Organizacja wyjazdów na via ferraty w różnych lokalizacjach (Dolomity, Hiszpania, Słowacja) oraz w Tatrach.|Providing beginners courses and advanced training for climbing and via ferrata.|Conducting guided mountain tours tailored to different levels of experience.|Creating a unique guidebook and a climbing blog with resources and inspiration.|Offering personalized travel experiences and team-building trips.
CLIMB2CHANGE to profesjonalne biuro podróży górskich, które specjalizuje się w organizacji wyjazdów na via ferraty oraz trekkingów w Tatrach. Zespół doświadczonych przewodników i instruktorów wspinaczki dba o bezpieczeństwo i komfort uczestników, oferując niezapomniane przeżycia w towarzystwie malowniczych krajobrazów górskich. Organizacja proponuje różnorodne kursy, które obejmują zarówno szkolenia dla początkujących, jak i bardziej zaawansowane programy, pozwalające uczestnikom na doskonalenie umiejętności wspinaczkowych. Dzięki szerokiemu wachlarzowi destynacji, takich jak Dolomity, Hiszpania czy Słowacja, CLIMB2CHANGE umożliwia odkrywanie fascynującego świata via ferrat. W ramach oferty dostępne są również wycieczki górskie z przewodnikiem, które są dostosowane do różnych poziomów trudności, co sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Organizacja wyróżnia się także unikalnym przewodnikiem po via ferratach, który dostarcza cennych informacji i inspiracji do aktywności w górach, a także blogiem górskim, który promuje wiedzę na temat wspinaczki oraz turystyki. Misją CLIMB2CHANGE jest inspirowanie ludzi do aktywności w górach oraz do odkrywania ich piękna, a ich zindywidualizowane podejście pozwala na stworzenie wyjątkowych wspomnień podczas każdej przygody.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Climb2change osiągnęła 423 993 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 423 811 zł. Pozostałe przychody to 182 zł.
Całkowite koszty wyniosły 416 514 zł.
Zysk netto wyniósł 7297 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 84 799 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 423 993 zł w 2024 roku. • 260 276 zł w 2023 roku. • 198 902 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 1459 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 7297 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Climb2change wynosi 399 521 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
72 967 zł a 1 059 982 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 79 904 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 399 521 zł w 2024 roku. • 204 820 zł w 2023 roku. • 150 560 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Climb2change mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Climb2change wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,288% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Climb2change wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,008% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2024 roku. • 0,01% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Climb2change charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 5 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Climb2change wynosi 16 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 1 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 41 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 1 tys. zł a 41 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 16 tys. zł w 2024 roku. • 7 tys. zł w 2023 roku. • 5 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 1 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku. • 0 zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 41 tys. zł w 2024 roku. • 15 tys. zł w 2023 roku. • 8 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
59 950
zł.
Koszty operacyjne Climb2change wyniosły
414 115
zł.
Wynagrodzenia stanowią
14%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
11 990 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 59 950 zł w 2024 roku • 23 930 zł w 2023 roku • 5893 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14% w 2024 roku •
10% w 2023 roku •
3% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Climb2change wyniosła 140 896 zł.
a
ktywa obrotowe to 140 896 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 140 896 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 116 897 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 23 999 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 28 179 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 140 896 zł w 2024 roku. • 42 790 zł w 2023 roku. • 39 373 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 6%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Climb2change wyniosły 23 999 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 140 896 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 17%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4800 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 23 999 zł w 2024 roku • 1053 zł w 2023 roku • 15 428 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 17% w 2024 roku • 2% w 2023 roku • 39% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Climb2change wykazała przychody na poziomie 423 993 zł.
Organizacja zarobiła 8373 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1076 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 7297 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 13% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 215 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1076 zł w 2024 roku • 1822 zł w 2023 roku • 978 zł w 2022 roku