SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNOOSOBOWEGO OŚWIADCZENIA W IMIENIU SPÓŁKI SKŁADA CZŁONEK ZARZĄDU. W PRZYPADKU ZARZĄDU SKŁADAJĄCEGO SIĘ Z DWÓCH LUB WIĘKSZEJ ILOŚCI OSÓB DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Hurtowy skup i sprzedaż sprzętu IT.|Proces odnawiania i diagnostyki sprzętu elektronicznego.|Wspieranie idei Circular Economy przez regenerację sprzętu.|Bezpieczne usuwanie danych z urządzeń.|8-letnie doświadczenie w branży ITAD.
ZM Holding to firma, która specjalizuje się w hurtowym skupie oraz sprzedaży odnowionego sprzętu IT. Działa w obszarze gospodarki obiegowej, oferując szeroki asortyment wykorzystywanych urządzeń elektronicznych, takich jak laptopy, komputery, smartfony oraz monitory. W ramach swoich usług, ZM Holding zapewnia kompleksowy proces od zakupu sprzętu, przez jego odnawianie, aż po dystrybucję wysokiej jakości produktów powtórnego użytku. Oferowane urządzenia przechodzą szczegółowy proces diagnostyczny oraz regeneracyjny, co gwarantuje ich niezawodność i wysokie standardy jakości. Firma jest także zaangażowana w ideę Circular Economy, co przekłada się na jej starania o minimalizację wpływu produkcji nowego sprzętu na środowisko. ZM Holding, dzięki certyfikowanym rozwiązaniom oraz ośmioletniemu doświadczeniu na rynku, zapewnia całkowite bezpieczeństwo w procesie usuwania danych z urządzeń, co jest kluczowe dla firm i instytucji. Realizując swoje cele, ZM Holding wspiera firmy w odzyskiwaniu finansów z nieużywanego sprzętu, oferując ergonomiczne i przyjazne dla środowiska rozwiązania.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja ZM Holding osiągnęła 28 805 291 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 28 805 291 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 28 120 573 zł.
Zysk netto wyniósł 684 718 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 991 204 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 28 805 291 zł w 2025 roku. • 19 187 827 zł w 2024 roku. • 21 628 375 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 43 474 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 684 718 zł w 2025 roku. • 111 969 zł w 2024 roku. • -2 881 819 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji ZM Holding wynosi 22 651 439 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
709 041 zł a 72 013 227 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 189 078 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 22 651 439 zł w 2025 roku. • 13 435 262 zł w 2024 roku. • 14 530 442 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT ZM Holding wynosi 1,14 mln zł.
EBITDA ZM Holding wynosi 1,15 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
285 604 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 1 143 118 zł w
2025 roku. • -786 602 zł w
2024 roku. • -2 925 893 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
285 831 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 1 147 989 zł w
2025 roku. • -781 732 zł w
2024 roku. • -2 921 023 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie ZM Holding wynosi 14 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 14 os. w 2025 roku. • 12 os. w 2024 roku. • 18 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji ZM Holding wynosi 2,81%. To oznacza, że firma ma szansę 2,81% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,81% w 2025 roku. • 2,84% w 2024 roku. • 2,83% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji ZM Holding wynosi 0,21%. To oznacza, że firma ma szansę 0,21% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,21% w 2025 roku. • 0,28% w 2024 roku. • 3,20% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
ZM Holding charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 2 poziomy w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla ZM Holding wynosi 423 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 21 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,15 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 21 tys. zł a 1,15 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
40 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 423 tys. zł w 2025 roku. • 159 tys. zł w 2024 roku. • 23 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 21 tys. zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,15 mln zł w 2025 roku. • 707 tys. zł w 2024 roku. • 865 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 767 974
zł.
Koszty operacyjne ZM Holding wyniosły
27 662 173
zł.
Wynagrodzenia stanowią
6%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
188 479 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 767 974 zł w 2025 roku • 1 289 894 zł w 2024 roku • 2 413 723 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
6% w 2025 roku •
7% w 2024 roku •
10% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów ZM Holding wyniosła 6 333 554 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 448 751 zł.
a
ktywa trwałe to 884 803 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 333 554 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 388 167 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 945 388 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 628 276 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 333 554 zł w 2025 roku. • 4 418 995 zł w 2024 roku. • 6 015 209 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 11%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 72%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.9 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.1 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 3.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania ZM Holding wyniosły 5 388 167 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 333 554 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 85%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 600 213 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 388 167 zł w 2025 roku • 4 158 325 zł w 2024 roku • 5 866 508 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 85% w 2025 roku • 94% w 2024 roku • 98% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja ZM Holding wykazała przychody na poziomie 28 805 291 zł.
Organizacja zarobiła 864 544 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 179 826 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 684 718 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 15 017 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 179 826 zł w 2025 roku • 194 792 zł w 2024 roku • 508 681 zł w 2023 roku
Organizacja ZM Holding wykazała zysk netto większy niż 90% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 93% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 88% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 38% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 52% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 93% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 90% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 93% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 88% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 83% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 38% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 52% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 66% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 93% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, 2 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 43 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 84 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-43
dni względem terminu
7
w terminie
2
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 24 dni22-04-2026
2024
−1 mies. 3 dni12-06-2025
2023
−21 dni24-06-2024
2022
−5 dni10-07-2023
2021
+3 dni18-10-2022
2020
−3 mies. 22 dni25-06-2021
2019
−4 mies. 8 dni09-06-2020
2018
−6 dni09-07-2019
2017
+1 dni16-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie