Organizacja Handlu Spożywczego osiągnęła 2 073 205 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 2 062 261 zł. Pozostałe przychody to 10 944 zł.
Całkowite koszty wyniosły 1 953 349 zł.
Zysk netto wyniósł 108 912 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -397 030 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 2 073 205 zł w 2025 roku. • 2 135 416 zł w 2024 roku. • 2 355 424 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 616 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 108 912 zł w 2025 roku. • 94 316 zł w 2024 roku. • -13 808 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Handlu Spożywczego wynosi 3 431 461 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
1 089 120 zł a 8 606 273 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 312 184 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 3 431 461 zł w 2025 roku. • 3 332 866 zł w 2024 roku. • 3 031 538 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Handlu Spożywczego wynosi 192 tys. zł.
EBITDA Handlu Spożywczego wynosi 359 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
21 790 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 192 420 zł w
2025 roku. • 127 451 zł w
2024 roku. • 21 553 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
13 421 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 359 137 zł w
2025 roku. • 297 303 zł w
2024 roku. • 193 282 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Handlu Spożywczego wynosi 5 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 5 os. w 2025 roku. • 3 os. w 2024 roku. • 4 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Handlu Spożywczego wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności pozostaje bez zmian w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Handlu Spożywczego wynosi 0,05%. To oznacza, że firma ma szansę 0,05% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,002% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,05% w 2025 roku. • 0,05% w 2024 roku. • 0,08% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Handlu Spożywczego charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Handlu Spożywczego wynosi 102 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 430 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 430 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
3 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 102 tys. zł w 2025 roku. • 107 tys. zł w 2024 roku. • 112 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 19 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 430 tys. zł w 2025 roku. • 409 tys. zł w 2024 roku. • 390 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
488 324
zł.
Koszty operacyjne Handlu Spożywczego wyniosły
1 869 841
zł.
Wynagrodzenia stanowią
26%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
-62 925 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 488 324 zł w 2025 roku • 504 154 zł w 2024 roku • 566 025 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
26% w 2025 roku •
25% w 2024 roku •
24% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Handlu Spożywczego wyniosła 2 746 339 zł.
a
ktywa obrotowe to 556 128 zł.
a
ktywa trwałe to 2 190 211 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 2 746 339 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 594 771 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 2 151 568 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 52 341 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 2 746 339 zł w 2025 roku. • 2 649 945 zł w 2024 roku. • 2 521 042 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 4%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 5%.
Marża operacyjna wyniosła 9%.
Marża netto wyniosła 5%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -0.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.4 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Handlu Spożywczego wyniosły 594 771 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 2 746 339 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 22%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 118 954 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 594 771 zł w 2025 roku • 607 289 zł w 2024 roku • 572 702 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 4.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 22% w 2025 roku • 23% w 2024 roku • 23% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Handlu Spożywczego wykazała przychody na poziomie 2 073 205 zł.
Organizacja zarobiła 127 112 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 18 200 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 108 912 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 14% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 1092 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 18 200 zł w 2025 roku • 22 647 zł w 2024 roku • 13 595 zł w 2023 roku
Organizacja Handlu Spożywczego wykazała zysk netto większy niż 64% organizacji z branży "Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi".
Organizacja wykazała przychód większy niż 75% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 44% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 61% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 49% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 70% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.02%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 64% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 75% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 58% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 44% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 44% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 61% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 49% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 70% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.02%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 72 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 91 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-72
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 1 dni15-04-2026
2024
−2 mies. 16 dni30-04-2025
2023
−26 dni19-06-2024
2022
−19 dni26-06-2023
2021
−4 mies. 2 dni15-06-2022
2020
−4 mies. 16 dni01-06-2021
2019
−3 mies. 17 dni30-06-2020
2018
−1 mies. 25 dni21-05-2019
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Sałęga Stanisław posiada 4921
udziałów,
które stanowią
64.1% firmy.
Salęga Olga posiada 2755
udziałów,
które stanowią
35.9% firmy.
Największym udziałowcem od 25.05.2011 jest Sałęga Stanisław kontrolujący 64% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 23.12.2008 do 25.05.2011
był Sałęga Stanisław kontrolując 59% udziałów.
W okresie od 25.07.2008 do 23.12.2008 najwięcej udziałów posiadał Sałęga Stanisław. Jego udziały w tym czasie wynosiły 65%.