Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji NL Solar wynosi 4 488 644 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
966 609 zł a 8 805 600 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
1 522 027 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 4 488 644 zł w
2023 roku. • 2 852 440 zł w
2022 roku. • 1 444 590 zł w
2021 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT NL Solar wynosi 691 tys. zł.
EBITDA NL Solar wynosi 695 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
261 487 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 691 351 zł w
2023 roku. • 474 685 zł w
2022 roku. • 168 378 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
261 645 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 695 151 zł w
2023 roku. • 478 485 zł w
2022 roku. • 171 861 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie NL Solar mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2023 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2021 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń
dotyczących organizacji NL Solar. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 18 marca 2025.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 18 marca 2025 (MSiG nr 53/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 161444. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SĄD
REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/22885/24/551]
UWAGAMSiG 53/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.09.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1303377. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/680284/24/13]
MSiG 191/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.09.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 1303376. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/680284/24/612]
MSiG 191/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 23.09.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 23.09.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 420420. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/490918/23/358]
MSiG 110/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.05.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 420419. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/490918/23/957]
MSiG 110/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.05.2023 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 420418. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/490918/23/556]
MSiG 110/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 26.05.2023 dokonano wpisu do rejestru KR
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 26.05.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 229121. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/476511/23/125]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 229120. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/476511/23/724]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 229119. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/476511/23/323]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.03.2023 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 229118. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/476510/23/408]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 06.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 229117. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/476510/23/7]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 06.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 229116. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SYSTEM, wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RDF/476510/23/606]
MSiG 77/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.03.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.03.2023 okres OD
06.02.2020 DO 31.12.2020
Poz. 257815. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SĄD
REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/21697/21/392]
Rzuć okiemMSiG 91/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 02.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu wykreślić:
2. miejscowość RZESZÓW ulica UL. STANISŁAWA
TREMBECKIEGO nr domu 11A kod pocztowy 35-234
poczta RZESZÓW kraj POLSKA wpisać: 2. miejscowość RZESZÓW ulica UL. JANA III SOBIESKIEGO
nr domu 17 kod pocztowy 35-002 poczta RZESZÓW
kraj POLSKA
Poz. 67881. NL SOLAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000828162. SĄD
REJONOWY W RZESZOWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 10.02.2020.
[RZ.XII NS-REJ.KRS/2330/20/410]
MSiG 31/2020XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 10.02.2020 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. NL SOLAR
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmi
1. kraj POLSKA województwo PODKARPACKIE
powiat RZESZÓW gmina RZESZÓW miejscowość
RZESZÓW 2. miejscowość RZESZÓW ulica UL.
STANISŁAWA TREMBECKIEGO nr domu 11A kod
pocztowy 35-234 poczta RZESZÓW kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 06.02.2020 R.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ
LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników
1 1. NIKIFORAK 2. YEVHENII 3. [ukryto] 5. 100
UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10.000,00 ZŁ
6. NIE 2 1. LIUBKO 2. MAKSYM 3. [ukryto]
5. 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 10.000,00
ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 20000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. NIKIFORAK 2. YEVHENII 3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE 2 1. LIUBKO 2. MAKSYM
3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 43 21
Z WYKONYWANIE INSTALACJI ELEKTRYCZNYCH
1 2. 43 ROBOTY BUDOWLANE SPECJALISTYCZNE
2 2. 41 ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE
WZNOSZENIEM BUDYNKÓW 3 2. 82 DZIAŁALNOŚĆ
ZWIĄZANA Z ADMINISTRACYJNĄ OBSŁUGĄ
BIURA I POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 4 2. 33 NAPRAWA, KONSERWACJA I INSTALOWANIE MASZYN I URZĄDZEŃ 5 2. 45 HANDEL
HURTOWY I DETALICZNY POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI; NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH 6 2. 46 HANDEL HURTOWY, Z WYŁĄCZENIEM HANDLU POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI
7 2. 47 HANDEL DETALICZNY, Z WYŁĄCZENIEM
HANDLU DETALICZNEGO POJAZDAMI SAMOCHODOWYMI 8 2. 70 DZIAŁALNOŚĆ FIRM CENTRALNYCH (HEAD OFFICES); DORADZTWO ZWIĄZANE
Z ZARZĄDZANIEM 9 2. 78 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z ZATRUDNIENIEM
Krajowy Rejestr Zadłużonych
NL Solar nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji NL Solar wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,090% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2023 roku. • 0,15% w 2022 roku. • 0,33% w 2021 roku.
Wiarygodność firmy
NL Solar charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla NL Solar wynosi 175 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 46 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 451 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 46 tys. zł a 451 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
66 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 175 tys. zł w 2023 roku. • 98 tys. zł w 2022 roku. • 43 tys. zł w 2021 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 46 tys. zł w 2023 roku. • 32 tys. zł w 2022 roku. • 25 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 451 tys. zł w 2023 roku. • 228 tys. zł w 2022 roku. • 81 tys. zł w 2021 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
46 003 zł.
Koszty operacyjne NL Solar wyniosły
821 304 zł.
Wynagrodzenia stanowią
5,6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
23 239 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 46 003 zł w 2023 roku • 22 749 zł w 2022 roku • 92 480 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
2,8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5,6% w 2023 roku •
3,9% w 2022 roku •
11,3% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów NL Solar wyniosła 1 377 652 zł.
Aktywa trwałe to 7917 zł.
Aktywa obrotowe to 1 369 736 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 377 652 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 1 297 183 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 80 469 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 531 960 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 524 642 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 377 652 zł sumy bilansowej i 1 297 183 zł kapitału własnego w 2023 roku. • 709 091 zł sumy bilansowej i 664 127 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 313 733 zł sumy bilansowej i 247 899 zł kapitału własnego w 2021 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
80 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
84%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
9 tys. zł
11%
Państwo
podatki, cła i ZUS
67 tys. zł
84%
Pracownicy
wynagrodzenia
4 tys. zł
5%
W roku 2023 największa część zobowiązań przypada państwu (podatki, ZUS): 84% (w 2020: 47%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej nie zmienił się: 0% w 2020 i w 2023.
W roku 2019 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji NL Solar wynosi 17,02 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 16,85 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 3,53 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 4,15 miesiąca.
gotówka od ręki: 284 tys. zł należności i inne: 1,1 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 14 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 17,02 zł, z czego 3,53 zł w gotówce.
17,02
płynność bieżąca
16,85
płynność szybka
3,53
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 17,02 w 2023 roku • 15,51 w 2022 roku • 4,53 w 2021 roku
Obsługa długu
Organizacja NL Solar nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 284 127 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 80 469 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł284 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka284 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
W latach 2019-2023 dług wobec banków i pożyczkodawców: 0 zł.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2023: bez długu, gotówka 284 tys. zł • 2022: bez długu, gotówka 596 tys. zł • 2021: bez długu, gotówka 64 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2023: bez kosztów odsetek • 2022: bez kosztów odsetek • 2021: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji NL Solar wynosi 25 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 4 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 21 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 3 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 102 577 zł, z czego 102 577 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza21 dni
firma płaci dostawcom 21 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
25 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 25 dni
4 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 4 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 25 dni w 2023 roku • 13 dni w 2022 roku • 32 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji NL Solar wynoszą 821 304 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 379 475 zł, czyli 46% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to pozostałe koszty rodzajowe: 275 424 zł, czyli 34% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 105 329 zł, czyli 13% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej821 tys. zł
Usługi obce379 tys. zł · 46%
Pozostałe koszty rodzajowe275 tys. zł · 34%
Zużycie materiałów i energii105 tys. zł · 13%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)39 tys. zł · 5%
Podatki i opłaty11 tys. zł · 1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia7 tys. zł · <1%
Amortyzacja4 tys. zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 821 tys. zł w 2023 roku • 587 tys. zł w 2022 roku • 810 tys. zł w 2021 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2023 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, pozostałe koszty rodzajowe, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja NL Solar wykazała przychody na poziomie 1 519 026 zł.
Organizacja zarobiła 697 723 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 64 666 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 633 057 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9,3% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
24 691 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 64 666 zł w 2023 roku • 41 717 zł w 2022 roku • 15 285 zł w 2021 roku
Organizacja NL Solar wykazała zysk netto większy niż 88% organizacji z branży "Wykonywanie instalacji elektrycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 63% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 84% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,01%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2023 były wyższe niż 63% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była ona wyższa niż 73% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 był wyższy niż 14% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 84% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2023 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2023 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2023 wynosił on 0,01%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:1 512 655,17
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów1 512 655,17
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej821 303,62
I. Amortyzacja3 800,00
II. Zużycie materiałów i energii105 328,94
III. Usługi obce379 475,01
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)11 272,51
V. Wynagrodzenia38 615,45
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)7 387,37
VII. Pozostałe koszty rodzajowe275 424,34
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)691 351,55
D. Pozostałe przychody operacyjne0,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne0,24
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,24
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)691 351,31
G. Przychody finansowe6 371,21
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne6 371,21
H. Koszty finansowe0,00
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)697 722,52
J. Podatek dochodowy64 666,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)633 056,52
Pełne sprawozdania finansowe organizacji NL Solar składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 179 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2023 zostało złożone 70 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+179
dni względem terminu
1
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2023
+2 mies. 10 dni23-09-2024
2022
−1 mies. 20 dni26-05-2023
2021
+5 mies. 16 dni30-03-2023
2020
+17 mies. 21 dni30-03-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Liubko Maksym posiada 100 udziałów, które stanowią 50% firmy.