Organizacja P & M Company osiągnęła 2 780 246 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 780 245 zł. Pozostałe przychody to 1 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 385 343 zł.
Zysk netto wyniósł 394 902 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 346 163 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 780 246 zł w 2018 roku. • 1 434 083 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 272 580 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 394 902 zł w 2018 roku. • 122 322 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji P & M Company wynosi 3 824 774 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
391 668 zł a 6 950 615 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 283 940 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 824 774 zł w 2018 roku. • 1 540 834 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT P & M Company wynosi 465 tys. zł.
EBITDA P & M Company wynosi 469 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
316 559 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 465 033 zł w
2018 roku. • 148 474 zł w
2017 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
318 001 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 469 233 zł w
2018 roku. • 151 232 zł w
2017 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie P & M Company mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2018 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2017 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji P & M Company wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji P & M Company wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2018 roku. • 0,02% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
P & M Company charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla P & M Company wynosi 103 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 70 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 171 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 70 tys. zł a 171 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2017 a 2018 rokiem. Zmiana wynosi 69 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wynosił: • 103 tys. zł w 2018 roku. • 34 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 70 tys. zł w 2018 roku. • 22 tys. zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 171 tys. zł w 2018 roku. • 57 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
375 488
zł.
Koszty operacyjne P & M Company wyniosły
2 315 212
zł.
Wynagrodzenia stanowią
16%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
157 875 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 375 488 zł w 2018 roku • 217 613 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
16% w 2018 roku •
17% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów P & M Company wyniosła 590 878 zł.
a
ktywa obrotowe to 555 836 zł.
a
ktywa trwałe to 35 042 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 590 878 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 68 653 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 522 224 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 375 982 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 590 878 zł w 2018 roku. • 214 896 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 67%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 76%.
Marża operacyjna wyniosła 17%.
Marża netto wyniosła 14%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -20 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania P & M Company wyniosły 68 653 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 590 878 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 12%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -18 921 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 68 653 zł w 2018 roku • 87 574 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 29 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 12% w 2018 roku • 41% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja P & M Company wykazała przychody na poziomie 2 780 246 zł.
Organizacja zarobiła 465 032 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 70 130 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 394 902 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 15% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 43 978 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 70 130 zł w 2018 roku • 26 152 zł w 2017 roku