Sprzedaż systemów oczyszczania powietrza Hyla.|Oferowanie akcesoriów do sprzętu Hyla, m.in. szczotek do odkurzania.|Produkcja kosmetyków osobistych i środków dezynfekcyjnych.|Dostawa aromatów i olejków naturalnych dla poprawy atmosfery w pomieszczeniach.|Wsparcie naukowe w zakresie medycznych aspektów działania systemów Hyla.
Hyla Poland to firma specjalizująca się w sprzedaży sprzętu do oczyszczania powietrza oraz akcesoriów, które wspierają zdrowe i komfortowe życie w pomieszczeniach. Główną ofertą są systemy Hyla, które wykorzystują unikalny hybrydowy mechanizm oczyszczania, współpracejąc z naukowcami i instytucjami badawczymi. Produkty Hyla zostały poddane testom przez uznane uniwersytety, które potwierdziły ich skuteczność w usuwaniu z powietrza drobnoustrojów oraz alergenów, co jest szczególnie istotne w kontekście ochrony przed wirusami, w tym SARS-COV2. Oprócz systemów oczyszczających, oferta obejmuje również różnorodne akcesoria, takie jak szczotki do odkurzania, kosmetyki osobiste oraz środki do dezynfekcji. Hyla Poland proponuje także aromaty i olejki naturalne, które mogą być stosowane w codziennym życiu, co podkreśla ich zaangażowanie w zdrowie klientów oraz poprawę jakości powietrza w ich domach.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Hyla Poland osiągnęła 999 829 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 852 749 zł. Pozostałe przychody to 147 081 zł.
Całkowite koszty wyniosły 771 645 zł.
Zysk netto wyniósł 81 103 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -275 469 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 999 829 zł w 2024 roku. • 777 118 zł w 2023 roku. • 1 588 081 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2183 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 81 103 zł w 2024 roku. • 113 107 zł w 2023 roku. • 60 859 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Hyla Poland wynosi 1 270 511 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
279 546 zł a 2 499 573 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 174 634 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 270 511 zł w 2024 roku. • 1 189 224 zł w 2023 roku. • 1 436 046 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Hyla Poland mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Hyla Poland wynosi 2,91%. To oznacza, że firma ma szansę 2,91% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,91% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku. • 2,91% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Hyla Poland wynosi 0,03%. To oznacza, że firma ma szansę 0,03% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,011% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,03% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku. • 0,08% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Hyla Poland charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 7 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Hyla Poland wynosi 48 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 4 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 129 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 4 tys. zł a 129 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 48 tys. zł w 2024 roku. • 42 tys. zł w 2023 roku. • 38 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 4 tys. zł w 2024 roku. • 17 tys. zł w 2023 roku. • 8 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 129 tys. zł w 2024 roku. • 100 tys. zł w 2023 roku. • 63 tys. zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
228 408
zł.
Koszty operacyjne Hyla Poland wyniosły
825 553
zł.
Wynagrodzenia stanowią
28%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
12 626 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 228 408 zł w 2024 roku • 191 736 zł w 2023 roku • 256 169 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
3.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
28% w 2024 roku •
29% w 2023 roku •
17% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Hyla Poland wyniosła 582 191 zł.
a
ktywa obrotowe to 577 691 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 4500 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 582 191 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 372 728 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 209 463 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -83 009 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 582 191 zł w 2024 roku. • 612 224 zł w 2023 roku. • 601 764 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 14%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 22%.
Marża operacyjna wyniosła 3%.
Marża netto wyniosła 8%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Hyla Poland wyniosły 209 463 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 582 191 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 36%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -83 384 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 209 463 zł w 2024 roku • 320 600 zł w 2023 roku • 423 247 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 4.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 36% w 2024 roku • 52% w 2023 roku • 70% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Hyla Poland wykazała przychody na poziomie 999 829 zł.
Organizacja zarobiła 82 831 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 1728 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 81 103 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 2% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 247 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 1728 zł w 2024 roku • 2968 zł w 2023 roku • 0 zł w 2022 roku
Organizacja Hyla Poland wykazała zysk netto większy niż 79% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub Internet".
Organizacja wykazała przychód większy niż 70% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 74% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 70% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 51% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 68% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 79% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 70% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 74% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 38% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była wyższa niż 70% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 51% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 68% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 3 złożono po terminie, a 5 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 148 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 4 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+148
dni względem terminu
5
w terminie
3
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
−4 dni11-07-2025
2023
−28 dni17-06-2024
2022
−1 mies. 3 dni12-06-2023
2021
−5 dni10-10-2022
2020
+26 dni10-11-2021
2019
+13 mies. 1 dni10-11-2021
2018
+28 mies. 9 dni10-11-2021
2017
−9 dni06-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Agd Premium posiada 6000
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 20.04.2022 jest Agd Premium kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 12.06.2018 do 20.04.2022
była Swoboda Anna kontrolująca 100% udziałów.
W okresie od 18.12.2015 do 12.06.2018 najwięcej udziałów posiadał Swoboda Stanisław. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.