Transport osób na trasie Lublin – Warszawa.|Kursy do Lotniska Chopina i Modlin.|Nowoczesna flota busów i autokarów.|Rezerwacje online i przez aplikację mobilną.|Zniżki dla studentów.
Firma Contbus to renomowany przewoźnik, który od ponad 15 lat świadczy usługi transportowe na trasie Lublin – Warszawa. W ciągu tego czasu przedsiębiorstwo zbudowało silną pozycję na rynku, a jego oferta została rozszerzona o kursy prowadzące do Lotniska Chopina oraz Lotniska Modlin. Charakteryzuje się wyjątkową jakością obsługi, której fundamentem są komfort, bezpieczeństwo oraz satysfakcja pasażerów. Contbus wyróżnia się na tle innych firm dzięki nowoczesnej flocie busów i autokarów, które są przestronne, czyste oraz nowoczesne. Klienci chwalą sobie kompetencje i profesjonalizm kierowców, a także punktualność kursów. Przewoźnik zdobył zaufanie pasażerów, co świadczy o jego wizerunku jako rzetelnego partnera w podróżach. Dodatkowo, firma regularnie wprowadza udogodnienia, takie jak możliwość rezerwacji przejazdów online oraz przez aplikację mobilną, co zwiększa komfort korzystania z jej usług. Contbus aktywnie wspiera lokalną gospodarkę, będąc największym przewoźnikiem w regionie.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Contbus Olszak osiągnęła 10 201 058 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 10 200 896 zł. Pozostałe przychody to 162 zł.
Całkowite koszty wyniosły 10 361 492 zł.
Strata netto wyniosła 160 596 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 269 751 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 10 201 058 zł w 2025 roku. • 4 874 831 zł w 2024 roku. • 6 645 345 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -93 563 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -160 596 zł w 2025 roku. • -407 613 zł w 2024 roku. • 271 851 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Contbus Olszak wynosi 6 800 705 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 25 502 644 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 243 154 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 6 800 705 zł w 2025 roku. • 3 303 320 zł w 2024 roku. • 5 932 206 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Contbus Olszak wynosi -160 tys. zł.
EBITDA Contbus Olszak wynosi -111 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
94 785 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -159 586 zł w
2025 roku. • -405 560 zł w
2024 roku. • 290 045 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
129 980 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -110 992 zł w
2025 roku. • -331 781 zł w
2024 roku. • 350 719 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Contbus Olszak wynosi 0 osób.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 os. w 2025 roku. • 0 os. w 2024 roku. • 0 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Contbus Olszak wynosi 2,88%. To oznacza, że firma ma szansę 2,88% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,88% w 2025 roku. • 2,89% w 2024 roku. • 2,89% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Contbus Olszak wynosi 0,68%. To oznacza, że firma ma szansę 0,68% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,074% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,68% w 2025 roku. • 1,09% w 2024 roku. • 0,04% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Contbus Olszak charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Contbus Olszak wynosi 73 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 408 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 408 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
15 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 73 tys. zł w 2025 roku. • 30 tys. zł w 2024 roku. • 133 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 0 zł w 2024 roku. • 44 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 408 tys. zł w 2025 roku. • 195 tys. zł w 2024 roku. • 266 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
408 423
zł.
Koszty operacyjne Contbus Olszak wyniosły
10 360 482
zł.
Wynagrodzenia stanowią
4%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
51 053 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 408 423 zł w 2025 roku • 292 641 zł w 2024 roku • 188 500 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
4% w 2025 roku •
6% w 2024 roku •
3% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Contbus Olszak wyniosła 1 557 023 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 434 486 zł.
a
ktywa trwałe to 122 537 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 557 023 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 876 450 zł.
k
apitał (fundusz) własny to -319 427 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -21 738 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 1 557 023 zł w 2025 roku. • 780 938 zł w 2024 roku. • 855 653 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -10%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 50%.
Marża operacyjna wyniosła -2%.
Marża netto wyniosła -2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -5.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.9 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Contbus Olszak wyniosły 1 876 450 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 557 023 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 121%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 190 236 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 876 450 zł w 2025 roku • 709 695 zł w 2024 roku • 302 891 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 12.6 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 121% w 2025 roku • 91% w 2024 roku • 35% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Contbus Olszak wykazała przychody na poziomie 10 201 058 zł.
Organizacja zarobiła -160 596 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -160 596 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Contbus Olszak wykazała zysk netto większy niż 8% organizacji z branży "Pozostały transport lądowy pasażerski, gdzie indziej niesklasyfikowany".
Organizacja wykazała przychód większy niż 91% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 80% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 85% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 69% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 8% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 91% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 80% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 85% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 19% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 69% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 13 sprawozdań finansowych, 9 złożono po terminie, a 4 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 414 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 104 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+414
dni względem terminu
4
w terminie
9
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 14 dni02-04-2026
2024
−2 mies. 7 dni09-05-2025
2023
+3 mies. 8 dni21-10-2024
2022
−2 mies. 27 dni19-04-2023
2021
+2 mies. 15 dni29-12-2022
2020
+3 mies. 18 dni31-01-2022
2019
+4 mies. 24 dni08-03-2021
2018
−1 mies. 15 dni31-05-2019
2017
+10 mies. 21 dni01-06-2019
2016
+22 mies. 26 dni01-06-2019
2015
+35 mies. 1 dni01-06-2019
2014
+47 mies. 7 dni01-06-2019
2013
+59 mies. 11 dni31-05-2019
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki