Dostarczanie maszyn vendingowych do monitorowania produktów.|Automatyzacja uzupełniania i zarządzania zapasami w obszarze przemysłowym.|Bieżąca obsługa i serwis maszyn przez lokalny zespół w celu zwiększenia efektywności.|Uproszczony proces fakturowania i redukcja liczby dostawców.|Dostosowanie asortymentu do specyficznych potrzeb klientów.
Fastenal Europe to firma, która specjalizuje się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań w zakresie maszyn vendingowych, służących do monitorowania i zarządzania produktami w obszarze przemysłowym. Oferuje jedną z najpowszechniej stosowanych na świecie maszyn vendingowych - model FastVend 5K, która znajduje zastosowanie w szerokim zakresie, od środków ochrony indywidualnej po komponenty wykorzystywane w różnorodnych procesach technicznych. Celem Fastenal Europe jest zwiększenie efektywności zarządzania zapasami produktów w miejscach pracy, co jest realizowane poprzez automatyzację zarówno w zakresie dostępu, jak i monitorowania zużycia materiałów. Firma zapewnia pracownikom zwiększoną kontrolę nad pobieranymi produktami oraz bezpieczeństwo dzięki zautomatyzowanym systemom śledzenia. Fastenal Europe wyróżnia się z dokładną analizą potrzeb swoich klientów i dostosowywaniem oferty do specyficznych wymagań. Dzięki lokalnym zespołom, które zajmują się bieżącą obsługą i uzupełnianiem maszyn, eliminowane są dodatkowe procesy administracyjne, co przyczynia się do bardziej efektywnego zarządzania zasobami. Współpraca z Fastenal Europe oznacza również uproszczony proces fakturowania, co pozwala na zredukowanie liczby dostawców i kosztów związanych z transportem. Całość działań firmy jest ukierunkowana na dostarczanie wartości dodanej swoim klientom poprzez optymalizację procesów oraz stałe dostosowywanie do zmieniających się potrzeb rynku.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Fastenal Europe osiągnęła 40 812 421 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 40 799 039 zł. Pozostałe przychody to 13 382 zł.
Całkowite koszty wyniosły 42 969 478 zł.
Strata netto wyniosła 2 170 440 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 3 260 906 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 40 812 421 zł w 2024 roku. • 42 106 271 zł w 2023 roku. • 54 229 294 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -504 548 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -2 170 440 zł w 2024 roku. • 1 530 380 zł w 2023 roku. • 3 849 117 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Fastenal Europe wynosi 53 229 523 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 138 779 961 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 4 707 050 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 53 229 523 zł w 2024 roku. • 61 841 441 zł w 2023 roku. • 78 050 619 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fastenal Europe wynosi -1,21 mln zł.
EBITDA Fastenal Europe wynosi -527 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
444 576 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -1 207 577 zł w
2024 roku. • 2 316 627 zł w
2023 roku. • 5 778 751 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
398 408 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -527 288 zł w
2024 roku. • 3 191 143 zł w
2023 roku. • 6 805 349 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Fastenal Europe wynosi 38 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 38 os. w 2024 roku. • 41 os. w 2023 roku. • 46 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Fastenal Europe wynosi 2,77%. To oznacza, że firma ma szansę 2,77% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,77% w 2024 roku. • 2,77% w 2023 roku. • 2,73% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fastenal Europe wynosi 0,07%. To oznacza, że firma ma szansę 0,07% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,019% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,07% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku. • 0,02% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Fastenal Europe charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fastenal Europe wynosi 3,48 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 11,7 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 11,7 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
419 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 3,48 mln zł w 2024 roku. • 3,91 mln zł w 2023 roku. • 4,02 mln zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2024 roku. • 306 tys. zł w 2023 roku. • 770 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 11,7 mln zł w 2024 roku. • 12,51 mln zł w 2023 roku. • 11,62 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 608 976
zł.
Koszty operacyjne Fastenal Europe wyniosły
42 006 616
zł.
Wynagrodzenia stanowią
11%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
343 207 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 608 976 zł w 2024 roku • 4 269 821 zł w 2023 roku • 4 810 619 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
11% w 2024 roku •
11% w 2023 roku •
10% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fastenal Europe wyniosła 40 849 359 zł.
a
ktywa obrotowe to 39 576 746 zł.
a
ktywa trwałe to 1 272 613 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 40 849 359 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 6 154 368 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 34 694 990 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 2 474 014 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 40 849 359 zł w 2024 roku. • 42 548 070 zł w 2023 roku. • 41 735 043 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -5%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -6%.
Marża operacyjna wyniosła -3%.
Marża netto wyniosła -5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.9 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fastenal Europe wyniosły 6 154 368 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 40 849 359 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 15%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -1 940 723 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 6 154 368 zł w 2024 roku • 5 682 640 zł w 2023 roku • 6 399 994 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 9.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 15% w 2024 roku • 13% w 2023 roku • 15% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Fastenal Europe wykazała przychody na poziomie 40 812 421 zł.
Organizacja zarobiła -1 199 623 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 970 816 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -2 170 440 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -81% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 59 465 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 970 816 zł w 2024 roku • 706 220 zł w 2023 roku • 1 482 580 zł w 2022 roku
Organizacja Fastenal Europe wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona w niewyspecjalizowanych sklepach".
Organizacja wykazała przychód większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 99% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 24% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 26% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 99% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 97% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 99% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był wyższy niż 26% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 24% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 26% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 99% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 247 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 287 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+247
dni względem terminu
0
w terminie
8
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+9 mies. 17 dni28-04-2026
2023
+6 mies. 19 dni30-01-2025
2022
+11 mies. 17 dni26-06-2024
2021
+5 mies. 15 dni29-03-2023
2020
+5 mies. 10 dni24-03-2022
2019
+5 mies. 19 dni02-04-2021
2018
+9 mies. 17 dni27-04-2020
2017
+11 mies. 29 dni09-07-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Fastenal Netherlands Holdings B.v. posiada 65102
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 13.01.2021 jest Fastenal Netherlands Holdings B.v. kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 24.04.2019 do 13.01.2021
był Fastenal Netherlands Holdings B.v. kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 26.08.2016 do 24.04.2019 najwięcej udziałów posiadał Fastenal Netherlands Holdings B.v.. Jego udziały w tym czasie wynosiły 100%.