Organizacja Budmax osiągnęła 1 851 624 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 1 851 624 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 048 533 zł.
Zysk netto wyniósł 803 091 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 264 518 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 1 851 624 zł w 2025 roku. • 3 230 778 zł w 2024 roku. • 3 850 962 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 114 727 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 803 091 zł w 2025 roku. • 255 953 zł w 2024 roku. • 661 372 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Budmax wynosi 7 146 471 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 699 692 zł a 14 398 359 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 020 924 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 7 146 471 zł w 2025 roku. • 4 413 759 zł w 2024 roku. • 6 256 928 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Budmax wynosi 896 tys. zł.
EBITDA Budmax wynosi 906 tys. zł.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Budmax wynosi 15 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 15 os. w 2025 roku. • 12 os. w 2024 roku. • 13 os. w 2023 roku.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Budmax wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,207% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Budmax wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,006% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Budmax charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Budmax wynosi 397 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 56 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,24 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 56 tys. zł a 1,24 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
57 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 397 tys. zł w 2025 roku. • 201 tys. zł w 2024 roku. • 203 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 56 tys. zł w 2025 roku. • 51 tys. zł w 2024 roku. • 116 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,24 mln zł w 2025 roku. • 546 tys. zł w 2024 roku. • 422 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
635 439
zł.
Koszty operacyjne Budmax wyniosły
955 669
zł.
Wynagrodzenia stanowią
66%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
90 777 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 635 439 zł w 2025 roku • 1 604 697 zł w 2024 roku • 1 719 402 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
9.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
66% w 2025 roku •
56% w 2024 roku •
56% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Budmax wyniosła 3 793 342 zł.
a
ktywa obrotowe to 3 735 501 zł.
a
ktywa trwałe to 57 841 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 793 342 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 193 752 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 599 590 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 541 906 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 793 342 zł w 2025 roku. • 1 782 022 zł w 2024 roku. • 1 576 228 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 21%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 22%.
Marża operacyjna wyniosła 48%.
Marża netto wyniosła 43%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Budmax wyniosły 193 752 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 793 342 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 5%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 27 679 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 193 752 zł w 2025 roku • 133 893 zł w 2024 roku • 184 052 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 5% w 2025 roku • 8% w 2024 roku • 12% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Budmax wykazała przychody na poziomie 1 851 624 zł.
Organizacja zarobiła 888 502 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 85 411 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 803 091 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 10% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 12 202 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 85 411 zł w 2025 roku • 72 517 zł w 2024 roku • 88 374 zł w 2023 roku
Organizacja Budmax wykazała zysk netto większy niż 89% organizacji z branży "Pozostałe specjalistyczne roboty budowlane, gdzie indziej niesklasyfikowane".
Organizacja wykazała przychód większy niż 65% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 92% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 53% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 88% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.08%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 65% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 86% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 18% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 92% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 53% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 88% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.08%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 7 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 61 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 92 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-61
dni względem terminu
7
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 2 dni14-04-2026
2024
−1 mies. 23 dni23-05-2025
2023
−1 mies. 23 dni23-05-2024
2022
−23 dni22-06-2023
2021
−3 mies. 2 dni15-07-2022
2020
−3 mies. 16 dni01-07-2021
2019
−6 dni09-10-2020
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Kawecki Paweł posiada 71
udziałów,
które stanowią
71.0% firmy.