SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
KOMPLEMENTARIUSZ SAMODZIELNIE. OSOBY REPREZENTUJĄCE KOMPLEMENTARIUSZA: KATARZYNA DOROTA GANCARZ - PREZES ZARZĄDU (ZARZĄD JEDNOOSOBOWY). PIOTR TOMASZ PUCHAŁA - PROKURENT SAMOISTNY. RADOSŁAW SŁOMKA - PROKURENT SAMOISTNY. SPOSÓB REPREZENTACJI KOMPLEMENTARIUSZA: W PRZYPADKU ZARZĄDU WIELOOSOBOWEGO DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH SPÓŁKI I SKŁADANIA PODPISÓW UPOWAŻNIENI SĄ DWAJ CZŁONKOWIE ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE LUB JEDEN CZŁONEK ZARZĄDU DZIAŁAJĄCY ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Budowa kompleksów hotelowo-apartamentowych w Międzyzdrojach.|Realizacja mieszkań i lokali komercyjnych od 1992 roku.|Dostarczenie funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców w bliskim sąsiedztwie infrastruktury.|Wsparcie w procesie zakupu nieruchomości oraz kredytów hipotecznych.|Gwarancja wysokiej jakości i terminowości realizowanych inwestycji.
P3 PRESTIGE PM to znaczący deweloper z niemal trzydziestoletnim doświadczeniem na polskim rynku nieruchomości. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1992 roku firma zrealizowała ponad 8000 mieszkań, uczestnicząc w projektach zarówno jako konsultant, land developer, jak i niezależny inwestor. Istotnym elementem działalności Prestige jest budowa luksusowych kompleksów, takich jak Bel Mare i Aqua Resort w Międzyzdrojach, które oferują apartamenty o pięciogwiazdkowym standardzie. Deweloper kładzie nacisk na jakość wykonania, terminowość oraz transparentność obsługi klientów, co przekłada się na wiele zadowolonych nabywców. Oferta firmy obejmuje zarówno funkcjonalne mieszkania, jak i powierzchnie biurowe oraz komercyjne. Prestige stawia na komfort przyszłych mieszkańców, zapewniając im przestrzeń do życia ściśle powiązaną z infrastrukturą oraz zielenią. Dodatkowo, firma umożliwia inwestorom możliwość zakupu apartamentów z potencjałem generowania dochodu pasywnego z wynajmu i zabezpieczenia kapitału poprzez rosnącą wartość nieruchomości.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja P3 Prestige PM osiągnęła -4 328 985 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły -4 328 985 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 471 512 zł.
Strata netto wyniosła 6 800 497 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -872 397 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • -4 328 985 zł w 2022 roku. • 16 853 232 zł w 2021 roku. • 27 246 394 zł w 2020 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -1 315 358 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -6 800 497 zł w 2022 roku. • -22 239 zł w 2021 roku. • -400 628 zł w 2020 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji P3 Prestige PM wynosi 0 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 0 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 4400 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 0 zł w 2022 roku. • 11 235 488 zł w 2021 roku. • 18 164 263 zł w 2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT P3 Prestige PM wynosi -6,73 mln zł.
EBITDA P3 Prestige PM wynosi -6,73 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
1 301 290 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -6 730 161 zł w
2022 roku. • 22 744 zł w
2021 roku. • -399 762 zł w
2020 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
1 301 290 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -6 730 161 zł w
2022 roku. • 22 744 zł w
2021 roku. • -399 762 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie P3 Prestige PM mieści się w przedziale 0 — 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji P3 Prestige PM wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2022 roku. • 2,69% w 2021 roku. • 2,69% w 2020 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji P3 Prestige PM wynosi 4,99%. To oznacza, że firma ma szansę 4,99% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,796% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 4,99% w 2022 roku. • 0,87% w 2021 roku. • 1,45% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
P3 Prestige PM charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla P3 Prestige PM wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 0 zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 0 zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki nie zmienia się w czasie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 59 tys. zł w 2021 roku. • 159 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 0 zł w 2021 roku. • 0 zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 0 zł w 2022 roku. • 674 tys. zł w 2021 roku. • 1,09 mln zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne P3 Prestige PM wyniosły
2 401 176
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2022 roku • 0 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2022 roku •
0% w 2021 roku •
0% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów P3 Prestige PM wyniosła 16 428 781 zł.
a
ktywa obrotowe to 16 428 781 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 16 428 781 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 24 729 200 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -8 300 418 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -1 468 525 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 16 428 781 zł w 2022 roku. • 97 254 799 zł w 2021 roku. • 80 697 245 zł w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -41%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 82%.
Marża operacyjna wyniosła 155%.
Marża netto wyniosła 157%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -8 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 6.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 166.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 167 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania P3 Prestige PM wyniosły 24 729 200 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 16 428 781 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 151%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 103 247 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 24 729 200 zł w 2022 roku • 98 755 710 zł w 2021 roku • 82 175 917 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 9.8 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 151% w 2022 roku • 102% w 2021 roku • 102% w 2020 roku
Podatek dochodowy
Organizacja P3 Prestige PM wykazała przychody na poziomie -4 328 985 zł.
Organizacja zarobiła -6 731 910 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 68 587 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -6 800 497 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -1% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 13 717 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 68 587 zł w 2022 roku • 44 625 zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Organizacja P3 Prestige PM wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 0% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 89% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 100% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 100% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 8% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 81% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 89% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 0% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 93% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 89% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 100% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 100% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 8% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 81% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 89% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2022 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 37 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 62 dni po terminie.
średnie opóźnienie
-37
dni względem terminu
5
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
+2 mies. 2 dni15-09-2023
2021
−2 dni13-10-2022
2020
−3 mies. 3 dni14-07-2021
2019
−4 mies. 20 dni28-05-2020
2018
−21 dni24-06-2019
2017
−1 mies.15-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki