Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Fenestro wynosi 21 691 702 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 918 670 zł a 35 955 919 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
10 809 434 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 21 691 702 zł w
2024 roku. • 13 210 035 zł w
2023 roku. • 72 835 zł w
2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fenestro wynosi 2,35 mln zł.
EBITDA Fenestro wynosi 2,38 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
1 177 771 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 2 353 717 zł w
2024 roku. • 1 367 073 zł w
2023 roku. • -1826 zł w
2022 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
1 009 302 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 376 375 zł w
2024 roku. • 1 367 073 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Fenestro mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 11 obwieszczeń
dotyczących organizacji Fenestro.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 24 września 2025 (MSiG nr 185/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
11
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
11 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 1316971. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/800988/25/840]
MSiG 185/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.09.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1316970. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/800988/25/439]
MSiG 185/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.09.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 1315007. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/800988/25/38]
MSiG 184/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 12.09.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 12.09.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
Poz. 881237. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/645497/24/969]
MSiG 147/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 881236. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/645496/24/257]
MSiG 147/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 881235. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/645496/24/856]
MSiG 147/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 08.07.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 632244. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/510439/23/463]
MSiG 136/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 08.12.2022 DO 31.12.2022
Poz. 623456. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/510439/23/62]
MSiG 135/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 08.12.2022 DO 31.12.2022
Poz. 623455. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SYSTEM, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[RDF/510439/23/661]
MSiG 135/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 28.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 28.06.2023 okres OD
08.12.2022 DO 31.12.2022
Poz. 54366. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0001006910. SĄD
REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA
W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 08.12.2022.
[KR.XI NS-REJ.KRS/1718/23/318]
Rzuć okiemMSiG 19/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 18.01.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o umowie wpisać:
1 1. 17.01.2023 R. ZMIANA § 5, § 6
Rub. 7. Dane wspólników 1 (dla pozycji: 1. JANAWA
2. DANIEL ŁUKASZ 3. [ukryto]) wykreślić:
5. 1000 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 100000
ZŁ wpisać: 5. 2500 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 250000,00 ZŁ wykreślić: 6. TAK wpisać: 6. TAK
Rub. 8. Kapitał spółki wykreślić: 1. 100000,00 ZŁ
wpisać: 1. 250000,00 ZŁ
Poz. 1255008. FENESTRO SPÓŁKA Z OGRA-
0 NICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001006910. SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA
ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE, XI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 08.12.2022.
[KR.XI NS-REJ.KRS/34850/22/726]
MSiG 245/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 08.12.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. FENESTRO
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmio
1. kraj POLSKA województwo MAŁOPOLSKIE powiat
KRAKÓW gmina KRAKÓW miejscowość KRAKÓW
2. miejscowość KRAKÓW ulica UL. NARCIARSKA
nr domu 28 nr lokalu 19 kod pocztowy 31-579 poczta
KRAKÓW kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 06.12.2022 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane
wspólników 1 1. JANAWA 2. DANIEL ŁUKASZ
3. [ukryto] 5. 1000 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 100000 ZŁ 6. TAK Rub. 8. Kapitał spółki
1. 100000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. JANAWA 2. DANIEL ŁUKASZ 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 43 32
Z ZAKŁADANIE STOLARKI BUDOWLANEJ 1 2. 43 31
Z TYNKOWANIE 2 2. 43 34 Z MALOWANIE I SZKLENIE 3 2. 43 39 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH
ROBÓT BUDOWLANYCH WYKOŃCZENIOWYCH
4 2. 46 13 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ SPRZEDAŻĄ DREWNA I MATERIAŁÓW
BUDOWLANYCH 5 2. 52 21 Z DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT LĄDOWY
6 2. 68 20 Z WYNAJEM I ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WŁASNYMI LUB DZIERŻAWIONYMI 7 2. 68 31 Z POŚREDNICTWO W OBROCIE
NIERUCHOMOŚCIAMI 8 2. 68 32 Z ZARZĄDZANIE
NIERUCHOMOŚCIAMI WYKONYWANE NA ZLECENIE 9 2. 77 32 Z WYNAJEM I DZIERŻAWA MASZYN
I URZĄDZEŃ BUDOWLANYCH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Fenestro nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fenestro wynosi 0,33%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,035% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,33% w 2024 roku. • 0,75% w 2023 roku. • 0,26% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Fenestro charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fenestro wynosi 635 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 353 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,18 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 353 tys. zł a 1,18 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
313 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 635 tys. zł w 2024 roku. • 338 tys. zł w 2023 roku. • 9 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 353 tys. zł w 2024 roku. • 205 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,18 mln zł w 2024 roku. • 514 tys. zł w 2023 roku. • 34 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
317 790 zł.
Koszty operacyjne Fenestro wyniosły
12 228 618 zł.
Wynagrodzenia stanowią
2,6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
221 801 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 317 790 zł w 2024 roku • 95 989 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1,6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2,6% w 2024 roku •
1% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fenestro wyniosła 5 093 497 zł.
Aktywa trwałe to 569 083 zł.
Aktywa obrotowe to 4 524 413 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 5 093 497 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 3 946 555 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 146 941 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 365 697 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 1 924 191 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 5 093 497 zł sumy bilansowej i 3 946 555 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 3 649 154 zł sumy bilansowej i 1 467 909 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 362 103 zł sumy bilansowej i 98 174 zł kapitału własnego w 2022 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 59%.
Marża operacyjna wyniosła 16,14%.
Marża netto wyniosła 15,97%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
23,5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
30,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
3 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fenestro wyniosły 1 146 941 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 5 093 497 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 22,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 441 506 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 146 941 zł w 2024 roku • 2 181 245 zł w 2023 roku • 263 929 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
25 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 23% w 2024 roku • 60% w 2023 roku • 73% w 2022 roku
Wierzyciele
Organizacja Fenestro ma 1 146 941 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Największa część to rezerwy i rozliczenia: 856 500 zł (75%).
Dalej: klientom spoza grupy kapitałowej 133 925 zł (12%), dostawcom 127 966 zł (11%); 2 mniejsze pozycje razem 28 550 zł (2%).
Sprawozdanie dzieli całość na wierzycieli.
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
1,1 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
75%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
128 tys. zł
11%
Państwo
podatki, cła i ZUS
21 tys. zł
2%
Pracownicy
wynagrodzenia
7 tys. zł
<1%
Klienci
zaliczki, klienci spoza grupy kapitałowej
134 tys. zł
12%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
856 tys. zł
75%
W roku 2024 największa część zobowiązań stanowią rezerwy i rozliczenia (bez konkretnego wierzyciela): 75% (w 2022: 100%).
W roku 2021 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Fenestro wynosi 15,58 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 11,46 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 5,95 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,7 miesiąca.
gotówka od ręki: 1,7 mln zł należności i inne: 1,6 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 1,2 mln zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 15,58 zł, z czego 5,95 zł w gotówce.
15,58
płynność bieżąca
11,46
płynność szybka
5,95
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 15,58 w 2024 roku • 19,35 w 2023 roku • 759,17 w 2022 roku
Oś wykresu jest przycięta do 80, żeby skrajne wartości nie spłaszczyły pozostałych lat. Poza kadrem: • płynność bieżąca: 759,17 w 2022 roku • płynność szybka: 246,51 w 2022 roku
Obsługa długu
Organizacja Fenestro nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 1 727 844 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 146 941 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł1,7 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka1,7 mln zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W roku 2024 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2024: bez długu, gotówka 1,7 mln zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Fenestro wynosi 37 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 4 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 33 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 30 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 473 952 zł, z czego 1 473 952 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza33 dni
firma płaci dostawcom 33 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
37 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 37 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 4 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 37 dni w 2024 roku • 10 dni w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Fenestro wynoszą 12 228 394 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 10 235 568 zł, czyli 84% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 375 790 zł, czyli 11% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 266 961 zł, czyli 2% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej12,2 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów10,2 mln zł · 84%
Usługi obce1,4 mln zł · 11%
Zużycie materiałów i energii267 tys. zł · 2%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)260 tys. zł · 2%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia58 tys. zł · <1%
Amortyzacja23 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe9 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty150 zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 12,2 mln zł w 2024 roku • 9,2 mln zł w 2023 roku • 2 tys. zł w 2022 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2024 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Fenestro wykazała przychody na poziomie 14 585 618 zł.
Organizacja Fenestro wykazała zysk netto większy niż 99% organizacji z branży "Zakładanie stolarki budowlanej".
Organizacja wykazała przychód większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 94% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,63%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 97% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 94% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 29% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 88% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku w 2024 był wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0,63%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:14 579 315,73
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów2 154 450,60
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów12 424 865,13
B. Koszty działalności operacyjnej12 228 393,60
I. Amortyzacja22 658,40
II. Zużycie materiałów i energii266 961,28
III. Usługi obce1 375 790,22
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)150,00
V. Wynagrodzenia260 255,70
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)57 534,26
VII. Pozostałe koszty rodzajowe9 475,50
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów10 235 568,24
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)2 350 922,13
D. Pozostałe przychody operacyjne3 018,57
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne3 018,57
E. Pozostałe koszty operacyjne224,16
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne224,16
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)2 353 716,55
G. Przychody finansowe3 283,49
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne3 283,49
H. Koszty finansowe28 353,69
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych21 599,58
IV. inne6 754,11
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)2 328 646,35
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)2 328 646,35
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Fenestro składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 3 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 2 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 12 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 59 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+12
dni względem terminu
2
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+1 mies. 29 dni12-09-2025
2023
−7 dni08-07-2024
2022
−17 dni28-06-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Janawa Daniel posiada 2500 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 18.01.2023 jest Janawa Daniel kontrolujący
100% udziałów.
W okresie od 08.12.2022 do 18.01.2023 najwięcej udziałów posiadał
Janawa Daniel (100%).