SZAL-INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
KRS 0001052051 NIP 6972393906 REGON 526070128

icon cil:factory_____ffffff
aktywa
1,5 mln
zł
icon uil:money-withdrawal_____ffffff
przychód
5,7 mln
zł
icon fluent:money-hand-24-regular_____ffffff
zysk
81 tys.
zł
icon healthicons:money-bag-outline_____ffffff
wartość firmy
3,7 mln
zł
Info
Województwo
WIELKOPOLSKIE
Miejscowość
KĄKOLEWO
Adres
UL. GRUSZKOWA, 5
Kod pocztowy
64-113
Rejestracja
2023-08-10
Kapitał zakładowy
30000,00 PLN
Organ reprezentujący
ZARZĄD
Forma prawna
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
Forma własności
WŁASNOŚĆ KRAJOWYCH OSÓB FIZYCZNYCH
Organ rejestrowy
SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
Wynajem i sprzedaż szalunków (ścienne, stropowe, sufitowe)|Wynajem rusztowań oraz kontenerów biurowych|Sprzedaż akcesoriów budowlanych, w tym dystansów i chemii budowlanej|Obsługa inwestycji budowlanych zapewniająca bezpieczeństwo pracowników|Długoletnia tradycja w branży budowlanej od 1984 roku

Podstawowe wyniki finansowe

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Szal-Invest osiągnęła 5 746 587 zł przychodów.
icon custom:bullet-chevron
Przychody operacyjne wyniosły 5 746 587 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite koszty wyniosły 5 665 119 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto wyniósł 81 468 zł.
icon custom:bullet-chevron
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 262 371 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie:
• 5 746 587 zł w 2025 roku.
• 3 484 216 zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 417 493 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie:
• 81 468 zł w 2025 roku.
• -336 024 zł w 2024 roku.

Wycena

icon ic:baseline-info Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
icon custom:bullet-chevron
Szacunkowa wycena organizacji Szal-Invest wynosi 3 693 848 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 629 799 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła:
• 3 693 848 zł w 2025 roku.
• 2 064 049 zł w 2024 roku.

EBIT i EBITDA

icon custom:bullet-chevron
EBIT Szal-Invest wynosi 83 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA Szal-Invest wynosi 128 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi 419 513 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił:
• 83 489 zł w 2025 roku.
• -336 024 zł w 2024 roku.
icon custom:bullet-chevron
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi 292 176 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła:
• 128 047 zł w 2025 roku.
• -164 129 zł w 2024 roku.

Zatrudnienie

icon custom:bullet-chevron
Zatrudnienie Szal-Invest wynosi 4 osoby.

Monitor Sądowy i Gospodarczy

icon custom:bullet-chevron
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 4 obwieszczenia dotyczące organizacji Szal-Invest.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 12 sierpnia 2025 (MSiG nr 155/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
4 obwieszczenia w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
4 mniej istotne obwieszczenia Zwiń obwieszczenia
  1. Poz. 906793. SZAL-INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001052051. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2023. [RDF/764952/25/552]
    MSiG 155/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/764952/25/552 Nr ogłoszenia: 906793
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 08.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 7 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 4. OD 10.08.2023 DO 31.12.2024
  2. Poz. 906792. SZAL-INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001052051. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2023. [RDF/764952/25/151]
    MSiG 155/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/764952/25/151 Nr ogłoszenia: 906792
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 08.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 6 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 3. OD 10.08.2023 DO 31.12.2024
  3. Poz. 906791. SZAL-INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001052051. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.08.2023. [RDF/764951/25/439]
    MSiG 155/2025 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
    Sygn. sprawy: RDF/764951/25/439 Nr ogłoszenia: 906791
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O W dniu 08.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 5 następującej treści: Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 08.07.2025 okres OD 10.08.2023 DO 31.12.2024
  4. Poz. 1139642. SZAL-INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001052051. SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, IX WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 10.08.2023. [PO.IX NS-REJ.KRS/18505/23/96]
    MSiG 175/2023 XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
    Sygn. sprawy: PO.IX NS-REJ.KRS/18505/23/96 Nr ogłoszenia: 1139642
    Treść obwieszczenia Zwiń treść obwieszczenia
    W dniu 10.08.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 1 następującej treści: Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. SZAL-INVEST SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo WIELKOPOLSKIE powiat LESZCZYŃSKI gmina OSIECZNA miejscowość KĄKOLEWO 2. miejscowość KĄKOLEWO ulica UL. GRUSZKOWA nr domu 5 kod pocztowy 64-113 poczta OSIECZNA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 09.08.2023R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. BORTLISZ 2. DANIEL 3. [ukryto] 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10.000,00 ZŁ 6. NIE 2 1. BORTLISZ 2. PIOTR 3. [ukryto] 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10.000,00 ZŁ 6. NIE 3 1. BORTLISZ 2. LESZEK JAN 3. [ukryto] 5. 10 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10.000,00 ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 30000,00 ZŁ Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE. PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. BORTLISZ 2. PIOTR 3. [ukryto] 5. PREs ZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. BORTLISZ 2. DANIEL 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE 3 1. BORTLISZ 2. LESZEK JAN 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 77 32 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA MASZYN I URZĄDZEŃ BUDOWLANYCH 1 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 2 2. 47 HANDEL DETALICZNY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU DETALICZNEGO POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 3 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 4 2. 77 39 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA POZOSTAŁYCH MASZYN, URZĄDZEŃ ORAZ DÓBR MATERIALNYCH, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE

Krajowy Rejestr Zadłużonych

icon custom:bullet-chevron
Szal-Invest nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.

Ryzyko niewypłacalności

icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Szal-Invest wynosi 2,77%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,255% rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło:
• 2,77% w 2025 roku.
• 2,77% w 2024 roku.
• 0,26% w 2023 roku.

Wiarygodność firmy

icon custom:bullet-chevron
Szal-Invest charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
icon custom:bullet-chevron
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
icon custom:bullet-chevron
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
icon custom:bullet-chevron
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach:
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku.
• Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku.
• Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.

Kredyt kupiecki

icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki dla Szal-Invest wynosi 40 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 230 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 230 tys. zł.
icon custom:bullet-chevron
Standardowy kredyt kupiecki wynosił:
• 40 tys. zł w 2025 roku.
icon custom:bullet-chevron
Maksymalny kredyt wynosił:
• 230 tys. zł w 2025 roku.
• 139 tys. zł w 2024 roku.

Wynagrodzenia

icon custom:bullet-chevron
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła 399 433 zł.
icon custom:bullet-chevron
Koszty operacyjne Szal-Invest wyniosły 5 663 098 zł.
icon custom:bullet-chevron
Wynagrodzenia stanowią 7,1% kosztów operacyjnych.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi 38 421 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły:
• 399 433 zł w 2025 roku
• 361 012 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi 2,4 punktu procentowego rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił:
• 7,1% w 2025 roku
• 9,4% w 2024 roku

Bilans

icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość aktywów Szal-Invest wyniosła 1 535 556 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa trwałe to 200 178 zł.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe to 1 335 378 zł.
icon custom:bullet-chevron
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 535 556 zł.
icon custom:bullet-chevron
Kapitał (fundusz) własny to -224 556 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 760 112 zł.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 1 069 077 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 81 468 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie:
• 1 535 556 zł sumy bilansowej i -224 556 zł kapitału własnego w 2025 roku.
• 466 479 zł sumy bilansowej i -306 024 zł kapitału własnego w 2024 roku.

Rentowność

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5,31%.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna wyniosła 1,45%.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto wyniosła 1,42%.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 77 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi 146 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11 punktów procentowych rocznie.

Zadłużenie

icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania Szal-Invest wyniosły 1 760 112 zł.
icon custom:bullet-chevron
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 535 556 zł.
icon custom:bullet-chevron
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 114,6%.
icon custom:bullet-chevron
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 987 609 zł rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości:
• 1 760 112 zł w 2025 roku
• 772 504 zł w 2024 roku
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi 51 punktów procentowych rocznie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił:
• 115% w 2025 roku
• 166% w 2024 roku

Wierzyciele

icon custom:bullet-chevron
Organizacja Szal-Invest ma 1 760 112 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
icon custom:bullet-chevron
Najwięcej jest winna dostawcom: 994 016 zł (56%).
icon custom:bullet-chevron
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 400 000 zł (23%), państwu 112 042 zł (6%); pracownikom 22 862 zł (1%).
icon custom:bullet-chevron
Pozostali, 231 192 zł (13%), to część, której sprawozdanie nie rozbija (jeśli są pożyczki od spółki dominującej lub spółek z nią powiązanych, siedzą tutaj).
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie podaje tylko kredyty krótkoterminowe, więc kwota dla banków może być zaniżona (brakująca część jest w „pozostałych”).
icon custom:bullet-chevron
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
icon custom:bullet-chevron
W roku 2025 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 56% (w 2024: 42%).
icon custom:bullet-chevron
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z 39% (2024) do 23% (2025).
icon custom:bullet-chevron
W roku 2023 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
icon custom:bullet-chevron
W latach 2024, 2025 sprawozdanie podaje tylko część kredytów (krótko- albo długoterminowe), więc udział banków może być zaniżony.

Płynność finansowa

icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Szal-Invest wynosi 0,76 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 0,76.
icon custom:bullet-chevron
Płynność gotówkowa wynosi 0,38, czyli same środki pieniężne pokrywają 38% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
icon custom:bullet-chevron
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,41 miesiąca.
icon custom:bullet-chevron
Aktywa obrotowe (1 335 378 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (1 760 112 zł) o 424 734 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
icon custom:bullet-chevron
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił:
• 0,76 w 2025 roku
• 0,37 w 2024 roku

Obsługa długu

icon custom:bullet-chevron
Kredyty i pożyczki organizacji Szal-Invest: 400 000 zł, gotówka: 665 041 zł. Pełnej kwoty długu sprawozdanie nie podaje, więc dług netto jest nieznany.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdanie podaje tylko kredyty krótkoterminowe, więc kwota długu może być niepełna.
icon custom:bullet-chevron
Koszty odsetek: 2020 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 41,3 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
icon custom:bullet-chevron
Kwota kredytów i pożyczek nie obejmuje grupy kapitałowej ani spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 760 112 zł - sekcja Zadłużenie.

Cykl konwersji gotówki

icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji Szal-Invest wynosi 42 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 64 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 65 dni.
icon custom:bullet-chevron
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -22 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -23 dni.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
icon custom:bullet-chevron
Należności handlowe organizacji wynoszą 660 334 zł, z czego 660 334 zł ma termin do 12 miesięcy.
icon custom:bullet-chevron
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił:
• 42 dni w 2025 roku
• 28 dni w 2024 roku

Struktura kosztów

icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji Szal-Invest wynoszą 5 663 098 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
icon custom:bullet-chevron
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 4 451 910 zł, czyli 79% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 577 322 zł, czyli 10% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 265 439 zł, czyli 5% sumy kosztów.
icon custom:bullet-chevron
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
icon custom:bullet-chevron
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły:
• 5,7 mln zł w 2025 roku
• 3,8 mln zł w 2024 roku
• 0 zł w 2023 roku
icon custom:bullet-chevron
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.

Podatek dochodowy

Brak danych o podatku dochodowym.


icon custom:bullet-chevron
Organizacja Szal-Invest wykazała zysk netto większy niż 54% organizacji z branży "Wynajem i dzierżawa maszyn i urządzeń budowlanych".
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała przychód większy niż 79% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 55% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 90% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 33% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 30% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 49% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 8% organizacji z branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,12%.
icon custom:bullet-chevron
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 54% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 79% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 55% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 90% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
icon custom:bullet-chevron
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0,12%.

Sprawozdania finansowe

Rachunek zysków i strat wariant porównawczy 20 pozycji Szczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym: 5 738 710,74
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów 1 239 909,90
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów 4 498 800,84
B. Koszty działalności operacyjnej 5 663 098,18
I. Amortyzacja 44 558,31
II. Zużycie materiałów i energii 168 264,05
III. Usługi obce 577 321,84
IV. Podatki i opłaty, w tym: 0,00
V. Wynagrodzenia 265 438,65
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: 133 994,39
VII. Pozostałe koszty rodzajowe 21 611,29
VIII. Wartość sprzedanych towarów 4 451 909,65
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B) 75 612,56
D. Pozostałe przychody operacyjne 7 876,14
IV. Inne przychody operacyjne 7 876,14
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E) 83 488,70
H. Koszty finansowe 2 020,32
I. Odsetki, w tym: 2 020,32
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H) 81 468,38
L. Zysk (strata) netto (I–J–K) 81 468,38

Pełne sprawozdania finansowe organizacji Szal-Invest składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.


Terminowość sprawozdań

icon custom:bullet-chevron
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
icon custom:bullet-chevron
Sprawozdania finansowe były składane średnio 10 dni przed upływem ustawowego terminu.
icon custom:bullet-chevron
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 14 dni przed terminem.

Historia złożonych sprawozdań

termin
opóźnienie
2025
−14 dni
2024
−7 dni
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie

Powiązania


Udziałowcy

icon custom:bullet-chevron
Bortlisz Piotr posiada 10 udziałów, które stanowią 33,3% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Bortlisz Leszek posiada 10 udziałów, które stanowią 33,3% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Bortlisz Daniel posiada 10 udziałów, które stanowią 33,3% firmy.
icon custom:bullet-chevron
Pozostałe 0,1% udziałów nie zostało przypisane do ujawnionych udziałowców.
icon custom:bullet-chevron
Największymi udziałowcami (od 10.08.2023) są:
• Bortlisz Piotr (33% udziałów)
• Bortlisz Daniel (33% udziałów)
• Bortlisz Leszek (33% udziałów)

Reprezentacja