Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Grawal wynosi 1 415 917 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
67 474 zł a 4 246 779 zł.
Wartość organizacji zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek wartości firmy wynosi
803 025 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 1 415 917 zł w
2022 roku. • 3 826 337 zł w
2021 roku. • 3 021 967 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Grawal wynosi 78 tys. zł.
EBITDA Grawal wynosi 111 tys. zł.
EBIT zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBIT wynosi
70 660 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 77 949 zł w
2022 roku. • 189 312 zł w
2021 roku. • 219 268 zł w
2020 roku.
EBITDA zmniejsza się w czasie. Przeciętny spadek EBITDA wynosi
63 724 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 111 429 zł w
2022 roku. • 208 922 zł w
2021 roku. • 238 878 zł w
2020 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Grawal mieści się w przedziale 0 - 2 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie maleje w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 0 - 2 os. (szac.) w 2022 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2021 roku. • 0 - 2 os. (szac.) w 2020 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami - zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 5 obwieszczeń
dotyczących organizacji Grawal.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 26 kwietnia 2023 (MSiG nr 81/2023).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
5
obwieszczeń w MSiG - brak istotnych obwieszczeń
5 mniej istotnych obwieszczeńZwiń obwieszczenia
Poz. 263557. „GRAWAL” DZIUBAK I WSPÓLNICY
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000933148. SYSTEM, wpis
do rejestru: 18.11.2021.
[RDF/479997/23/362]
MSiG 81/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 263556. „GRAWAL” DZIUBAK I WSPÓLNICY
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000933148. SYSTEM, wpis
do rejestru: 18.11.2021.
[RDF/479997/23/961]
MSiG 81/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 11.04.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach wpisać: 1 1. data złożenia 11.04.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 870216. „GRAWAL” DZIUBAK I WSPÓLNICY
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000933148. SYSTEM, wpis
do rejestru: 18.11.2021.
[RDF/429881/22/109]
MSiG 197/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 870215. „GRAWAL” DZIUBAK I WSPÓLNICY
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000933148. SYSTEM, wpis
do rejestru: 18.11.2021.
[RDF/429881/22/708]
MSiG 197/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 29.09.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 29.09.2022 okres OD
01.01.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1140123. „GRAWAL” DZIUBAK I WSPÓLNICY
SPÓŁKA JAWNA. KRS 0000933148. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE,
XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 18.11.2021.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/51663/21/846]
MSiG 230/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 18.11.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA JAWNA
3. „GRAWAL” DZIUBAK I WSPÓLNICY SPÓŁKA
JAWNA 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE powiat OTWOCKI gmina JÓZEFÓW miejscowość JÓZEFÓW 2. miejscowość JÓZEFÓW ulica
UL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY nr domu 4C kod
pocztowy 05-420 poczta JÓZEFÓW kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 05.10.2021 R.
Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY Rub. 6. Sposób
powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE SPÓŁKI
CYWILNEJ W SPÓŁKĘ HANDLOWĄ 2. 05.10.2021,
NA MOCY UCHWAŁY Z DNIA 5.10.2021 R. SPÓŁKA
POD FIRMĄ GRAWAL S.C. WALDEMAR I GRAŻYNA
DZIUBAK - SPÓŁKA CYWILNA W SPRAWIE PRZESKSZATŁCENIA SPÓŁKA W SPÓŁKĘ JAWNĄ NA PODSTAWIE ART. 26 PAR. 4 K.S.H. WSPÓLNICY SPÓŁKI
PROWADZONEJ POD FIRMĄ GRAWAL S.C. WALDEMAR I GRAŻYNA DZIUBAK - SPÓŁKA CYWILNA
WYRAZILI ZGODĘ NA PRZEKSZTAŁCENIE SPÓŁKI
W SPÓŁKĘ JAWNĄ. WSPÓLNICY SPÓŁKI PODEJMUJĄCY UCHWAŁĘ O PRZEKSZTAŁCENIU: WALDEMAR DZIUBAK, NIP: 5210285224, REGON:
010496737 GRAŻYNA DZIUBAK, NIP: 9511200302,
REGON: 146868930 PRub. Podmiot, z którego
powstała spółka 1 1. GRAWAL S.C. WALDEMAR
I GRAŻYNA DZIUBAK - SPÓŁKA CYWILNA, 2. POLSKA, CENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA
O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ 5. 015308605
6. 9512063416 Rub. 7. Dane wspólników 1 1. DZIUBAK 2. WALDEMAR ROMAN 3. [ukryto] 5. TAK
6. NIE 7. NIE 8. NIE 2 1. DZIUBAK 2. GRAŻYNA
3. [ukryto] 5. TAK 6. NIE 7. NIE 8. NIE
Dz. 2. Rub. 1. Uprawnieni do reprezentowania spółki 1 1. WSPÓLNICY REPREZENTUJĄCY
- SPÓŁKĘ 2. PRAWO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI
I SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI W IMIENIU
SPÓŁKI PRZYSŁUGUJE KAŻDEMU WSPÓLNIKOWI
SAMODZIELNIE. PRub. Dane wspólników reprezentujących spółkę 1 1. DZIUBAK 2. WALDEMAR
ROMAN 3. [ukryto] 2 1. DZIUBAK 2. GRAŻYNA
3. [ukryto]
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 47 30
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PALIW DO POJAZDÓW
SILNIKOWYCH NA STACJACH PALIW 1 2. 45 32
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA CZĘŚCI I AKCESORIÓW
DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 2 2. 47 11 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH Z PRZEWAGĄ ŻYWNOŚCI,
NAPOJÓW I WYROBÓW TYTONIOWYCH 3 2. 47
19 Z POZOSTAŁA SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA W NIEWYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 4 2. 47 78 Z SPRZEDAŻ DETALICZNA POZOSTAŁYCH NOWYCH WYROBÓW PROWADZONA
W WYSPECJALIZOWANYCH SKLEPACH 5 2. 47 29
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA POZOSTAŁEJ ŻYWNOŚCI PROWADZONA W WYSPECJALIZOWANYCH
SKLEPACH
Krajowy Rejestr Zadłużonych
Grawal nie figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Nie ujawniono żadnych postępowań upadłościowych ani restrukturyzacyjnych dotyczących organizacji.
Brak wpisów w KRZ
To pozytywny sygnał dla wiarygodności firmy.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Grawal wynosi 1,02%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 0,380% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 1,02% w 2022 roku. • 0,52% w 2021 roku. • 0,26% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Grawal charakteryzuje się umiarkowaną wiarygodnością płatniczą (ocena: C).
Ryzyko kredytowe znajduje się na przeciętnym poziomie. Zalecane jest stosowanie standardowych zabezpieczeń płatności.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 2 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena C (umiarkowana wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena B (wysoka wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Grawal wynosi 22 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 71 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 71 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki maleje w czasie. Przeciętna zmiana spadkowa wynosi
20 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 22 tys. zł w 2022 roku. • 95 tys. zł w 2021 roku. • 62 tys. zł w 2020 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 28 tys. zł w 2021 roku. • 29 tys. zł w 2020 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 71 tys. zł w 2022 roku. • 169 tys. zł w 2021 roku. • 122 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
18 008 zł.
Koszty operacyjne Grawal wyniosły
1 695 843 zł.
Wynagrodzenia stanowią
1,1%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
12 606 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 18 008 zł w 2022 roku • 43 705 zł w 2021 roku • 43 220 zł w 2020 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
0,2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
1,1% w 2022 roku •
1,1% w 2021 roku •
1,5% w 2020 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Grawal wyniosła 376 716 zł.
Aktywa trwałe to 192 872 zł.
Aktywa obrotowe to 183 844 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 376 716 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 93 941 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 282 775 zł.
Organizacja zmniejsza całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni spadek wartości aktywów wynosi 153 132 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 93 273 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 376 716 zł sumy bilansowej i 93 941 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 889 963 zł sumy bilansowej i 495 503 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 682 980 zł sumy bilansowej i 280 487 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Nie jest winna nic (0 zł): pracownikom, klientom spoza grupy kapitałowej. Rezerwy i rozliczenia: 0 zł.
Z całości 177 673 zł (63%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
283 tys. zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
17%
81%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
49 tys. zł
17%
Państwo
podatki, cła i ZUS
4 tys. zł
2%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
230 tys. zł
81%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej: 81% (w 2021: 19%).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Grawal wynosi 1,75 - aktywa obrotowe z zapasem pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na bezpiecznym poziomie.
Organizacja nie wykazała zapasów, więc płynność szybka jest równa bieżącej i wynosi 1,75.
Płynność gotówkowa wynosi 0,1, czyli same środki pieniężne pokrywają 10% zobowiązań krótkoterminowych - w typowym przedziale referencyjnym (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,07 miesiąca.
gotówka od ręki: 10 tys. zł należności i inne: 174 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,75 zł, z czego 0,10 zł w gotówce.
1,75
płynność bieżąca
0,1
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji poprawia się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,75 w 2022 roku • 1,87 w 2021 roku • 1,47 w 2020 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Grawal wobec banków i pożyczkodawców: 229 669 zł, gotówka: 10 069 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 219 600 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 21 570 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 3,6 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 2 lata - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 282 775 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 220 tys. zł
0 zł230 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców230 tys. zł
gotówka10 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
0136+
Koszty odsetek: 22 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 3,6 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 2 lata - krótko.
Dług rośnie w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: 220 tys. zł • 2021: 73 tys. zł • 2020: 179 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: 3,6 raza • 2021: 23,9 raza • 2020: 14,7 raza
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Grawal wynosi 36 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 11 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi 25 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Organizacja nie wykazała zapasów w tym okresie - rotacja zapasów wynosi 0 dni.
Należności handlowe organizacji wynoszą 173 775 zł, z czego 173 775 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza25 dni
firma płaci dostawcom 25 dni wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
36 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 36 dni
11 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 11 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji maleje w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 36 dni w 2022 roku • 56 dni w 2021 roku • 51 dni w 2020 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Grawal wynoszą 1 694 997 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to wartość sprzedanych towarów i materiałów: 1 413 259 zł, czyli 83% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 133 234 zł, czyli 8% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to zużycie materiałów i energii: 88 578 zł, czyli 5% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej1,7 mln zł
Wartość sprzedanych towarów i materiałów1,4 mln zł · 83%
Usługi obce133 tys. zł · 8%
Zużycie materiałów i energii89 tys. zł · 5%
Amortyzacja33 tys. zł · 2%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)15 tys. zł · <1%
Podatki i opłaty7 tys. zł · <1%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia3 tys. zł · <1%
Pozostałe koszty rodzajowe1 tys. zł · <1%
Koszty działalności operacyjnej organizacji maleją w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 1,7 mln zł w 2022 roku • 4 mln zł w 2021 roku • 2,8 mln zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: wartość sprzedanych towarów i materiałów, usługi obce, zużycie materiałów i energii. Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Grawal wykazała przychody na poziomie 1 773 792 zł.
Organizacja Grawal wykazała zysk netto większy niż 43% organizacji z branży "Sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw".
Organizacja wykazała przychód większy niż 26% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 19% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 71% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 77% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 76% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 1% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 43% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku zmniejszają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 26% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 19% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 75% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 71% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 77% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była wyższa niż 76% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 1% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:1 773 791,50
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów189 104,59
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów1 584 686,91
B. Koszty działalności operacyjnej1 694 996,94
I. Amortyzacja33 480,75
II. Zużycie materiałów i energii88 577,99
III. Usługi obce133 234,46
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)7 041,23
V. Wynagrodzenia15 000,00
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)3 008,25
VII. Pozostałe koszty rodzajowe1 395,69
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów1 413 258,57
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)78 794,56
D. Pozostałe przychody operacyjne0,40
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne0,40
E. Pozostałe koszty operacyjne846,27
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne846,27
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)77 948,69
G. Przychody finansowe0,00
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne0,00
H. Koszty finansowe21 570,24
I. Odsetki, w tym: (+1)21 570,24
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne0,00
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)56 378,45
J. Podatek dochodowy0,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)56 378,45
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Grawal składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 55 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone 95 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-55
dni względem terminu
2
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
−3 mies. 5 dni11-04-2023
2021
−16 dni29-09-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie