Organizacja Poltrailers Centrum Naczep osiągnęła 25 221 730 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 25 220 423 zł. Pozostałe przychody to 1308 zł.
Całkowite koszty wyniosły 23 657 279 zł.
Zysk netto wyniósł 1 563 144 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -1 514 350 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 25 221 730 zł w 2020 roku. • 30 753 499 zł w 2019 roku. • 41 864 566 zł w 2018 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 140 585 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 563 144 zł w 2020 roku. • 1 047 136 zł w 2019 roku. • 1 143 088 zł w 2018 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Poltrailers Centrum Naczep wynosi 26 108 148 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 041 085 zł a 63 054 326 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 16 790 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 26 108 148 zł w 2020 roku. • 27 194 954 zł w 2019 roku. • 34 833 107 zł w 2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Poltrailers Centrum Naczep wynosi 1,67 mln zł.
EBITDA Poltrailers Centrum Naczep wynosi 2,08 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
97 300 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 666 328 zł w
2020 roku. • 1 142 373 zł w
2019 roku. • 1 365 732 zł w
2018 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
225 923 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 2 079 526 zł w
2020 roku. • 1 206 175 zł w
2019 roku. • 1 400 491 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Poltrailers Centrum Naczep mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2020 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2019 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Poltrailers Centrum Naczep wynosi 2,82%. To oznacza, że firma ma szansę 2,82% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,003% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,82% w 2020 roku. • 2,80% w 2019 roku. • 2,77% w 2018 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Poltrailers Centrum Naczep wynosi 0,11%. To oznacza, że firma ma szansę 0,11% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,027% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,11% w 2020 roku. • 0,14% w 2019 roku. • 0,19% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Poltrailers Centrum Naczep charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Poltrailers Centrum Naczep wynosi 559 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 213 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,01 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 213 tys. zł a 1,01 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
19 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 559 tys. zł w 2020 roku. • 572 tys. zł w 2019 roku. • 709 tys. zł w 2018 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 213 tys. zł w 2020 roku. • 171 tys. zł w 2019 roku. • 205 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,01 mln zł w 2020 roku. • 1,23 mln zł w 2019 roku. • 1,67 mln zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 280 192
zł.
Koszty operacyjne Poltrailers Centrum Naczep wyniosły
23 554 095
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
184 806 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 280 192 zł w 2020 roku • 1 296 765 zł w 2019 roku • 1 071 685 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2020 roku •
4% w 2019 roku •
3% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Poltrailers Centrum Naczep wyniosła 10 124 230 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 679 148 zł.
a
ktywa trwałe to 3 445 082 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 10 124 230 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 069 450 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 4 054 780 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 766 756 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 10 124 230 zł w 2020 roku. • 9 322 281 zł w 2019 roku. • 10 736 910 zł w 2018 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 15%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 39%.
Marża operacyjna wyniosła 7%.
Marża netto wyniosła 6%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -3.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Poltrailers Centrum Naczep wyniosły 6 069 450 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 10 124 230 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 60%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 192 838 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 069 450 zł w 2020 roku • 5 983 510 zł w 2019 roku • 7 602 186 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 60% w 2020 roku • 64% w 2019 roku • 71% w 2018 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Poltrailers Centrum Naczep wykazała przychody na poziomie 25 221 730 zł.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2020 roku • 0 zł w 2019 roku • 0 zł w 2018 roku
Organizacja Poltrailers Centrum Naczep wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa i detaliczna pozostałych pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 0% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Brak danych
Sprawozdania finansowe
Spośród 4 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 29 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 95 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-29
dni względem terminu
3
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
−3 mies. 5 dni12-07-2021
2019
−12 dni03-10-2020
2018
−9 dni06-07-2019
2017
+1 dni16-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki