Organizacja Vintis PM Pawlukowscy osiągnęła 6 926 117 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 6 912 822 zł. Pozostałe przychody to 13 295 zł.
Całkowite koszty wyniosły 6 480 037 zł.
Zysk netto wyniósł 432 785 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 731 529 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 6 926 117 zł w 2024 roku. • 7 490 838 zł w 2023 roku. • 7 705 464 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 115 268 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 432 785 zł w 2024 roku. • 640 303 zł w 2023 roku. • 409 519 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Vintis PM Pawlukowscy wynosi 7 590 894 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 242 344 zł a 17 315 292 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 897 723 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 590 894 zł w 2024 roku. • 8 472 859 zł w 2023 roku. • 7 212 578 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Vintis PM Pawlukowscy wynosi 574 tys. zł.
EBITDA Vintis PM Pawlukowscy wynosi 586 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
150 661 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 574 359 zł w
2024 roku. • 809 166 zł w
2023 roku. • 578 971 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Vintis PM Pawlukowscy wynosi 2 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
1 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 os. w 2024 roku. • 2 os. w 2023 roku. • 1 os. w 2022 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Vintis PM Pawlukowscy wynosi 2,89%. To oznacza, że firma ma szansę 2,89% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,005% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,89% w 2024 roku. • 2,88% w 2023 roku. • 2,89% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Vintis PM Pawlukowscy wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2024 roku. • 0,05% w 2023 roku. • 0,05% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Vintis PM Pawlukowscy charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 4 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Vintis PM Pawlukowscy wynosi 260 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 86 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 574 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 86 tys. zł a 574 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
65 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 260 tys. zł w 2024 roku. • 240 tys. zł w 2023 roku. • 171 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 86 tys. zł w 2024 roku. • 121 tys. zł w 2023 roku. • 82 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 574 tys. zł w 2024 roku. • 422 tys. zł w 2023 roku. • 308 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
125 442
zł.
Koszty operacyjne Vintis PM Pawlukowscy wyniosły
6 338 462
zł.
Wynagrodzenia stanowią
2%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
31 361 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 125 442 zł w 2024 roku • 69 708 zł w 2023 roku • 43 515 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
2% w 2024 roku •
1% w 2023 roku •
1% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Vintis PM Pawlukowscy wyniosła 2 655 712 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 640 412 zł.
a
ktywa trwałe to 15 300 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 655 712 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 999 253 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 656 458 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 595 158 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 655 712 zł w 2024 roku. • 2 454 552 zł w 2023 roku. • 1 174 481 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 16%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 26%.
Marża operacyjna wyniosła 8%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -24.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3214316.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3214316.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Vintis PM Pawlukowscy wyniosły 999 253 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 655 712 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 38%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 175 272 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 999 253 zł w 2024 roku • 1 230 878 zł w 2023 roku • 591 110 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 17.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 38% w 2024 roku • 50% w 2023 roku • 50% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Vintis PM Pawlukowscy wykazała przychody na poziomie 6 926 117 zł.
Organizacja zarobiła 477 067 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 44 282 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 432 785 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 11 071 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 44 282 zł w 2024 roku • 63 607 zł w 2023 roku • 40 512 zł w 2022 roku
Organizacja Vintis PM Pawlukowscy wykazała zysk netto większy niż 91% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 90% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 39% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 54% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 91% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 89% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 90% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 39% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 54% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2024 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 25 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 124 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+25
dni względem terminu
3
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−4 mies. 4 dni13-03-2025
2023
−1 mies. 5 dni10-06-2024
2022
−8 dni07-07-2023
2021
+8 mies. 25 dni07-07-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki