Organizacja Gospodarstwo Rolne Wójcin osiągnęła 3 194 701 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 194 701 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 3 128 293 zł.
Zysk netto wyniósł 66 407 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -296 431 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 194 701 zł w 2025 roku. • 3 247 148 zł w 2024 roku. • 3 021 886 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 2267 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 66 407 zł w 2025 roku. • 53 849 zł w 2024 roku. • 53 420 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 5 009 382 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
664 075 zł a 13 941 077 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 114 683 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 009 382 zł w 2025 roku. • 4 944 306 zł w 2024 roku. • 4 752 031 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 136 tys. zł.
EBITDA Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 401 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
3810 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 136 071 zł w
2025 roku. • 140 151 zł w
2024 roku. • 145 961 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
9124 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 401 056 zł w
2025 roku. • 394 371 zł w
2024 roku. • 381 704 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 4 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 4 os. w 2025 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2024 roku. • 2 — 10 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,001% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,90% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 0,18%. To oznacza, że firma ma szansę 0,18% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,036% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,18% w 2025 roku. • 0,10% w 2024 roku. • 0,10% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Gospodarstwo Rolne Wójcin charakteryzuje się wysoką wiarygodnością płatniczą (ocena: B).
Ryzyko opóźnień płatniczych i zaprzestania działalności jest niskie. Można bezpiecznie prowadzić transakcje z odroczonym terminem płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Gospodarstwo Rolne Wójcin wynosi 210 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 13 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 697 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 13 tys. zł a 697 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
14 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 210 tys. zł w 2025 roku. • 191 tys. zł w 2024 roku. • 188 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 13 tys. zł w 2025 roku. • 11 tys. zł w 2024 roku. • 11 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 697 tys. zł w 2025 roku. • 684 tys. zł w 2024 roku. • 673 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
244 025
zł.
Koszty operacyjne Gospodarstwo Rolne Wójcin wyniosły
3 058 630
zł.
Wynagrodzenia stanowią
8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
3255 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 244 025 zł w 2025 roku • 183 830 zł w 2024 roku • 163 091 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
8% w 2025 roku •
6% w 2024 roku •
6% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Gospodarstwo Rolne Wójcin wyniosła 4 475 095 zł.
a
ktywa obrotowe to 1 870 587 zł.
a
ktywa trwałe to 2 604 509 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 4 475 095 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 989 826 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 485 269 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -374 705 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 4 475 095 zł w 2025 roku. • 4 965 184 zł w 2024 roku. • 4 798 036 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 2%.
Marża operacyjna wyniosła 4%.
Marża netto wyniosła 2%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji nie zmienia się w czasie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 0.1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Gospodarstwo Rolne Wójcin wyniosły 989 826 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 4 475 095 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 22%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -473 197 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 989 826 zł w 2025 roku • 1 546 322 zł w 2024 roku • 1 433 023 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 5.3 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 22% w 2025 roku • 31% w 2024 roku • 30% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Gospodarstwo Rolne Wójcin wykazała przychody na poziomie 3 194 701 zł.
Organizacja zarobiła 66 407 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 0 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 66 407 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 0% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację nie zmienia się w czasie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 0 zł w 2025 roku • 2960 zł w 2024 roku • 2216 zł w 2023 roku
Organizacja Gospodarstwo Rolne Wójcin wykazała zysk netto większy niż 59% organizacji z branży "Uprawa zbóż, roślin strączkowych i roślin oleistych na nasiona, z wyłączeniem ryżu".
Organizacja wykazała przychód większy niż 74% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 54% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 58% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 37% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 42% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 46% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 45% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 0% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.3%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 59% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 74% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 54% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 58% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 37% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 42% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 46% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była wyższa niż 45% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 0% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.3%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 140 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 111 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-140
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 21 dni26-03-2026
2024
−3 mies. 22 dni25-03-2025
2023
−3 mies. 20 dni27-03-2024
2022
−3 mies. 19 dni28-03-2023
2021
−6 mies. 23 dni26-03-2022
2020
−6 mies. 20 dni29-03-2021
2019
−6 mies. 18 dni31-03-2020
2018
−3 mies. 18 dni29-03-2019
2017
−3 mies. 18 dni29-03-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Wojda Malgorzata posiada 68
udziałów,
które stanowią
98.6% firmy.
Największym udziałowcem od 25.10.2021 jest Wojda Malgorzata kontrolujący 99% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 01.06.2011 do 25.10.2021
był Siwek Andrzej kontrolując 91% udziałów.
W okresie od 28.08.2008 do 01.06.2011 najwięcej udziałów posiadał Siwek Andrzej. Jego udziały w tym czasie wynosiły 80%.