SĄD REJONOWY DLA WROCŁAWIA FABRYCZNEJ WE WROCŁAWIU, VI WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ ZA SPÓŁKĘ WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM
Likwidacja funduszy inwestycyjnych zamkniętych|Zarządzanie procesem likwidacji funduszy na podstawie decyzji Komisji Nadzoru Finansowego|Udostępnianie informacji dla uczestników funduszy
WI INWESTYCJE ROLNE 4 jest organizacją zajmującą się likwidacją funduszy inwestycyjnych, w szczególności funduszy zamkniętych, takich jak Inwestycje Rolne FIZ AN, Vivante FIZ AN czy Lasy Polskie FIZ AN. Proces likwidacji następuje w wyniku decyzji Komisji Nadzoru Finansowego, która cofa zezwolenie na prowadzenie działalności. Fundusz, po utracie możliwości zarządzania przez TFI, jest stopniowo likwidowany, co wiąże się z poszukiwaniem nowych podmiotów do jego zarządzania. W przypadku, gdy żaden z podmiotów nie podejmie się zarządzania funduszem, zgodnie z ustawą o funduszach inwestycyjnych, przechodzi on w stan likwidacji, co rozpoczęło się dla funduszu Inwestycje Rolne w dniu 23 lutego 2018 roku. Dla uczestników funduszy, WI INWESTYCJE ROLNE 4 udostępnia szczegółowe informacje na temat postępów w likwidacji, a także kanały kontaktowe do wyjaśnienia zagadnień dotyczących likwidowanych funduszy.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja WI Inwestycje Rolne 4 osiągnęła 2 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 0 zł. Pozostałe przychody to 2 zł.
Całkowite koszty wyniosły 7462 zł.
Strata netto wyniosła 7462 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -3349 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 zł w 2019 roku. • 0 zł w 2018 roku. • 26 zł w 2017 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -3867 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -7462 zł w 2019 roku. • -5467 zł w 2018 roku. • -353 244 zł w 2017 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji WI Inwestycje Rolne 4 wynosi 1 303 474 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 6 951 856 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 99 293 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 303 474 zł w 2019 roku. • 1 309 070 zł w 2018 roku. • 1 313 187 zł w 2017 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie WI Inwestycje Rolne 4 mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji WI Inwestycje Rolne 4 wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,970% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2019 roku. • 2,91% w 2018 roku. • 2,91% w 2017 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji WI Inwestycje Rolne 4 wynosi 0,09%. To oznacza, że firma ma szansę 0,09% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,030% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,09% w 2019 roku. • 0,09% w 2018 roku. • 0,19% w 2017 roku.
Wiarygodność firmy
WI Inwestycje Rolne 4 charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 3 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2017 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla WI Inwestycje Rolne 4 wynosi 54 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 348 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 348 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
6 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 54 tys. zł w 2019 roku. • 55 tys. zł w 2018 roku. • 43 tys. zł w 2017 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2019 roku. • 0 zł w 2018 roku. • 0 zł w 2017 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 348 tys. zł w 2019 roku. • 349 tys. zł w 2018 roku. • 350 tys. zł w 2017 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne WI Inwestycje Rolne 4 wyniosły
6318
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2019 roku •
0% w 2018 roku •
0% w 2017 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów WI Inwestycje Rolne 4 wyniosła 1 949 639 zł.
a
ktywa obrotowe to 148 851 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 1 800 788 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 949 639 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 1 737 964 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 211 675 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -110 375 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 949 639 zł w 2019 roku. • 1 956 033 zł w 2018 roku. • 1 937 223 zł w 2017 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -0%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -0%.
Marża netto wyniosła -384,653%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -128231.3 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania WI Inwestycje Rolne 4 wyniosły 211 675 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 949 639 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 11%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 11 683 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 211 675 zł w 2019 roku • 210 607 zł w 2018 roku • 186 329 zł w 2017 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 11% w 2019 roku • 11% w 2018 roku • 10% w 2017 roku
Podatek dochodowy
Organizacja WI Inwestycje Rolne 4 wykazała przychody na poziomie 2 zł.
Organizacja zarobiła -7462 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -7462 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -324 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku • 0 zł w 2017 roku
Organizacja WI Inwestycje Rolne 4 wykazała zysk netto większy niż 26% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 19% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 29% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 2% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 34% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 25% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 26% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2019 były wyższe niż 19% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był wyższy niż 29% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 2% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż NaN% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 34% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 była wyższa niż 25% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2019 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2019 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 191 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2019 zostało złożone 141 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+191
dni względem terminu
1
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2019
−4 mies. 21 dni27-05-2020
2018
+3 mies. 16 dni29-10-2019
2017
+9 mies. 14 dni25-04-2019
2016
+17 mies. 6 dni13-12-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Ir Agronom posiada b.d.
udziałów,
które stanowią
0.0% firmy.