Organizacja Dex-Pol Wróblowie osiągnęła 36 562 811 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 36 562 384 zł. Pozostałe przychody to 428 zł.
Całkowite koszty wyniosły 36 049 661 zł.
Zysk netto wyniósł 512 723 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 2 712 257 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 36 562 811 zł w 2024 roku. • 27 991 936 zł w 2023 roku. • 27 163 923 zł w 2022 roku.
Zyski spółki mają malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -72 850 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 512 723 zł w 2024 roku. • 868 050 zł w 2023 roku. • 1 126 088 zł w 2022 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Dex-Pol Wróblowie wynosi 32 240 191 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
5 127 230 zł a 91 407 029 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 880 540 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 32 240 191 zł w 2024 roku. • 28 151 756 zł w 2023 roku. • 28 529 839 zł w 2022 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Dex-Pol Wróblowie wynosi 799 tys. zł.
EBITDA Dex-Pol Wróblowie wynosi 842 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
40 823 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 799 118 zł w
2024 roku. • 1 063 180 zł w
2023 roku. • 1 193 637 zł w
2022 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
42 152 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 842 332 zł w
2024 roku. • 1 163 189 zł w
2023 roku. • 1 272 979 zł w
2022 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Dex-Pol Wróblowie wynosi 17 osób.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 17 os. w 2024 roku. • 17 os. w 2023 roku. • 15 os. w 2022 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Dex-Pol Wróblowie wynosi 2,78%. To oznacza, że firma ma szansę 2,78% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,010% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,78% w 2024 roku. • 2,81% w 2023 roku. • 2,82% w 2022 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Dex-Pol Wróblowie wynosi 0,12%. To oznacza, że firma ma szansę 0,12% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,12% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku. • 0,06% w 2022 roku.
Wiarygodność firmy
Dex-Pol Wróblowie charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2022 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Dex-Pol Wróblowie wynosi 1,07 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 103 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 2,1 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 103 tys. zł a 2,1 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
75 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,07 mln zł w 2024 roku. • 1,01 mln zł w 2023 roku. • 996 tys. zł w 2022 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 103 tys. zł w 2024 roku. • 159 tys. zł w 2023 roku. • 179 tys. zł w 2022 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 2,1 mln zł w 2024 roku. • 2,17 mln zł w 2023 roku. • 2,09 mln zł w 2022 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
1 753 242
zł.
Koszty operacyjne Dex-Pol Wróblowie wyniosły
35 763 266
zł.
Wynagrodzenia stanowią
5%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
193 868 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 1 753 242 zł w 2024 roku • 1 471 681 zł w 2023 roku • 1 103 082 zł w 2022 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
5% w 2024 roku •
5% w 2023 roku •
4% w 2022 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Dex-Pol Wróblowie wyniosła 15 475 705 zł.
a
ktywa obrotowe to 13 729 410 zł.
a
ktywa trwałe to 1 746 295 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 15 475 705 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 7 723 582 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 7 752 122 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 986 261 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 15 475 705 zł w 2024 roku. • 13 767 554 zł w 2023 roku. • 10 761 511 zł w 2022 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 3%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 7%.
Marża operacyjna wyniosła 2%.
Marża netto wyniosła 1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.3 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -2.3 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.6 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.7 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Dex-Pol Wróblowie wyniosły 7 723 582 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 15 475 705 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 50%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 501 234 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 7 723 582 zł w 2024 roku • 5 743 202 zł w 2023 roku • 2 873 236 zł w 2022 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2024 roku • 42% w 2023 roku • 27% w 2022 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Dex-Pol Wróblowie wykazała przychody na poziomie 36 562 811 zł.
Organizacja Dex-Pol Wróblowie wykazała zysk netto większy niż 83% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa i detaliczna samochodów osobowych i furgonetek".
Organizacja wykazała przychód większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 48% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 60% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2024 były wyższe niż 83% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 była ona wyższa niż 83% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2024 był wyższy niż 36% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 48% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 60% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2024 był on wyższy niż NaN% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2024 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 8 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 7 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 9 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2024 zostało złożone 261 dni po terminie.
średnie opóźnienie
-9
dni względem terminu
7
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2024
+8 mies. 21 dni02-04-2026
2023
−3 mies. 12 dni04-04-2024
2022
−1 mies. 16 dni30-05-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
−1 dni14-10-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−1 mies. 2 dni13-06-2019
2017
−1 mies. 6 dni09-06-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Struktura udziałów jest niedostępna dla tej spółki