SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Commercex wynosi 8 142 516 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
782 101 zł a 24 562 499 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
963 918 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 142 516 zł w
2022 roku. • 7 393 381 zł w
2021 roku. • 6 214 679 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Commercex wynosi 122 tys. zł.
EBITDA Commercex wynosi 130 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
699 232 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 122 299 zł w
2022 roku. • 821 531 zł w
2021 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
691 616 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 129 916 zł w
2022 roku. • 821 531 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Commercex wynosi 4 osoby.
Zatrudnienie rośnie w czasie. Przeciętna zmiana wynosi
2 os. rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2022 roku. • 4 os. w 2021 roku. • 1 os. w 2020 roku.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 6 obwieszczeń
dotyczących organizacji Commercex.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 26 kwietnia 2024 (MSiG nr 83/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
6
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
6 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 317933. COMMERCEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000696274. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.09.2017.
[RDF/595397/24/548]
MSiG 83/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 16.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 16.04.2024 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 309107. COMMERCEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000696274. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.09.2017.
[RDF/595305/24/997]
MSiG 81/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.04.2024 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 309106. COMMERCEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000696274. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.09.2017.
[RDF/595301/24/322]
MSiG 81/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.04.2024 okres OD
01.01.2020 DO 31.12.2020
Poz. 309105. COMMERCEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000696274. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.09.2017.
[RDF/595300/24/793]
MSiG 81/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.04.2024 okres OD
01.01.2019 DO 31.12.2019
Poz. 283379. COMMERCEX SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000696274. SYSTEM, wpis do rejestru: 21.09.2017.
[RDF/593084/24/59]
MSiG 76/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 08.04.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 08.04.2024 okres OD
27.09.2017 DO 31.12.2018
Poz. 341809. COMMERCEX SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000696274. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 21.09.2017.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/42999/17/599]
MSiG 191/2017XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 21.09.2017 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRAD O K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
NICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. COMMERCEX
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat PIASECZYŃSKI gmina GÓRA KALWARIA
miejscowość GÓRA KALWARIA 2. miejscowość
GÓRA KALWARIA ulica UL. STEFANA BATOREGO
nr domu 25 kod pocztowy 05-530 poczta GÓRA KALWARIA kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie
1 1. 12.09.2017 R. Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 7. Dane wspólników 1 1. BOGUSZEWSKA 2. NATALIA KATARZYNA
3. [ukryto] 5. 225 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 22.500 ZŁOTYCH 6. NIE 2 1. BOGUSZEWSKA
2. KATARZYNA 3. [ukryto] 5. 25 UDZIAŁÓW
O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.500 ZŁOTYCH 6. NIE
Rub. 8. Kapitał spółki 1. 25000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU
SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH
LUB WIĘKSZEJ LICZBY OSÓB DO SKŁADANIA
OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST WYMAGANE WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW
ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU
ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM. PRub. Dane osób
wchodzących w skład organu 1 1. BOGUSZEWSKA
2. NATALIA KATARZYNA 3. [ukryto] 5. PREZES
ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 47 91
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ
DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET
1 2. 45 11 Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
SAMOCHODÓW OSOBOWYCH I FURGONETEK
kraj 2 2. 45 19 Z SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA
POZOSTAŁYCH POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH,
Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 3 2. 45 20 Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 4 2. 46 43
Z SPRZEDAŻ HURTOWA ELEKTRYCZNYCH ARTYKUŁÓW UŻYTKU DOMOWEGO 5 2. 46 47 Z SPRZEDAŻ HURTOWA MEBLI, DYWANÓW I SPRZĘTU
OŚWIETLENIOWEGO 6 2. 46 48 Z SPRZEDAŻ HURTOWA ZEGARKÓW, ZEGARÓW I BIŻUTERII 7 2. 46
73 Z SPRZEDAŻ HURTOWA DREWNA, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH I WYPOSAŻENIA SANITARNEGO 8 2. 47 99 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA POZA SIECIĄ SKLEPOWĄ,
STRAGANAMI I TARGOWISKAMI
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Commercex nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Commercex wynosi 0,33%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,040% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,33% w 2022 roku. • 0,29% w 2021 roku. • 0,41% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Commercex charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Commercex wynosi 277 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 16 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 582 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 16 tys. zł a 582 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
51 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 277 tys. zł w 2022 roku. • 254 tys. zł w 2021 roku. • 174 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 16 tys. zł w 2022 roku. • 123 tys. zł w 2021 roku. • 110 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 582 tys. zł w 2022 roku. • 578 tys. zł w 2021 roku. • 324 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
143 761 zł.
Koszty operacyjne Commercex wyniosły
9 841 546 zł.
Wynagrodzenia stanowią
1,5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
38 597 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 143 761 zł w 2022 roku • 111 866 zł w 2021 roku • 66 566 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0,3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1,5% w 2022 roku •
2,7% w 2021 roku •
2,1% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Commercex wyniosła 3 337 683 zł.
Aktywa trwałe to 68 530 zł.
Aktywa obrotowe to 3 269 153 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 337 683 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 1 730 347 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 607 336 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 889 670 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 402 142 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 3 337 683 zł sumy bilansowej i 1 730 347 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 2 322 865 zł sumy bilansowej i 1 651 032 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 1 558 342 zł sumy bilansowej i 926 063 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 2,38%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 4,58%.
Marża operacyjna wyniosła 1,23%.
Marża netto wyniosła 0,8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
23 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
37,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
9 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
9 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Commercex wyniosły 1 607 336 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 337 683 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 48,2%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 487 529 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 607 336 zł w 2022 roku • 671 833 zł w 2021 roku • 632 279 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
3,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 48% w 2022 roku • 29% w 2021 roku • 41% w 2020 roku
Wierzyciele
Organizacja Commercex ma 1 607 336 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Nie jest winna nic (0 zł): bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Zobowiązania razem
1,6 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
55%
41%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
887 tys. zł
55%
Państwo
podatki, cła i ZUS
653 tys. zł
41%
Pracownicy
wynagrodzenia
67 tys. zł
4%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 55% (w 2018 największa część, 100%, była bez podziału na wierzycieli).
W latach 2021, 2022 sprawozdanie liczy kredyty i pożyczki tylko spoza grupy kapitałowej, w latach 2018-2020 od wszystkich pożyczkodawców - to zmiana zakresu sprawozdania, nie spłata, dlatego wykres rysuje je osobno.
W roku 2017 organizacja wykazała zobowiązania 0 zł - nie ma czego dzielić, słupka nie ma.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Commercex wynosi 2,03 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,89 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 1,72 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 3,37 miesiąca.
gotówka od ręki: 2,8 mln zł należności i inne: 272 tys. zł zapasy (materiały, produkty, towary): 235 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 2,03 zł, z czego 1,72 zł w gotówce.
2,03
płynność bieżąca
1,89
płynność szybka
1,72
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 2,03 w 2022 roku • 4,13 w 2021 roku
Obsługa długu
Organizacja Commercex nie wykazała długu wobec banków i pożyczkodawców (0 zł); gotówka: 2 761 840 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 3853 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 31,7 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 607 336 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkabez długu
cała gotówka wolna od długu
0 zł2,8 mln zł
dług wobec banków i pożyczkodawców0 zł
gotówka2,8 mln zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 4 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 31,7 raza.
Dług maleje w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: bez długu, gotówka 2,8 mln zł • 2021: nadwyżka gotówki 979 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: 31,7 raza • 2021: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Commercex wynosi 10 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 33 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -23 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 9 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 263 386 zł, z czego 263 386 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-23 dni
firma płaci dostawcom 23 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
10 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 10 dni
33 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 33 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 10 dni w 2022 roku • 46 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Commercex wynoszą 9 841 546 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to usługi obce: 3 913 158 zł, czyli 40% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 133 323 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 128 852 zł, czyli 1% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej9,8 mln zł
Usługi obce3,9 mln zł · 40%
Zużycie materiałów i energii133 tys. zł · 1%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)129 tys. zł · 1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia15 tys. zł · <1%
Amortyzacja8 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 9,8 mln zł w 2022 roku • 4,2 mln zł w 2021 roku • 3,1 mln zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: usługi obce, zużycie materiałów i energii, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
W latach
2017, 2018, 2019, 2020 suma kosztów to łączne koszty wykazane w druku mikro, a w pozostałych latach pozycja B rachunku zysków i strat. Wartości i zestaw kategorii po obu stronach tej granicy nie są wprost porównywalne - to zmiana druku sprawozdania, nie zdarzenie w firmie.
Podatek dochodowy
Organizacja Commercex wykazała przychody na poziomie 9 963 845 zł.
Organizacja zarobiła 118 446 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 39 131 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 79 315 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 33% zysku brutto.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
26 922 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 39 131 zł w 2022 roku • 92 437 zł w 2021 roku • 92 974 zł w 2020 roku
Organizacja Commercex wykazała zysk netto większy niż 82% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 43% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 59% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 40% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 92% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0,03%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 43% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 59% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 40% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 92% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 0,03%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy28 z 35 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi9 910 900,01
I. Przychody netto ze sprzedaży9 910 900,01
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
B. Koszty działalności operacyjnej9 841 546,26
I. Amortyzacja7 616,43
II. Zużycie materiałów i energii133 323,20
III. Usługi obce3 913 158,22
IV. Wynagrodzenia128 851,68
V. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)14 908,92
VI. Pozostałe koszty, w tym: (+1)5 643 687,81
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)69 353,75
D. Pozostałe przychody operacyjne, w tym:52 945,37
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne, w tym:0,00
1. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
F. Przychody finansowe, w tym:0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach od jednostek, w których jednostka posiada zaangażowanie w kapitale, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
G. Koszty finansowe, w tym:3 852,77
I. Odsetki, w tym: (+1)3 852,77
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
H. Zysk (strata) brutto (C + D - E + F - G)118 446,35
I. Podatek dochodowy39 131,00
J. Zysk (strata) netto (H - I)79 315,35
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Commercex składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 949 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 276 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+949
dni względem terminu
0
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+9 mies. 6 dni16-04-2024
2021
+18 mies. 8 dni15-04-2024
2020
+30 mies. 13 dni15-04-2024
2019
+42 mies. 18 dni15-04-2024
2018
+57 mies. 19 dni08-04-2024
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie