLACÓWKI GASTRONOMICZNE 9 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI f) Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Tanis M. Pyzara nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Tanis M. Pyzara wynosi 0,20%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 0,20% w 2025 roku.
• 0,29% w 2024 roku.
• 0,20% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Tanis M. Pyzara charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
icon custom:bullet-chevron
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 3 poziomy w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Tanis M. Pyzara wynosi 505 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 281 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 974 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 281 tys. zł a 974 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2024 a 2025 rokiem. Zmiana wynosi 1 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił:
• 505 tys. zł w 2025 roku.
• 504 tys. zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu wynosił:
• 281 tys. zł w 2025 roku.
• 246 tys. zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 974 tys. zł w 2025 roku.
• 863 tys. zł w 2024 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 5 150 609 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Tanis M. Pyzara wyniosły 22 224 519 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 23,2% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 1 054 323 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 5 150 609 zł w 2025 roku
• 4 096 286 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi 1,4 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 23,2% w 2025 roku
• 21,8% w 2024 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Tanis M. Pyzara wyniosła 2 371 847 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa trwałe to 308 599 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 2 063 248 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 371 847 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to 1 403 960 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 967 887 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 158 012 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 173 376 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 2 371 847 zł sumy bilansowej i 1 403 960 zł kapitału własnego w 2025 roku.
• 2 213 835 zł sumy bilansowej i 1 230 584 zł kapitału własnego w 2024 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 72,4%.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 122,31%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 8,72%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 7,05%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 52 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 102 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 4 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 6 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Tanis M. Pyzara wyniosły 967 887 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 371 847 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 40,8%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 15 364 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 967 887 zł w 2025 roku
• 983 251 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 3 punkty procentowe rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 41% w 2025 roku
• 44% w 2024 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Tanis M. Pyzara ma 967 887 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Największa część, 967 887 zł (100%), to pozostali - wierzyciele, których sprawozdanie nie rozbija.
icon custom:bullet-chevron
Nie jest winna nic (0 zł): dostawcom, bankom i pożyczkodawcom. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
icon custom:bullet-chevron
W roku 2025 100% zobowiązań to „pozostali”, część, której sprawozdanie nie dzieli na wierzycieli (w 2024: 100%).
icon custom:bullet-chevron
Udział banków i pożyczkodawców nie zmienił się: 0% w 2024 i w 2025.
icon custom:bullet-chevron
W roku 2023 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Tanis M. Pyzara wynosi 2,13 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
icon custom:bullet-chevron
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 0,52 - najbardziej płynne aktywa pokrywają zobowiązania krótkoterminowe tylko częściowo (za bezpieczny uznaje się poziom ok. 1,0).
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0, czyli same środki pieniężne pokrywają 0% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (2 063 248 zł) przewyższają zobowiązania krótkoterminowe (967 887 zł) o 1 095 361 zł - kapitał obrotowy netto jest dodatni.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 2,13 w 2025 roku
• 1,88 w 2024 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Tanis M. Pyzara nie wykazała kredytów ani pożyczek (0 zł); gotówka (tylko kasa i rachunki): 0 zł. Druk uproszczony nie wydziela innych zobowiązań finansowych (np. leasingu), więc długu netto nie podajemy.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 239 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Tanis M. Pyzara wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł należności handlowych - to nie jest termin zapłaty od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł zobowiązań wobec dostawców albo kwotę znikomą wobec kosztów - to nie jest termin płatności.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 0 dni, bo obie strony są zerowe - nie opisuje ona terminów płatności.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zapasów wynosi 24 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja nie wykazała należności handlowych za wybrany okres (0 zł).
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji nie zmienia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 0 dni w 2025 roku
• 0 dni w 2024 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Tanis M. Pyzara wynoszą 22 224 019 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 4 342 310 zł, czyli 20% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 2 405 852 zł, czyli 11% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 195 510 zł, czyli 5% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 22,2 mln zł w 2025 roku
• 18,8 mln zł w 2024 roku
• 0 zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Tanis M. Pyzara wykazała przychody na poziomie 24 347 461 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja zarobiła 2 122 703 zł brutto (przed opodatkowaniem).
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy wyniósł 405 527 zł.
icon custom:bullet-chevron
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 717 176 zł.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy odpowiadał za 19,1% zysku brutto.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła:
• 405 527 zł w 2025 roku

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Tanis M. Pyzara wykazała zysk netto większy niż 82% organizacji z branży "Produkcja pieczywa; produkcja świeżych wyrobów ciastkarskich i ciastek".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 84% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 61% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 54% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 55% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 58% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 94% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 92% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 90% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,12%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 84% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 61% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 54% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 55% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 58% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 94% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,12%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 28 z 35 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi 23 965 920,39
I. Przychody netto ze sprzedaży 23 965 920,39
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) 0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki 0,00
B. Koszty działalności operacyjnej 22 224 019,35
I. Amortyzacja 64 071,10
II. Zużycie materiałów i energii 2 405 851,99
III. Usługi obce 1 195 509,96
IV. Wynagrodzenia 4 342 309,97
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1) 808 298,70
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1) 13 407 977,63
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 1 741 901,04
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym: 380 399,46
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym: 500,00
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych 0,00
F. Przychody finansowe, w tym: 1 141,05
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1) 0,00
II. Odsetki, w tym: (+1) 1 141,05
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
G. Koszty finansowe, w tym: 238,78
I. Odsetki, w tym: (+1) 238,78
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1) 0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych 0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G) 2 122 702,77
I. Podatek dochodowy 405 527,00
J. Zysk (strata) netto (H - I) 1 717 175,77

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Tanis M. Pyzara składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 23 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 26 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−26 dni
2024
−20 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

Brak danych o udziałowcach.


Reprezentacja


Podobne organizacje do TANIS M. PYZARA

OrganizacjaNumer KRS
1
0000829681
2
0000131877
3
0000573015
4
0000586610
5
0000592217
6
0000707193
7
0000087621
8
0000112450
9
0000363141
10
0000958508
11
0001042198
12
0000062833
13
0000250452
14
0000644600
15
0000762907
16
0000897563
17
0000069669
18
0001027675
19
0000013274
20
0000869717
21
0000097222
22
0000108819
23
0000959941
24
0000483241
25
0000014767
26
0000063079
27
0000904958
28
0001085267
29
0000787802
30
0001001582