SĄD REJONOWY DLA M.ST.WARSZAWY W WARSZAWIE,XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W ZAKRESIE PRAW I OBOWIĄZKÓW MAJĄTKOWYCH SPÓŁKI ORAZ PODPISYWANIA UMÓW I ZOBOWIĄZAŃ W IMIENIU SPÓŁKI WYMAGANE JEST WSPÓŁDZIAŁANIE DWÓCH OSÓB.
Organizacja Niras IC osiągnęła 18 491 736 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 18 491 736 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 18 679 615 zł.
Strata netto wyniosła 187 879 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi -4 466 224 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 18 491 736 zł w 2025 roku. • 25 525 216 zł w 2024 roku. • 31 576 510 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi -517 662 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -187 879 zł w 2025 roku. • 627 791 zł w 2024 roku. • 969 586 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Niras IC wynosi 23 399 336 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
0 zł a 59 048 063 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi 4 604 075 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 23 399 336 zł w 2025 roku. • 30 740 395 zł w 2024 roku. • 35 670 928 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Niras IC wynosi 187 tys. zł.
EBITDA Niras IC wynosi 226 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
637 306 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 187 197 zł w
2025 roku. • 858 844 zł w
2024 roku. • 1 371 175 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
639 262 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 225 670 zł w
2025 roku. • 897 369 zł w
2024 roku. • 1 400 330 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Zatrudnienie Niras IC wynosi 15 osób.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 15 os. w 2025 roku. • 16 os. w 2024 roku. • 17 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Niras IC wynosi 2,83%. To oznacza, że firma ma szansę 2,83% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,019% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,83% w 2025 roku. • 2,81% w 2024 roku. • 2,78% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Niras IC wynosi 0,22%. To oznacza, że firma ma szansę 0,22% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,011% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,22% w 2025 roku. • 0,10% w 2024 roku. • 0,17% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Niras IC charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 8 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Niras IC wynosi 1,39 mln zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4,08 mln zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 4,08 mln zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
115 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 1,39 mln zł w 2025 roku. • 1,71 mln zł w 2024 roku. • 971 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 0 zł w 2025 roku. • 126 tys. zł w 2024 roku. • 194 tys. zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4,08 mln zł w 2025 roku. • 5,22 mln zł w 2024 roku. • 2,86 mln zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
4 138 305
zł.
Koszty operacyjne Niras IC wyniosły
18 304 539
zł.
Wynagrodzenia stanowią
23%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
146 352 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 4 138 305 zł w 2025 roku • 4 005 331 zł w 2024 roku • 10 425 442 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
2.1 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
23% w 2025 roku •
16% w 2024 roku •
35% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Niras IC wyniosła 29 803 214 zł.
a
ktywa obrotowe to 26 690 978 zł.
a
ktywa trwałe to 3 112 236 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 29 803 214 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 15 041 198 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 14 762 016 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi -2 262 495 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 29 803 214 zł w 2025 roku. • 29 244 799 zł w 2024 roku. • 33 138 914 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł -1%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -1%.
Marża operacyjna wyniosła 1%.
Marża netto wyniosła -1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -4.6 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1.1 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi -1 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Niras IC wyniosły 15 041 198 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 29 803 214 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 50%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi -2 729 315 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 15 041 198 zł w 2025 roku • 14 294 905 zł w 2024 roku • 18 816 811 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 3.4 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 50% w 2025 roku • 49% w 2024 roku • 57% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Niras IC wykazała przychody na poziomie 18 491 736 zł.
Organizacja zarobiła -47 143 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 140 736 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł -187 879 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za -299% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację obniża się w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi -23 522 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 140 736 zł w 2025 roku • 177 700 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Niras IC wykazała zysk netto większy niż 4% organizacji z branży "Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania".
Organizacja wykazała przychód większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 69% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 33% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 35% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 31% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 23% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 94% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.2%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 4% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 97% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 97% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 69% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 33% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 35% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 31% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 23% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 94% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0.2%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 9 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 61 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 86 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-61
dni względem terminu
9
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 26 dni20-04-2026
2024
−1 mies. 16 dni30-05-2025
2023
−28 dni17-06-2024
2022
−19 dni26-06-2023
2021
−3 mies. 25 dni22-06-2022
2020
−4 mies. 16 dni01-06-2021
2019
−2 mies. 20 dni27-07-2020
2018
−24 dni21-06-2019
2017
−13 dni02-07-2018
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Niras Gruppen A/s posiada 12880
udziałów,
które stanowią
100.0% firmy.
Największym udziałowcem od 21.01.2014 jest Niras Gruppen A/s kontrolujący 100% udziałów.
Największym udziałowcem w okresie od 20.09.2011 do 21.01.2014
był Niras Gruppen A/s kontrolując 100% udziałów.
W okresie od 16.09.2010 do 20.09.2011 najwięcej udziałów posiadał Niras Gruppen A/s. Jego udziały w tym czasie wynosiły 90%.