Lider w branży oświetlenia scenicznego|Kompleksowa obsługa techniczna wydarzeń|Wynajem i projektowanie sprzętu oświetleniowego|Realizacje dla telewizji, koncertów i festiwali|Zespół doświadczonych projektantów i techników
ALIGHT PRODUCTION GROUP SP. Z O.O. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w kompleksowej obsłudze technicznej wydarzeń z zakresu show-biznesu, ze szczególnym naciskiem na projekty oświetleniowe i scenograficzne. Firma wywodzi się z rynku ukraińskiego, gdzie zdobyła pozycję lidera w branży sprzętu oświetleniowego oraz zarządzania technicznego. Jej działalność obejmuje szeroki zakres usług, w tym wynajem profesjonalnego sprzętu oświetleniowego, projektowanie oświetlenia, zarządzanie techniczne wydarzeniami oraz tworzenie scenografii na potrzeby programów telewizyjnych, koncertów, festiwali i innych widowisk.
ALIGHT dysponuje jednym z największych technoparków w Europie Wschodniej, oferując ponad 5000 urządzeń oświetlenia scenicznego, wciągarek i kratownic aluminiowych. Dzięki temu jest w stanie realizować nawet najbardziej wymagające rider'y światowych artystów oraz zapewniać obsługę na najwyższym poziomie technicznym. Zespół firmy tworzą doświadczeni projektanci oświetlenia, technicy i kierownicy projektów, którzy mają na swoim koncie realizacje dla największych gwiazd oraz prestiżowych wydarzeń na arenie międzynarodowej.
W zakresie projektowania oświetlenia ALIGHT wykorzystuje zaawansowane narzędzia do wizualizacji, takie jak L8 i Vectorworks, a realizacje prowadzi na profesjonalnych konsolach MA Lighting i HOG. Firma kładzie nacisk na kreatywność i innowacyjność, oferując klientom unikalne rozwiązania scenograficzne, które powstają przy użyciu technologii 3D MAX. Dzięki temu każda koncepcja jest precyzyjnie odwzorowana, a oczekiwania klientów spełnione w najdrobniejszych szczegółach.
ALIGHT realizuje projekty na całym świecie, współpracując z partnerami z różnych krajów i obsługując zarówno lokalne, jak i międzynarodowe wydarzenia. Firma zdobyła liczne nagrody branżowe, m.in. za najlepsze show koncertowe oraz za wybitne osiągnięcia w dziedzinie projektowania oświetlenia. Wśród jej realizacji znajdują się widowiska telewizyjne, koncerty gwiazd, festiwale muzyczne, wydarzenia sportowe i społeczne.
Zespół ALIGHT tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy nie tylko obsługują wydarzenia, ale również aktywnie uczestniczą w kreowaniu nowych trendów w branży oświetleniowej i scenograficznej. Firma stawia na rozwój kreatywności, profesjonalizm oraz bezpieczeństwo realizacji, co przekłada się na wysoką jakość świadczonych usług i zadowolenie klientów.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Alight Production Group osiągnęła 3 375 111 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 375 111 zł. Pozostałe przychody to 0 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 669 622 zł.
Zysk netto wyniósł 705 488 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 1 687 555 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 375 111 zł w 2025 roku. • 12 600 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 352 744 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 705 488 zł w 2025 roku. • 9769 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Alight Production Group wynosi 5 612 219 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
540 193 zł a 9 876 835 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 2 806 110 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 5 612 219 zł w 2025 roku. • 58 553 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Zatrudnienie Alight Production Group wynosi 1 osobę.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Alight Production Group wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,725% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,91% w 2024 roku. • 4,35% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Alight Production Group wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,020% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,01% w 2024 roku. • 0,06% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Alight Production Group charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Alight Production Group wynosi 133 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 101 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 159 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 101 tys. zł a 159 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
66 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 133 tys. zł w 2025 roku. • 2 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 101 tys. zł w 2025 roku. • 0 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 159 tys. zł w 2025 roku. • 5 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
10 000
zł.
Koszty operacyjne Alight Production Group wyniosły
2 597 423
zł.
Wynagrodzenia stanowią
0%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
5000 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 10 000 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
0.2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
0% w 2025 roku •
0% w 2024 roku •
0% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Alight Production Group wyniosła 913 916 zł.
a
ktywa obrotowe to 649 239 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 264 677 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 913 916 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 720 257 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 193 659 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 456 958 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 913 916 zł w 2025 roku. • 15 735 zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 77%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 98%.
Marża operacyjna wyniosła 23%.
Marża netto wyniosła 21%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 38.5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 49 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 11.5 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 10.5 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Alight Production Group wyniosły 193 659 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 913 916 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 21%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 96 830 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 193 659 zł w 2025 roku • 966 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 21% w 2025 roku • 6% w 2024 roku • 0% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Alight Production Group wykazała przychody na poziomie 3 375 111 zł.
Organizacja zarobiła 775 261 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 69 773 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 705 488 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 9% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 34 887 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 69 773 zł w 2025 roku • 966 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Alight Production Group wykazała zysk netto większy niż 82% organizacji z branży "Działalność wspomagająca wystawianie przedstawień artystycznych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 73% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 67% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 66% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 73% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 81% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 82% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 73% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 67% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 66% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 79% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 73% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 81% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 84 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 99 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
+84
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−3 mies. 9 dni07-04-2026
2024
+8 mies. 26 dni07-04-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie