Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Resal wynosi 221 996 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
25 834 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 221 996 zł w
2020 roku. • 194 065 zł w
2019 roku. • 170 328 zł w
2018 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Resal wynosi 31 tys. zł.
EBITDA Resal wynosi 31 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
24 078 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 31 425 zł w
2020 roku. • 31 710 zł w
2019 roku. • -16 732 zł w
2018 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
24 078 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 31 425 zł w
2020 roku. • 32 409 zł w
2019 roku. • -16 732 zł w
2018 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Resal mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2020 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2019 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2018 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 15 obwieszczeń
dotyczących organizacji Resal.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 22 czerwca 2022 (MSiG nr 119/2022).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
15
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
15 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 380555. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/387427/22/658]
MSiG 119/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 28 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.12.2019 DO 30.11.2020
Poz. 380554. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/387427/22/257]
MSiG 119/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 27 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.12.2019 DO 30.11.2020
Poz. 380553. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/387427/22/856]
MSiG 119/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.06.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 26 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.06.2022 okres OD
01.12.2019 DO 30.11.2020
Poz. 334395. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/383854/22/650]
MSiG 109/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 25 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.12.2018 DO 30.11.2019
Poz. 334394. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/383854/22/249]
MSiG 109/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 24 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.12.2018 DO 30.11.2019
Poz. 334393. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/383854/22/848]
MSiG 109/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 27.05.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 23 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 27.05.2022 okres OD
01.12.2018 DO 30.11.2019
Poz. 170449. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SĄD
REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru:
27.01.2004.
[WA.XII NS-REJ.KRS/16331/22/108]
Rzuć okiemMSiG 65/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.03.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 22 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności wpisać: 1 1
20 Z DZIAŁALNOŚĆ RACHUNKOWO-KSIĘGOWA;
DORADZTWO PODATKOWE 1 2. 70 22 Z POZOSTAŁE DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA 2 2. 63 11 Z PRZETWARZANIE DANYCH;
ZARZĄDZANIE STRONAMI INTERNETOWYMI
(HOSTING) I PODOBNA DZIAŁALNOŚĆ 3 2. 68 32
Z ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI WYKONYWANE NA ZLECENIE 4 2. 73 20 Z BADANIE RYNKU
I OPINII PUBLICZNEJ 5 2. 64 99 Z POZOSTAŁA
FINANSOWA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA, GDZIE
INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA, Z WYŁĄCZENIEM
UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH
6 2. 85 59 B POZOSTAŁE POZASZKOLNE FORMY
EDUKACJI, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE
7 2. 49 41 Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW
8 2. 82 19 Z WYKONYWANIE FOTOKOPII, PRZYGOTOWYWANIE DOKUMENTÓW I POZOSTAŁA
SPECJALISTYCZNA DZIAŁALNOŚĆ WSPOMAGAJĄCA PROWADZENIE BIURA wykreślić: 9 2. 74 12
Z DZIAŁALNOŚĆ RACHUNKOWO-KSIĘGOWA 10
2. 74 13 Z BADANIE RYNKU I OPINII PUBLICZNEJ
11 2. 74 14 A DORADZTWO W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ I ZARZĄDZANIA 12 2. 74 14 B ZARZĄDZANIE I KIEROWANIE W ZAKRESIE PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI
GOSPODARCZEJ 13 2. 72 30 Z PRZETWARZANIE
DANYCH 14 2. 70 32 A ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI MIESZKALNYMI 15 2. 70 32 B ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI NIEMIESZKALNYMI
16 2. 65 23 Z POZOSTAŁE POŚREDNICTWO FINANSOWE, GDZIE INDZIEJ NIE SKLASYFIKOWANE 17
2. 60 24 C WYNAJEM SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH Z KIEROWCĄ 18 2. 22 22 Z DZIAŁALNOŚĆ
POLIGRAFICZNA POZOSTAŁA, GDZIE INDZIEJ NIE
SKLASYFIKOWANA
Poz. 715767. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/325216/21/454]
MSiG 170/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.08.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 21 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.12.2017 DO 30.11.2018
Poz. 715766. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/325216/21/53]
MSiG 170/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.08.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.12.2017 DO 30.11.2018
Poz. 715765. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/325216/21/652]
MSiG 170/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 24.08.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
pi- wpisać: 1 1. data złożenia 24.08.2021 okres OD
01.12.2017 DO 30.11.2018
Poz. 122345. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/987443/19/102]
MSiG 56/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.12.2016 DO 30.11.2017
Poz. 122344. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/987442/19/701]
MSiG 56/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 13.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 15 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.12.2016 DO 30.11.2017
Poz. 110439. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/981962/19/422]
MSiG 51/2019XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 07.03.2019 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 06.03.2019 okres OD
01.12.2016 DO 30.11.2017
Poz. 907479. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/745564/18/933]
MSiG 214/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.12.2015 DO 30.11.2016
Poz. 907478. „RESAL” SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS 0000190658. SYSTEM, wpis do rejestru: 27.01.2004.
[RDF/745563/18/532]
MSiG 214/2018XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 30.07.2018 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 30.07.2018 okres OD
01.12.2015 DO 30.11.2016
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Brak obwieszczeń dotyczących organizacji Resal w Krajowym Rejestrze Zadłużonych (rejestr prowadzony od 1.12.2021).
Brak obwieszczeń w KRZ
Rejestr prowadzony od 1.12.2021. Wcześniejsze postępowania ogłaszano w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Resal wynosi 0,15%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,185% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,15% w 2020 roku. • 0,26% w 2019 roku. • 0,52% w 2018 roku.
Wiarygodność firmy
Resal charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2020 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2019 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2018 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Resal wynosi 16 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 48 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 48 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 16 tys. zł w 2020 roku. • 13 tys. zł w 2019 roku. • 9 tys. zł w 2018 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 48 tys. zł w 2020 roku. • 38 tys. zł w 2019 roku. • 28 tys. zł w 2018 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
52 185 zł.
Koszty operacyjne Resal wyniosły
147 299 zł.
Wynagrodzenia stanowią
35,4%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
6097 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 52 185 zł w 2020 roku • 56 296 zł w 2019 roku • 64 379 zł w 2018 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0,7 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
35,4% w 2020 roku •
39,8% w 2019 roku •
34% w 2018 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Resal wyniosła 168 398 zł.
Aktywa obrotowe to 168 398 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 168 398 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 138 084 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 30 314 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 16 446 zł rocznie.
Równolegle organizacja zwiększa kapitał własny. Średni wzrost kapitału własnego wynosi 29 581 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 168 398 zł sumy bilansowej i 138 084 zł kapitału własnego w 2020 roku. • 139 172 zł sumy bilansowej i 107 579 zł kapitału własnego w 2019 roku. • 135 507 zł sumy bilansowej i 78 923 zł kapitału własnego w 2018 roku.
Rentowność
Marża operacyjna wyniosła 17,58%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
14 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji nie zmienia się w czasie.
Zadłużenie
Zobowiązania Resal wyniosły 30 314 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 168 398 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 18%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 13 135 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 30 314 zł w 2020 roku • 31 592 zł w 2019 roku • 56 584 zł w 2018 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika zadłużenia wynosi
12 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 18% w 2020 roku • 23% w 2019 roku • 42% w 2018 roku
Wierzyciele
Organizacja Resal ma 30 314 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 17 000 zł (56%).
Pozostali, 273 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
30 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
41%
56%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
604 zł
2%
Państwo
podatki, cła i ZUS
12 tys. zł
41%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
17 tys. zł
56%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
273 zł
<1%
W roku 2020 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 56%.
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Resal wynosi 5,56 - aktywa obrotowe wielokrotnie przewyższają zobowiązania krótkoterminowe - bufor bezpieczeństwa jest duży, choć tak wysoka nadpłynność może oznaczać niepracujący majątek.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 5,56.
Płynność gotówkowa wynosi 3,26 - same środki pieniężne wystarczają na pokrycie wszystkich zobowiązań krótkoterminowych.
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 8,08 miesiąca.
gotówka od ręki: 99 tys. zł należności i inne: 69 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 5,56 zł, z czego 3,26 zł w gotówce.
5,56
płynność bieżąca
3,26
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 5,56 w 2020 roku • 4,41 w 2019 roku • 2,39 w 2018 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Resal wobec banków i pożyczkodawców: 17 000 zł, gotówka: 98 936 zł. Gotówka przewyższa dług o 81 936 zł - ujemny dług netto, sytuacja korzystna.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 9 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je ponad 1000 razy - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 30 314 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkagotówka większa niż dług
nadwyżka gotówki 82 tys. zł
0 zł99 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców17 tys. zł
gotówka99 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 9 zł. Zysk operacyjny pokrywa je ponad 1000 razy.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2020: nadwyżka gotówki 82 tys. zł • 2019: bez długu, gotówka 87 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2020: ponad 1000 razy • 2019: ponad 1000 razy • 2018: strata operacyjna
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Resal wynosi 125 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 2 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 123 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 60 849 zł, z czego 60 849 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza123 dni
firma płaci dostawcom 123 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
125 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 125 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 2 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 125 dni w 2020 roku • 91 dni w 2019 roku • 76 dni w 2018 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Resal wynoszą 147 298 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 52 185 zł, czyli 35% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 38 303 zł, czyli 26% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 32 605 zł, czyli 22% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej147 tys. zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)52 tys. zł · 35%
Usługi obce38 tys. zł · 26%
Zużycie materiałów i energii33 tys. zł · 22%
Pozostałe koszty rodzajowe17 tys. zł · 11%
Podatki i opłaty3 tys. zł · 2%
Amortyzacja0 zł · 0%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 147 tys. zł w 2020 roku • 141 tys. zł w 2019 roku • 189 tys. zł w 2018 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2020 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Resal wykazała przychody na poziomie 179 718 zł.
Podatek dochodowy wyniósł 2698 zł.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację obniża się w czasie. Średni spadek podatku dochodowego wynosi
1193 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 2698 zł w 2020 roku • 3624 zł w 2019 roku • 6276 zł w 2017 roku
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy48 z 52 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:178 721,50
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów178 721,50
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej147 297,84
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii32 604,78
III. Usługi obce38 303,49
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)2 959,14
V. Wynagrodzenia52 185,32
VII. Pozostałe koszty rodzajowe16 596,13
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia pozycja własna4 648,98
VII. Podróże służbowe pozycja własna0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)31 423,66
D. Pozostałe przychody operacyjne2,28
II. Dotacje0,00
IV. Inne przychody operacyjne2,28
I. Zysk ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych pozycja własna0,00
IV. Dotacje rozwojowe pozycja własna0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne1,28
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne1,28
I. Strata ze zbycia niefinansowych aktywów trwałych pozycja własna0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)31 424,66
G. Przychody finansowe993,77
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+1)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)993,77
V. inne0,00
III. Zysk ze zbycia inwestycji pozycja własna0,00
IV. Aktualizacja wartości inwestycji pozycja własna0,00
H. Koszty finansowe9,02
I. Odsetki, w tym: (+1)9,02
IV. inne0,00
II. Strata ze zbycia inwestycji pozycja własna0,00
III. Aktualizacja wartości inwestycji pozycja własna0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)32 409,41
J. Podatek dochodowy2 698,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)0,00
I. Zysk (strata) z działalności gospodarczej (F+G-H) pozycja własna32 409,41
J. Wynik zdarzeń nadzwyczajnych (J.I.-J.II.) pozycja własna0,00
I. Zyski nadzwyczajne pozycja własna0,00
II. Straty nadzwyczajne pozycja własna0,00
K. Zysk (strata) brutto (I±J) pozycja własna32 409,41
O. Zysk (strata) netto (K-L-M) pozycja własna29 711,41
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Resal składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 5 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono po terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 473 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2020 zostało złożone 268 dni po terminie.
średnie opóźnienie
+473
dni względem terminu
0
w terminie
5
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2020
+8 mies. 28 dni09-06-2022
2019
+20 mies. 20 dni27-05-2022
2018
+26 mies. 22 dni24-08-2021
2017
+8 mies. 26 dni07-03-2019
2016
+13 mies. 21 dni30-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Śledziński Paweł posiada 63 udziały, które stanowią 58,3% firmy.
Śledzińska Maria posiada 29 udziałów, które stanowią 26,9% firmy.