SĄD REJONOWY POZNAŃ - NOWE MIASTO I WILDA W POZNANIU, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWADCZEŃ I PODPISYWANIA W IMIENIU SPÓŁKI, WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU ALBO JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU ŁĄCZNIE Z PROKURENTEM.
Produkcja okien i drzwi marki SLONAWY|Usługi inżynieryjne i budowlane|Działalność w sektorze przemysłu kolejowego|Zastosowanie technologii odnawialnych źródeł energii|Działalność na rynku krajowym i międzynarodowym
COMPREMUM S.A. jest polską spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., której działalność opiera się na tworzeniu Grupy Kapitałowej złożonej z kilku spółek działających w różnych segmentach rynku. Firma specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości okien i drzwi marki SLONAWY, a także w branży budowlanej, przemysłowej oraz w sektorze odnawialnych źródeł energii (OZE). Produkty i usługi oferowane przez COMPREMUM są dostępne zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym, w tym w krajach Unii Europejskiej oraz w Stanach Zjednoczonych. Grupa stale rozwija swoje kompetencje i technologie, co przyczynia się do osiągania sukcesów na różnych polach działalności. Misją COMPREMUM S.A. jest dostarczanie rozwiązań technologicznych najwyższej jakości oraz budowanie trwałych relacji z klientami i partnerami biznesowymi. Firma kładzie duży nacisk na inwestowanie w rozwój i innowacje, zdobywając liczne nagrody i certyfikaty oraz korzystając aktywnie z funduszy unijnych. Grupa jest zaangażowana w wiele projektów inżynieryjnych i budowlanych, zapewniając kompleksowe usługi na najwyższym poziomie. Dzięki solidnemu zapleczu technologicznemu i zespołowi specjalistów, COMPREMUM jest w stanie realizować zaawansowane projekty, które sprostają wymaganiom najbardziej wymagających klientów. Kluczowym elementem strategii spółki jest ciągłe doskonalenie jakości oferowanych produktów i usług, co pozwala na umacnianie pozycji lidera na rynku i zaspokajanie dynamicznie zmieniających się potrzeb rynkowych.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Compremum osiągnęła 36 962 000 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 31 434 000 zł. Pozostałe przychody to 5 528 000 zł.
Całkowite koszty wyniosły 168 266 000 zł.
Strata netto wyniosła 136 832 000 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 571 833 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 36 962 000 zł w 2025 roku. • 134 803 000 zł w 2024 roku. • 307 132 000 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -7 759 333 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -136 832 000 zł w 2025 roku. • -51 416 000 zł w 2024 roku. • 24 494 000 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Compremum wynosi 61 043 333 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 194 144 000 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 018 500 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 61 043 333 zł w 2025 roku. • 228 685 417 zł w 2024 roku. • 494 287 417 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Compremum wynosi -87,71 mln zł.
EBITDA Compremum wynosi -85,63 mln zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
5 064 389 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -87 706 000 zł w
2025 roku. • 3 259 000 zł w
2024 roku. • 38 745 000 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
4 984 833 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -85 626 000 zł w
2025 roku. • 5 783 000 zł w
2024 roku. • 42 164 000 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Compremum mieści się w przedziale 10 — 50 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 10 — 50 os. (szac.) w 2025 roku. • 50+ os. (szac.) w 2024 roku. • 50+ os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Compremum wynosi 2,32%. To oznacza, że firma ma szansę 2,32% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,129% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,32% w 2025 roku. • 2,28% w 2024 roku. • 2,13% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Compremum wynosi 2,25%. To oznacza, że firma ma szansę 2,25% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,125% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 2,25% w 2025 roku. • 0,85% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Compremum charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 18 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Compremum wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 9,71 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 9,71 mln zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
84 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 9,51 mln zł w 2024 roku. • 23,16 mln zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 4,9 mln zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 9,71 mln zł w 2025 roku. • 37,02 mln zł w 2024 roku. • 55,67 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Koszty operacyjne Compremum wyniosły
119 140 000
zł.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji nie zmieniają się w czasie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Compremum wyniosła 404 305 000 zł.
a
ktywa obrotowe to 261 792 000 zł.
a
ktywa trwałe to 142 513 000 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 404 305 000 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 355 769 000 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 48 536 000 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 21 138 889 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 404 305 000 zł w 2025 roku. • 485 792 000 zł w 2024 roku. • 537 144 000 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -34%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -282%.
Marża operacyjna wyniosła -279%.
Marża netto wyniosła -370%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.6 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -16.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -16.2 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -21.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Compremum wyniosły 355 769 000 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 404 305 000 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 88%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 19 448 889 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 355 769 000 zł w 2025 roku • 300 703 000 zł w 2024 roku • 281 735 000 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 3.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 88% w 2025 roku • 62% w 2024 roku • 52% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Compremum wykazała przychody na poziomie 36 962 000 zł.
Organizacja Compremum wykazała zysk netto większy niż 0% organizacji z branży "Działalność firm centralnych (head offices) i holdingów z wyłączeniem holdingów finansowych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 96% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 78% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 3% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.03%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 96% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 97% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 78% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 12% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 3% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 wynosił on 0.03%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 5 złożono po terminie, a 3 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 9 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 57 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+9
dni względem terminu
3
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+1 mies. 27 dni10-09-2025
2023
+4 dni19-07-2024
2022
+2 dni17-07-2023
2021
+1 mies. 18 dni02-12-2022
2020
−3 mies. 12 dni05-07-2021
2019
+4 mies. 25 dni09-03-2021
2018
−1 mies. 10 dni05-06-2019
2017
−1 mies. 10 dni05-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki