Organizacja Zawbud BIS osiągnęła 14 516 763 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 14 516 763 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 11 510 245 zł.
Zysk netto wyniósł 3 006 518 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 693 315 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 14 516 763 zł w 2025 roku. • 4 576 160 zł w 2024 roku. • 3 530 666 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 274 094 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 3 006 518 zł w 2025 roku. • 842 201 zł w 2024 roku. • 605 113 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Zawbud BIS wynosi 25 675 886 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
3 971 972 zł a 42 091 251 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 857 432 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 25 675 886 zł w 2025 roku. • 8 040 528 zł w 2024 roku. • 6 217 364 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Zawbud BIS wynosi 3,82 mln zł.
EBITDA Zawbud BIS wynosi 3,83 mln zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
351 324 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 3 816 538 zł w
2025 roku. • 957 710 zł w
2024 roku. • 707 323 zł w
2023 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
326 883 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 3 834 799 zł w
2025 roku. • 987 316 zł w
2024 roku. • 0 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Zawbud BIS wynosi 27 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 27 os. w 2025 roku. • 10 — 50 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Zawbud BIS wynosi 2,86%. To oznacza, że firma ma szansę 2,86% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,86% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Zawbud BIS wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,02% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Zawbud BIS charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Zawbud BIS wynosi 835 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 436 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 1,76 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 436 tys. zł a 1,76 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
64 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 835 tys. zł w 2025 roku. • 303 tys. zł w 2024 roku. • 255 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 436 tys. zł w 2025 roku. • 137 tys. zł w 2024 roku. • 106 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 1,76 mln zł w 2025 roku. • 753 tys. zł w 2024 roku. • 672 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
2 504 746
zł.
Koszty operacyjne Zawbud BIS wyniosły
10 700 226
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
209 451 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 2 504 746 zł w 2025 roku • 2 319 574 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
1.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
64% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Zawbud BIS wyniosła 6 088 077 zł.
a
ktywa obrotowe to 5 824 331 zł.
a
ktywa trwałe to 263 746 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 088 077 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 792 115 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 5 295 962 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 413 118 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 6 088 077 zł w 2025 roku. • 2 453 766 zł w 2024 roku. • 2 048 086 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 49%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 57%.
Marża operacyjna wyniosła 26%.
Marża netto wyniosła 21%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 2.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.9 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 1.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Zawbud BIS wyniosły 792 115 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 088 077 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 13%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 14 656 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 792 115 zł w 2025 roku • 292 500 zł w 2024 roku • 123 908 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 1.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 13% w 2025 roku • 12% w 2024 roku • 6% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Zawbud BIS wykazała przychody na poziomie 14 516 763 zł.
Organizacja zarobiła 3 795 873 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 789 355 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 3 006 518 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 21% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 74 666 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 789 355 zł w 2025 roku • 100 989 zł w 2024 roku • 74 036 zł w 2023 roku
Organizacja Zawbud BIS wykazała zysk netto większy niż 97% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 92% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 82% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 93% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 78% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 98% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.09%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 97% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 92% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 28% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 82% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 93% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 78% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 98% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.09%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 80 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 93 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-80
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 3 dni13-04-2026
2024
−2 mies. 9 dni07-05-2025
2023
−1 mies. 19 dni27-05-2024
2022
−16 dni29-06-2023
2021
−3 mies. 24 dni23-06-2022
2020
−3 mies. 19 dni28-06-2021
2019
−6 mies. 23 dni26-03-2020
2018
−1 mies. 15 dni31-05-2019
2017
−19 dni26-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Zawłocki Łukasz posiada 200
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Zawłocki Mariusz posiada 200
udziałów,
które stanowią
50.0% firmy.
Największymi udziałowcami w organizacji są: • Zawłocki Łukasz (50% udziałów) • Zawłocki Mariusz (50% udziałów)
Największym udziałowcem w okresie od 02.01.2026 do 27.04.2026
był Zawłocki Wojciech kontrolując 39% udziałów.
Najwięksi udziałowcy w okresie od 01.08.2022 do 02.01.2026: • Zawłocki Łukasz (31% udziałów) • Zawłocki Mariusz (31% udziałów)