Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji m-Bud Starachowice wynosi 55 496 zł.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 55 496 zł w
2025 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT m-Bud Starachowice wynosi -69 tys. zł.
EBITDA m-Bud Starachowice wynosi -56 tys. zł.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -68 905 zł w
2025 roku.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -56 405 zł w
2025 roku.
Zatrudnienie
Brak danych o zatrudnieniu.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 1 obwieszczenie
dotyczące organizacji m-Bud Starachowice.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 20 września 2024 (MSiG nr 184/2024).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
1
obwieszczenie w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
1 mniej istotne obwieszczenieZwiń obwieszczenia
Poz. 1263988. M-BUD STARACHOWICE SPÓŁKA
Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0001125291. SĄD REJONOWY W KIELCACH,
X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJEa STRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 06.09.2024.
[KI.X NS-REJ.KRS/8530/24/50]
MSiG 184/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 06.09.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. M-BUD STARACHOWICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚWIĘTOKRZYSKIE powiat STARACHOWICKI gmina BRODY
miejscowość ADAMÓW 2. miejscowość ADAMÓW
ulica UL. SZKOLNA nr domu 82 kod pocztowy
27-230 poczta BRODY kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 03.09.2024 R. Rub. 5. 1. CZAS
NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. WOLSKI 2. MARCIN GRZEGORZ 3. [ukryto] 5. 51 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.550,00 ZŁ 6. NIE
2 1. WOLSKA 2. MARTA DOROTA 3. [ukryto]
5. 49 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 2.450,00
ZŁ 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 5000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. DO SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ W IMIENIU SPÓŁKI JEST UPOWAŻNIONY
KAŻDY Z CZŁONKÓW ZARZĄDU SAMODZIELNIE.
PRub. Dane osób wchodzących w skład organu
1 1. WOLSKI 2. MARCIN GRZEGORZ 3. [ukryto]
5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
X V. W P I S Y D
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 41 2
Z ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW MIESZKALNYCH I NIEMIESZKALNYCH 1 2. 41 10 Z REALIZACJA PROJEKTÓW
BUDOWLANYCH ZWIĄZANYCH ZE WZNOSZENIEM
BUDYNKÓW 2 2. 43 99 Z POZOSTAŁE SPECJALISTYCZNE ROBOTY BUDOWLANE, GDZIE INDZIEJ
NIESKLASYFIKOWANE 3 2. 43 31 Z TYNKOWANIE
4 2. 43 32 Z ZAKŁADANIE STOLARKI BUDOWLANEJ 5 2. 43 39 Z WYKONYWANIE POZOSTAŁYCH
ROBÓT BUDOWLANYCH WYKOŃCZENIOWYCH
6 2. 42 99 Z ROBOTY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ POZOSTAŁYCH OBIEKTÓW INŻYNIERII LĄDOWEJ I WODNEJ, GDZIE INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANE 7 2. 43
91 Z WYKONYWANIE KONSTRUKCJI I POKRYĆ
DACHOWYCH 8 2. 43 12 Z PRZYGOTOWANIE
TERENU POD BUDOWĘ 9 2. 43 11 Z ROZBIÓRKA
I BURZENIE OBIEKTÓW BUDOWLANYCH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
m-Bud Starachowice nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji m-Bud Starachowice wynosi 1,53%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 1,270% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,53% w 2025 roku. • 0,26% w 2024 roku.
Wiarygodność firmy
m-Bud Starachowice charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 1 roku.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2024 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla m-Bud Starachowice wynosi 0 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 4 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 4 tys. zł.
Nie zaleca się udzielania kredytu kupieckiego tej organizacji.
Maksymalny kredyt wynosił: • 4 tys. zł w 2025 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
81 768 zł.
Koszty operacyjne m-Bud Starachowice wyniosły
157 735 zł.
Wynagrodzenia stanowią
51,8%
kosztów operacyjnych.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 81 768 zł w 2025 roku
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
51,8% w 2025 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów m-Bud Starachowice wyniosła 16 407 zł.
Aktywa obrotowe to 16 407 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 16 407 zł.
Kapitał (fundusz) własny to -63 925 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 80 332 zł.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 16 407 zł sumy bilansowej i -63 925 zł kapitału własnego w 2025 roku.
Pozostali, 725 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej.
Nic z tego nie ma terminu spłaty ponad rok (0 zł).
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
80 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
62%
29%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
3 tys. zł
3%
Państwo
podatki, cła i ZUS
4 tys. zł
5%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
50 tys. zł
62%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
23 tys. zł
29%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
725 zł
<1%
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji m-Bud Starachowice wynosi 0,29 - aktywa obrotowe nie pokrywają w całości zobowiązań krótkoterminowych, co może wskazywać na napięcia płynnościowe.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 0,29.
Płynność gotówkowa wynosi 0,22, czyli same środki pieniężne pokrywają 22% zobowiązań krótkoterminowych - powyżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 1,27 miesiąca.
Aktywa obrotowe (16 407 zł) są niższe od zobowiązań krótkoterminowych (57 322 zł) o 40 915 zł - kapitał obrotowy netto jest ujemny.
Pokrycie zobowiązań krótkoterminowych
16 tys. zł
57 tys. zł
Środki firmy
aktywa obrotowe
Do zapłaty w ciągu roku
zobowiązania krótkoterminowe
gotówka od ręki: 13 tys. zł należności i inne: 4 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 0,29 zł, z czego 0,22 zł w gotówce.
0,29
płynność bieżąca
0,22
płynność gotówkowa
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 0,29 w 2025 roku
Obsługa długu
Dług organizacji m-Bud Starachowice wobec banków i pożyczkodawców: 49 840 zł, gotówka: 12 686 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 37 154 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 0 zł.
EBITDA (zysk operacyjny przed amortyzacją) jest ujemna - nie ma z czego spłacać długu netto.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 80 332 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 37 tys. zł
0 zł50 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców50 tys. zł
gotówka13 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkibez odsetek
Koszty odsetek: 0 zł.
Strata EBITDA - nie ma z czego spłacać długu netto.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2025: 37 tys. zł • 2024: bez długu, gotówka 0 zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2025: bez kosztów odsetek • 2024: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji m-Bud Starachowice wynosi 0 dni, bo sprawozdanie wykazuje 0 zł należności handlowych - to nie jest termin zapłaty od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 8 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców. Po oczyszczeniu mianownika z amortyzacji rotacja zobowiązań wynosi 9 dni.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -8 dni. Przy zerowej albo skrajnej rotacji co najmniej jednej ze stron nie opisuje ona realnego przesunięcia terminów płatności. Bez amortyzacji w mianowniku luka wynosi -9 dni.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Organizacja nie wykazała należności handlowych za wybrany okres (0 zł).
Luka płatnicza-8 dni
co najmniej jedna ze stron zerowa albo skrajna - luka nie opisuje tu przesunięcia terminów płatności
rotacja należności (DSO) - ile dni firma czeka na zapłatę od klientów: 0 dni
8 dni
bez amortyzacji9 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 8 dniach
Cykl konwersji gotówki (DSO + rotacja zapasów − DPO): -8 dni, orientacyjnie - wartość nie opisuje realnego cyklu, bo co najmniej jeden składnik jest zerowy, ujemny albo skrajny
Rotacja zapasów0 dni
ile dni zapasy leżą w magazynie
firma nie wykazała zapasów w tym okresie
Należności handlowe0 zł
firma nie wykazała należności handlowych w tym okresie
do 12 miesięcy0 zł
powyżej 12 miesięcy0 zł
bez rozbicia terminowego0 zł
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 0 dni w 2025 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji m-Bud Starachowice wynoszą 157 021 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 68 069 zł, czyli 43% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 43 179 zł, czyli 27% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 17 704 zł, czyli 11% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej157 tys. zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)68 tys. zł · 43%
Zużycie materiałów i energii43 tys. zł · 27%
Usługi obce18 tys. zł · 11%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia14 tys. zł · 9%
Amortyzacja13 tys. zł · 8%
Pozostałe koszty rodzajowe1 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty383 zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 157 tys. zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2025 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), zużycie materiałów i energii, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja m-Bud Starachowice wykazała przychody na poziomie 88 831 zł.
Organizacja m-Bud Starachowice wykazała zysk netto większy niż 15% organizacji z branży "Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych".
Organizacja wykazała przychód większy niż 36% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 12% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 97% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 16% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 1% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 91% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 15% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 36% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 12% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku w 2025 był wyższy niż 97% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku w 2025 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku w 2025 była wyższa niż 16% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku w 2025 była wyższa niż 1% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku w 2025 była wyższa niż 91% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:88 780,86
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów88 780,86
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów0,00
B. Koszty działalności operacyjnej157 020,60
I. Amortyzacja12 500,00
II. Zużycie materiałów i energii43 178,62
III. Usługi obce17 704,10
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)383,00
V. Wynagrodzenia68 068,97
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)13 698,68
VII. Pozostałe koszty rodzajowe1 487,23
VIII. Wartość sprzedanych towarów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-68 239,74
D. Pozostałe przychody operacyjne49,68
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne714,87
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-68 904,93
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe20,25
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-68 925,18
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-68 925,18
Pełne sprawozdania finansowe organizacji m-Bud Starachowice składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Jedyne dostępne sprawozdanie finansowe złożono 1 dzień po terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 1 dzień po terminie.
średnie opóźnienie
+1
dzień względem terminu
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
+1 dzień16-07-2026
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Wolski Marcin posiada 51 udziałów, które stanowią 51% firmy.
Wolska Marta posiada 49 udziałów, które stanowią 49% firmy.
Największym udziałowcem od 06.09.2024 jest Wolski Marcin kontrolujący
51% udziałów.