SĄD REJONOWY KATOWICE-WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
W PRZYPADKU ZARZĄDU JEDNO LUB DWUOSOBOWEGO, DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU ZARZĄDU TRZYOSOBOWEGO, REPREZENTACJA SPÓŁKI WYMAGA WSPÓŁDZIAŁANIA DWÓCH CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM.
Import i sprzedaż wyrobów ogniotrwałych oraz kauczuku.|Oferowanie materiałów ogniotrwałych, takich jak cegły i proszki magnezytowe.|Wysoka jakość produktów od renomowanych producentów.|Obsługa klientów biznesowych i indywidualnych.|Gwarancja zgodności z normami i certyfikaty jakości.
TSL SILESIA LMT Spółka Akcyjna to firma założona w 2012 roku, specjalizująca się w kompleksowych usługach dotyczących importu i sprzedaży wyrobów ogniotrwałych oraz kauczuku. W ofercie firmy znajdują się produkty wysokiej jakości, które sprowadzane są od renomowanych producentów. TSL SILESIA LMT kieruje swoją ofertę zarówno do klientów biznesowych z sektora przemysłowego, jak i do klientów indywidualnych, zapewniając im towary zgodne z ich spezifznym zapotrzebowaniem. Oferowane materiały ogniotrwałe, takie jak cegły, stosowane są w budowlach i remontach pieców wysokotemperaturowych, co czyni je istotnym elementem wielu procesów przemysłowych. Cegły marki DALMAG charakteryzują się wysoką odpornością na temperatury oraz obciążenia, co potwierdza ich niezawodność i jakość. Firma zapewnia również produkty w postaci proszków magnezytowych, dostosowanych do różnych potrzeb przemysłowych, w tym materiałów paszowych oraz technicznych. Dzięki odpowiednim certyfikatom, TSL SILESIA LMT gwarantuje zgodność oferowanych produktów z przepisami i normami europejskimi, a ich starania o jakość oraz zadowolenie klientów podkreślają dbałość o szczegóły i rzetelność w dostawach.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja TSL Silesia LMT osiągnęła 349 637 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 345 492 zł. Pozostałe przychody to 4145 zł.
Całkowite koszty wyniosły 690 755 zł.
Strata netto wyniosła 341 118 zł.
Spółka wykazuje malejące przychody w czasie. Średni spadek przychodów wynosi
3 647 029 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 349 637 zł w 2025 roku. • 643 946 zł w 2024 roku. • 7 643 695 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również malejącą tendencję w czasie. Średni spadek zysków wynosi
78 837 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • -341 118 zł w 2025 roku. • -734 107 zł w 2024 roku. • -183 445 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji TSL Silesia LMT wynosi 372 656 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
3 134 562 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 372 656 zł w
2025 roku. • 1 424 702 zł w
2024 roku. • 6 641 781 zł w
2023 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT TSL Silesia LMT wynosi -331 tys. zł.
EBITDA TSL Silesia LMT wynosi -331 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
101 496 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • -331 286 zł w
2025 roku. • -738 163 zł w
2024 roku. • -128 294 zł w
2023 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
102 498 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • -331 286 zł w
2025 roku. • -735 724 zł w
2024 roku. • -126 289 zł w
2023 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie TSL Silesia LMT mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 - 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 7 os. w 2024 roku. • 4 os. w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 18 obwieszczeń
dotyczących organizacji TSL Silesia LMT. W tym 1 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 10 września 2025.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 10 września 2025 (MSiG nr 175/2025).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
18
obwieszczeń w MSiG, w tym 1 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 1215232. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000943421. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 31.12.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/20407/25/242]
UWAGAMSiG 175/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.07.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 20 następującej treści:
Dz. 6. Rub. 8. Informacja o postępowaniu naprawczym wpisać: 1 1. 2025-07-01
Pozostałe obwieszczenia (17) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
W dniu 25.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 19 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 25.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 18 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 25.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 17 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2024 DO 31.12.2024
W dniu 25.06.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 16 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 25.06.2025 okres OD
01.01.2024 DO 31.12.2024
X V. W P I S Y D O
W dniu 10.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 14 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 10.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 13 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 10.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 12 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 01.01.2023 DO 31.12.2023
W dniu 10.07.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 11 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 10.07.2024 okres OD
01.01.2023 DO 31.12.2023
Poz. 30124. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000943421. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 31.12.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/19/24/944]
Rzuć okiemMSiG 12/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 05.01.2024 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 10 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 4. Informacje o statucie wpisać:
1 1. 28.12.2023 R. NOTARIUSZ JAROSŁAW PIETRYGA, KANCELARIA NOTARIALNA W BYTOMIU
PRZY UL. GLIWICKIEJ 21/2, REPERTORIUM A NR
8659/2023 W §21 STATUTU DODANO PKT 6
Poz. 5838. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000943421. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 31.12.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/37385/23/405]
Rzuć okiemMSiG 2/2024XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 20.12.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 (dla pozycji:
1. BOREK 2. DARIUSZ 3. [ukryto]) wykreślić: 5. CZŁONEK ZARZĄDU wpisać: 5. PREZES
ZARZĄDU wykreślić: 6. NIE wpisać: 6. NIE
Poz. 1359258. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000943421. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 31.12.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/32894/23/475]
Rzuć okiemMSiG 229/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.11.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 8 następującej treści:
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 (dla pozycji: 1. ZARZĄD) PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu wykreślić:
1 1. SŁOWIK 2. IRYNA 3. [ukryto] 5. CZŁONEK
ZARZĄDU 6. NIE
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 4. OD 31.12.2021 DO 31.12.2022
X V. W P I S Y D O
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 31.12.2021 DO 31.12.2022
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 2. OD 31.12.2021 DO 31.12.2022
W dniu 29.06.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.06.2023 okres OD
31.12.2021 DO 31.12.2022
Poz. 37843. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000943421. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 31.12.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/354/22/520]
Rzuć okiemMSiG 16/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 14.01.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 3 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu
X V. W P I S Y D
Poz. 17401. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA.
KRS 0000943421. SĄD REJONOWY KATOWICE
- WSCHÓD W KATOWICACH, VIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 31.12.2021.
[KA.VIII NS-REJ.KRS/33466/21/975]
MSiG 8/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 31.12.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA AKCYJNA
2. REGON 242852129 3. TSL SILESIA LMT SPÓŁKA
AKCYJNA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres
podmiotu 1. kraj POLSKA województwo ŚLĄSKIE powiat BYTOM gmina BYTOM miejscowość
BYTOM 2. miejscowość BYTOM ulica UL. RYCERSKA nr domu 9 kod pocztowy 41-902 poczta
BYTOM kraj POLSKA Rub. 4. Informacje o statucie 1 1. 08.12.2021 R. NOTARIUSZ JAROSŁAW
PIETRYGA, KANCELARIA NOTARIALNA W BYTOMIU PRZY UL. GLIWICKIEJ 21/2, REPERTORIUM
A NR 7073/2021 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY
4. TAK 5. NIE Rub. 6. Sposób powstania spółki
1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. 08.12.2021, JEDNOMYŚLNA UCHWAŁA WSPÓLNIKÓW TSL SILESIA
GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA O PRZEKSZTAŁCENIU W SPÓŁKĘ AKCYJNĄ POD FIRMĄ:
TSL SILESIA LMT SPÓŁKA AKCYJNA PODJĘTA
W OBECNOŚCI NOTARIUSZA JAROSŁAWA PIETRYGA Z KANCELARII NOTARIALNEJ W BYTOMIU
PRZY UL. GLIWICKIEJ 21/2 REP. A NR 7073/2021
PRub. Podmioty, z których powstała spółka 1 1. T
SILESIA GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA,
SPÓŁKA KOMANDYTOWA 2. POLSKA, KRAJOWY
REJESTR SĄDOWY 3. 0000410509 5. 242852129
6. 6263008189 Rub. 7. Dane jedynego akcjonariusza 1 6. NIE Rub. 8. Kapitał spółki 1. 368000,00 ZŁ
3. 460 4. 800,00 ZŁ 5. 368000,00 ZŁ PRub. Inforki macja o wniesieniu aportu 1 1. 0,00 Rub. 9. Emisje
00 akcji 1 1. SERIA A O NUMERACH OD A000001 DO
0 A000460 2. 460 3. AKCJE NIE SĄ UPRZYWILEJOWANE Rub. 11. 1. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. W PRZYPADKU ZARZĄDU
JEDNO LUB DWUOSOBOWEGO, DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI UPRAWNIONY JEST KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU SAMODZIELNIE. W PRZYPADKU
ZARZĄDU TRZYOSOBOWEGO, REPREZENTACJA
SPÓŁKI WYMAGA WSPÓŁDZIAŁANIA DWÓCH
CZŁONKÓW ZARZĄDU LUB JEDNEGO CZŁONKA
ZARZĄDU WRAZ Z PROKURENTEM. PRub. Dane
osób wchodzących w skład organu 1 1. BOREK
2. DARIUSZ 3. [ukryto] 5. CZŁONEK ZARZĄDU
6. NIE 2 1. SŁOWIK 2. IRYNA 3. [ukryto]
5. CZŁONEK ZARZĄDU 6. NIE Rub. 2. Organ nadzoru
1 1. RADA NADZORCZA PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. SŁOTA 2. ALEKSANDER
JÓZEF 3. [ukryto] 2 1. KOWALCZYK 2. KRYSTYNA AGNIESZKA 3. [ukryto] 3 1. SÓWKA
2. URSZULA 3. [ukryto]
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 46 90
Z SPRZEDAŻ HURTOWA NIEWYSPECJALIZOWANA 1 2. 41 ROBOTY BUDOWLANE ZWIĄZANE
ZE WZNOSZENIEM BUDYNKÓW 2 2. 43 ROBOTY
BUDOWLANE SPECJALISTYCZNE 3 2. 52 MAGAZYNOWANIE I DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA WSPOMAGAJĄCA TRANSPORT 4 2. 64 99 Z POZOSTAŁA
FINANSOWA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA, GDZIE
INDZIEJ NIESKLASYFIKOWANA, Z WYŁĄCZENIEM
UBEZPIECZEŃ I FUNDUSZÓW EMERYTALNYCH
5 2. 68 DZIAŁALNOŚĆ ZWIĄZANA Z OBSŁUGĄ
RYNKU NIERUCHOMOŚCI 6 2. 77 WYNAJEM
I DZIERŻAWA 7 2. 79 DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZATORÓW TURYSTYKI, POŚREDNIKÓW I AGENTÓW
TURYSTYCZNYCH ORAZ POZOSTAŁA DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA W ZAKRESIE REZERWACJI
I DZIAŁALNOŚCI Z NIĄ ZWIĄZANE 8 2. 81 DZIAŁALNOŚĆ USŁUGOWA ZWIĄZANA Z UTRZYMANIEM
PORZĄDKU W BUDYNKACH I ZAGOSPODAROWANIEM TERENÓW ZIELENI 9 2. 93 DZIAŁALNOŚĆ
SPORTOWA, ROZRYWKOWA I REKREACYJNA
Krajowy Rejestr Zadłużonych
TSL Silesia LMT nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji TSL Silesia LMT wynosi 8,0%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 2,820% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 8,0% w 2025 roku. • 2,77% w 2024 roku. • 2,34% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
TSL Silesia LMT charakteryzuje się obniżoną wiarygodnością płatniczą (ocena: D).
Występuje podwyższone ryzyko opóźnień w regulowaniu zobowiązań lub problemów operacyjnych. Wskazane są przedpłaty lub krótkie terminy płatności.
Poziom wiarygodności organizacji pogorszył się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena D (niska wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla TSL Silesia LMT wynosi 923 zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 62 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 62 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
133 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 923 zł w 2025 roku. • 86 tys. zł w 2024 roku. • 268 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 682 tys. zł w 2022 roku. • 74 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 62 tys. zł w 2025 roku. • 461 tys. zł w 2024 roku. • 717 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
236 322
zł.
Koszty operacyjne TSL Silesia LMT wyniosły
676 778
zł.
Wynagrodzenia stanowią
34,9%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
308 204 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 236 322 zł w 2025 roku • 463 933 zł w 2024 roku • 852 729 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
11,9 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
34,9% w 2025 roku •
33,9% w 2024 roku •
11% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów TSL Silesia LMT wyniosła 6 163 089 zł.
a
ktywa trwałe to 9146 zł.
a
ktywa obrotowe to 6 153 943 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 6 163 089 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 186 087 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 5 977 002 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 1 712 759 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 937 613 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 6 163 089 zł sumy bilansowej i 186 087 zł kapitału własnego w 2025 roku. • 7 341 411 zł sumy bilansowej i 1 327 206 zł kapitału własnego w 2024 roku. • 9 588 607 zł sumy bilansowej i 2 061 313 zł kapitału własnego w 2023 roku.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł -183,31%.
Marża operacyjna wyniosła -95,89%.
Marża netto wyniosła -97,56%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
2 punkty procentowe rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
87 punktów procentowych rocznie.
Marża operacyjna organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
47 punktów procentowych rocznie.
Marża netto organizacji pogarsza się w czasie. Średni spadek wskaźnika rentowności wynosi
48 punktów procentowych rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania TSL Silesia LMT wyniosły 5 977 002 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 6 163 089 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 97%.
Całkowite zobowiązania organizacji spadają w czasie. Średni spadek zobowiązań wynosi 775 146 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 5 977 002 zł w 2025 roku • 6 014 206 zł w 2024 roku • 7 527 294 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
9 punktów procentowych rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 97% w 2025 roku • 82% w 2024 roku • 79% w 2023 roku
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji TSL Silesia LMT wynosi 1,03 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,03 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,12, czyli same środki pieniężne pokrywają 12% zobowiązań krótkoterminowych - w typowym przedziale referencyjnym (0,1-0,2).
gotówka od ręki: 703 tys. zł należności i inne: 5,5 mln zł poziom rachunków do zapłaty
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,03 zł, z czego 0,12 zł w gotówce.
1,03
płynność bieżąca
1,03
płynność szybka
0,12
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie. Średni spadek wskaźnika wynosi 0,12 rocznie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,03 w 2025 roku • 1,22 w 2024 roku • 1,27 w 2023 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji TSL Silesia LMT wynoszą 676 778 zł.
Największa wykazana kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 225 337 zł, czyli 33% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 211 178 zł, czyli 31% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to usługi obce: 209 729 zł, czyli 31% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B układu porównawczego (8 pozycji)
Koszty razem677 tys. zł
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)225 tys. zł · 33%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów211 tys. zł · 31%
Usługi obce210 tys. zł · 31%
Pozostałe koszty rodzajowe12 tys. zł · 2%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia11 tys. zł · 2%
Zużycie materiałów i energii4 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty3 tys. zł · <1%
Amortyzacja0 zł · 0%
Suma kosztów działalności organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności wynosiły: • 677 tys. zł w 2025 roku • 1,4 mln zł w 2024 roku • 7,7 mln zł w 2023 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z ostatniego roku z dodatnim rozbiciem kosztów: wynagrodzenia (bez ubezpieczeń), wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "pozostałe" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja TSL Silesia LMT wykazała przychody na poziomie 349 637 zł.
Podatek dochodowy wykazywany przez organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi
118 979 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 953 127 zł w 2022 roku • 834 148 zł w 2021 roku
Organizacja TSL Silesia LMT wykazała zysk netto większy niż 5% organizacji z branży "Sprzedaż hurtowa niewyspecjalizowana".
Organizacja wykazała przychód większy niż 30% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 6% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 5% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 18% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 2% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 5% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 30% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 75% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był wyższy niż 83% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 6% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 5% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 18% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 2% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku nie zmienia się w czasie. W 2025 wynosił on 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 52 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:279 992,03
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów0,00
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna) (+1)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów279 992,03
B. Koszty działalności operacyjnej676 777,53
I. Amortyzacja0,00
II. Zużycie materiałów i energii4 150,61
III. Usługi obce209 728,60
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)3 352,22
V. Wynagrodzenia225 336,79
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)10 984,75
VII. Pozostałe koszty rodzajowe12 046,38
VIII. Wartość sprzedanych towarów211 178,18
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)-396 785,50
D. Pozostałe przychody operacyjne65 500,00
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych65 500,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,00
E. Pozostałe koszty operacyjne0,00
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne0,00
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)-331 285,50
G. Przychody finansowe4 144,59
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)4 144,59
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe13 977,48
I. Odsetki, w tym: (+1)0,00
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne13 977,48
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)-341 118,39
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)-341 118,39
Pełne sprawozdania finansowe organizacji TSL Silesia LMT składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 4 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 14 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 14 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-14
dni względem terminu
4
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−14 dni01-07-2026
2024
−20 dni25-06-2025
2023
−5 dni10-07-2024
2022
−16 dni29-06-2023
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie