Usługi transportowe i spedycyjne, w tym przewozy ADR.|Międzynarodowe i krajowe przeprowadzki oraz transport mienia.|Usługi magazynowe z pakietami logistycznymi.|Kompleksowa obsługa projektów e-commerce i dystrybucja własnym taborem.|Obsługa transportu do 3,5T z wykorzystaniem nowoczesnego taboru.
Fastruckers Sp. z o.o., znana wcześniej jako R. Rudnik Transport i Spedycja, to firmowy lider w obszarze transportu i spedycji w Polsce, oferująca kompleksowe usługi dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Z siedzibą w Piasecznie, Fastruckers posiada ponad 11-letnie doświadczenie na rynku, co czyni ją solidnym partnerem w dziedzinie logistyki. Zespół Fastruckers składa się z profesjonalistów biegle posługujących się językami: angielskim, francuskim, niemieckim i włoskim, co umożliwia mu efektywną komunikację z klientami na różnych rynkach. Firma wyróżnia się nie tylko podejściem do klienta, ale także elastycznością w reagowaniu na zmieniające się potrzeby rynku. Ich oferta obejmuje szeroki zakres usług transportowych, w tym przewozy specjalistyczne, przeprowadzki krajowe i międzynarodowe, a także usługi magazynowe w pakietach logistycznych. Dzięki nowoczesnemu taborowi, w tym 10-palettowym samochodom Renault Master wyposażonym w windy, GPS oraz inne usprawnienia, Fastruckers zapewnia bezpieczeństwo i terminowość przewozów. Firma obsługuje zarówno transport krajowy, jak i międzynarodowy, obejmując kraje Unii Europejskiej, Skandynawię oraz Wielką Brytanię.
Podstawowe wyniki finansowe
Organizacja Fastruckers osiągnęła 4 924 835 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 4 839 704 zł. Pozostałe przychody to 85 131 zł.
Całkowite koszty wyniosły 4 920 094 zł.
Zysk netto wyniósł 4741 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi
1 591 132 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 4 924 835 zł w 2022 roku. • 3 333 703 zł w 2021 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi
125 809 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 4741 zł w 2022 roku. • -121 068 zł w 2021 roku.
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycenę.
Szacunkowa wycena organizacji Fastruckers wynosi 496 304 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
976 zł a 1 846 816 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi
230 274 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 496 304 zł w
2022 roku. • 1 977 505 zł w
2021 roku. • 35 757 zł w
2020 roku.
EBIT i EBITDA
EBIT Fastruckers wynosi 261 tys. zł.
EBITDA Fastruckers wynosi 261 tys. zł.
EBIT powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBIT wynosi
233 820 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBIT wynosił: • 261 203 zł w
2022 roku. • 27 383 zł w
2021 roku.
EBITDA powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost EBITDA wynosi
234 016 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat EBITDA wynosiła: • 261 399 zł w
2022 roku. • 27 383 zł w
2021 roku.
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Fastruckers mieści się w przedziale 2 - 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) - w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Monitor Sądowy i Gospodarczy
W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (MSiG) odnotowano 7 obwieszczeń
dotyczących organizacji Fastruckers. W tym 2 oznaczone jako istotne („UWAGA”) - ostatnie istotne obwieszczenie pochodzi z dnia 13 kwietnia 2026.
Najnowsze obwieszczenie pochodzi z dnia 13 kwietnia 2026 (MSiG nr 70/2026).
Obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym
7
obwieszczeń w MSiG, w tym 2 istotne - ostatnie istotne:
Poz. 17116. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI w Piasecznie.
KRS 0000890520. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY
y W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO
REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19 kwietnia 2021 r.
[BMSiG-16630/2026]
UWAGAMSiG 70/2026I. OGŁOSZENIA WYMAGANE PRZEZ KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH/2. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością
Zgromadzenie Wspólników spółki pod firmą FASTRUCKERS
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w likwidacji z siedzibą w Piasecznie informuje, że uchwałą z dnia 17 grudnia 2024 r. postanowiło rozwiązać spółkę i postawić ją w stan
likwidacji.
W związku z powyższym wzywa się wierzycieli spółki, aby
zgłosili swe wierzytelności w terminie 3 miesięcy od daty
ogłoszenia.
Zgłoszenia przyjmowane są w siedzibie spółki pod adresem:
ul. Kazimierza Jarząbka 15, 05-500 Piaseczno.
Likwidator
Rafał Rudnik
Poz. 244585. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI. KRS 0000890520. SĄD REJONOWY DLA
M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ
GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 19.04.2021.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/15584/25/56]
UWAGAMSiG 70/2025XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 31.03.2025 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 9 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu wykreślić:
3. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ wpisać: 3. FASTRUCKERS
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W LIKWIDACJI
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji
podmiotu wykreślić: 1 1. ZARZĄD 2. KAŻDY CZŁONEK ZARZĄDU MA PRAWO REPREZENTOWANIA
SPÓŁKI SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. RUDNIK 2. RAFAŁ
3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 6. Rub. 1. Likwidacja wpisać: 1 1. PROTOKÓŁ
NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW Z DNIA 17 GRUDNIA 2024 ROKU, REP.
X V. W P I S Y D O
A NR 11731/2024, NOTARIUSZ ROBERT WRÓBLEWSKI KANCELARIA NOTARIALNA W WARSZAWIE, 17.12.2024 , 3. LIKWIDATOR SAMODZIELNIE
PRub. Dane likwidatorów 1 1. RUDNIK 2. RAFAŁ
3. [ukryto]
Rub. 2. Informacje o rozwiązaniu lub unieważnieniu spółki wpisać: 1. PROTOKÓŁ NADZWYCZAJNEGO ZGROMADZENIA WSPÓLNIKÓW Z DNIA
17 GRUDNIA 2024 ROKU, REP. A NR 11731/2024,
NOTARIUSZ ROBERT WRÓBLEWSKI KANCELARIA
NOTARIALNA W WARSZAWIE, 17.12.2024 , 2. ROZWIĄZANIE
Pozostałe obwieszczenia (5) - mniej istotneZwiń pozostałe obwieszczenia
Poz. 969336. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000890520. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.04.2021.
[RDF/543958/23/133]
MSiG 164/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 7 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 969335. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000890520. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.04.2021.
[RDF/543958/23/732]
MSiG 164/2023XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 15.07.2023 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 6 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 15.07.2023 okres OD
01.01.2022 DO 31.12.2022
Poz. 1256456. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000890520. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.04.2021.
[RDF/461387/22/310]
MSiG 245/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
K R A J O W E G O R E J E S T R U S Ą D O W E G O
W dniu 09.12.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 5 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 3. OD 19.04.2021 DO 31.12.2021
Poz. 1256455. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000890520. SYSTEM, wpis do rejestru: 19.04.2021.
[RDF/461387/22/909]
MSiG 245/2022XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/2. Wpisy kolejne
W dniu 09.12.2022 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 4 następującej treści:
Dz. 3. Rub. 2. Wzmianki o złożonych dokumentach
wpisać: 1 1. data złożenia 09.12.2022 okres OD
19.04.2021 DO 31.12.2021
Poz. 237191. FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. KRS
0000890520. SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
wpis do rejestru: 19.04.2021.
[WA.XIV NS-REJ.KRS/15006/21/773]
MSiG 80/2021XV. WPISY DO KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO/1. Wpisy pierwsze
W dniu 19.04.2021 dokonano wpisu do rejestru KRS
nr 1 następującej treści:
Dz. 1. Rub. 1. Dane podmiotu 1. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 3. FASTRUCKERS
SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ 5. NIE 6. NIE Rub. 2. Siedziba i adres podmiotu 1. kraj POLSKA województwo MAZOWIECKIE
powiat PIASECZYŃSKI gmina PIASECZNO miejscowość PIASECZNO 2. miejscowość PIASECZNO
ulica UL. KAZIMIERZA JARZĄBKA nr domu 15 kod
pocztowy 05-500 poczta PIASECZNO kraj POLSKA
Rub. 4. Informacje o umowie 1 1. 15.12.2020R.,
NOTARIUSZ ROBERT WRÓBLEWSKI, KANCELARIA
NOTARIALNA WARSZAWIE, REP. A NR 16932/2020;
11.02.2021R., ZASTĘPCA NOTARIALNY JUSTYNA
GUSTA ZASTĘPCA NOTARIUSZA ROBERTA
WRÓBLEWSKIEGO, KANCELARIA NOTARIALNA
W WARSZAWIE, REP. A NR 2097/2021, ZMIANA:
§ 4 UST. 2 Rub. 5. 1. CZAS NIEOZNACZONY 3. WIĘKSZĄ LICZBĘ UDZIAŁÓW Rub. 6. Sposób powstania spółki 1. PRZEKSZTAŁCENIE 2. STOSOWNIE DO ART. 551 § 5 W ZWIĄZKU Z ART. 5841(1)
I NASTĘPNE KODEKSU SPÓŁEK HANDLOWYCH NA
MOCY AKTU NOTARIALNEGO Z DNIA 22-10-2020
R. (REPERTORIUM A NR 13969/2020), ORAZ AKTU
NOTARIALNEGO Z DNIA 15-12-2020 R. (REPERTORIUM A NR 16932/2020) RAFAŁ RUDNIK DOKONUJE PRZEKSZTAŁCENIA FORMY DZIAŁALNOŚCI
GOSPODARCZEJ Z JEDNOOSOBOWEJ DZIAŁALNOŚCI „RAFAŁ RUDNIK TRANSPORT I SPEDYCJA”
W JEDNOOSOBOWĄ SPÓŁKĘ Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ POD FIRMĄ „FASTRUCKERS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ” . PRub. Podmioty, z których powstała
spółka 1 1. RAFAŁ RUDNIK TRANSPORT I SPEDYCJA, 2. POLSKA, CENTRALNA EWIDENCJA
I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
Rub. 7. Dane wspólników 1 1. RUDNIK 2. RAFAŁ
3. [ukryto] 5. 1000 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ
WARTOŚCI 50.000,00 ZŁ 6. TAK Rub. 8. Kapitał
spółki 1. 50000,00 ZŁ
Dz. 2. Rub. 1. Organ uprawniony do reprezentacji podmiotu 1 1. ZARZĄD 2. KAŻDY CZŁONEK
ZARZĄDU MA PRAWO REPREZENTOWANIA
SPÓŁKI SAMODZIELNIE PRub. Dane osób wchodzących w skład organu 1 1. RUDNIK 2. RAFAŁ
3. [ukryto] 5. PREZES ZARZĄDU 6. NIE
Dz. 3. Rub. 1. Przedmiot działalności 1 1. 49 41
Z TRANSPORT DROGOWY TOWARÓW 1 2. 46 14
Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ
SPRZEDAŻĄ MASZYN, URZĄDZEŃ PRZEMYSŁOWYCH, STATKÓW I SAMOLOTÓW 2 2. 46 17
Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH SIĘ
SPRZEDAŻĄ ŻYWNOŚCI, NAPOJÓW I WYROBÓW
TYTONIOWYCH 3 2. 46 18 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW SPECJALIZUJĄCYCH SIĘ W SPRZEDAŻY
POZOSTAŁYCH OKREŚLONYCH TOWARÓW 4 2. 46
19 Z DZIAŁALNOŚĆ AGENTÓW ZAJMUJĄCYCH
SIĘ SPRZEDAŻĄ TOWARÓW RÓŻNEGO RODZAJU
5 2. 45 20 Z KONSERWACJA I NAPRAWA POJAZX V. W P I S Y D
DÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM
MOTOCYKLI 6 2. 45 40 Z SPRZEDAŻ HURTOWA
I DETALICZNA MOTOCYKLI, ICH NAPRAWA I KONSERWACJA ORAZ SPRZEDAŻ HURTOWA I DETALICZNA CZĘŚCI I AKCESORIÓW DO NICH 7 2. 45 32
Z SPRZEDAŻ DETALICZNA CZĘŚCI I AKCESORIÓW
DO POJAZDÓW SAMOCHODOWYCH, Z WYŁĄCZENIEM MOTOCYKLI 8 2. 49 42 Z DZIAŁALNOŚĆ
USŁUGOWA ZWIĄZANA Z PRZEPROWADZKAMI
9 2. 52 10 B MAGAZYNOWANIE I PRZECHOWYWANIE POZOSTAŁYCH TOWARÓW
Krajowy Rejestr Zadłużonych
W Krajowym Rejestrze Zadłużonych figurują 2 obwieszczenia
dotyczące organizacji Fastruckers,
w tym 2 istotne. Wpisy dotyczą postępowania upadłościowego. To istotny sygnał ostrzegawczy przy ocenie wiarygodności podmiotu.
Najnowsze istotne obwieszczenie: Ogłoszenie upadłości/oddalenie wniosku (art. 13 p.u.) - 5 lipca 2024 (Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy w Warszawie). Najwcześniejszy wpis w rejestrze: 5 stycznia 2024.
Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy, ul. Czerniakowska 100a, 00-454 Warszawa, obwieszcza, że postanowieniem z dnia 5 czerwca 2024 roku wydanym w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest FASTRUCKERS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Piasecznie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, KRS 0000890520, prowadzonej pod sygn. akt WA1M/GU/10/2024, postanowił: na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. – Prawo upadłościowe oddalić wniosek o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest FASTRUCKERS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Piasecznie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, KRS 0000890520, siedziba: Piaseczno, adres: Kazimierza Jarząbka 15, 05-500 Piaseczno, NIP 1231492021.
UWAGAPostępowanie upadłościoweWniosek o ogłoszenie upadłości złożony przez dłużnika
Obwieszczenie zarządzenia o wpisaniu do repertorium wniosku o ogłoszenie upadłości
Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy
Sąd Rejonowy dla m.st.Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy w sprawie o ogłoszenie upadłości dłużnika, którym jest FASTRUCKERS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Piasecznie Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zarządził o wpisaniu do repertorium GU sygn. akt WA1M/GU/10/2024 wniosku dłużnika, złożonego w dniu 23 grudnia 2023 r.
W celu sprawdzenia, czy osoba powiązana ze spółką figuruje w Krajowym Rejestrze Zadłużonych, wejdź na stronę krz.ms.gov.pl.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Fastruckers wynosi 95,0%. Oznacza to, że z takim prawdopodobieństwem w ciągu 2 lat od wybranego sprawozdania firma może trafić w poważne kłopoty finansowe, czyli zostać objęta postępowaniem upadłościowym lub restrukturyzacyjnym.
Wskaźnik wyliczany jest przez model, który bierze pod uwagę kondycję finansową firmy - jej zyski, zadłużenie, płynność i kapitał oraz to, jak zmieniają się w czasie - a także sygnały z publicznych rejestrów: Krajowego Rejestru Zadłużonych (KRZ), Monitora Sądowego i Gospodarczego (MSiG) oraz historii postępowań w KRS.
Ryzyko niewypłacalności rośnie w czasie. Przeciętny wzrost ryzyka w czasie wynosi 46,94% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 95,0% w 2022 roku. • 2,77% w 2021 roku. • 1,12% w 2020 roku.
Wiarygodność firmy
Fastruckers charakteryzuje się niską wiarygodnością płatniczą (ocena: E).
Istnieje wysokie ryzyko problemów z odzyskaniem należności lub nagłego zaprzestania działalności. Rekomendowane są wyłącznie transakcje przedpłacone lub zabezpieczone.
Poziom wiarygodności organizacji pozostaje bez zmian w czasie.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2022 roku. • Ocena D (niska wiarygodność) w 2021 roku. • Ocena E (bardzo niska wiarygodność) w 2020 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Fastruckers wynosi 52 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 0 zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 194 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 0 zł a 194 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta między 2021 a 2022 rokiem. Zmiana wynosi 29 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 52 tys. zł w 2022 roku. • 23 tys. zł w 2021 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 194 tys. zł w 2022 roku. • 132 tys. zł w 2021 roku. • 10 tys. zł w 2020 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
678 568 zł.
Koszty operacyjne Fastruckers wyniosły
4 578 501 zł.
Wynagrodzenia stanowią
14,8%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji spadają w czasie. Średni spadek wynagrodzeń wynosi
40 802 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 678 568 zł w 2022 roku • 719 370 zł w 2021 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych obniża się w czasie. Średni spadek udziału wynosi
7,2 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
14,8% w 2022 roku •
22,1% w 2021 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Fastruckers wyniosła 1 857 493 zł.
Aktywa trwałe to 208 888 zł.
Aktywa obrotowe to 1 648 604 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 1 857 493 zł.
Kapitał (fundusz) własny to 8672 zł.
Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania to 1 848 821 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 147 149 zł rocznie.
Równolegle organizacja zmniejsza kapitał własny. Średni spadek kapitału własnego wynosi 20 664 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywóworaz kapitał własny na poziomie: • 1 857 493 zł sumy bilansowej i 8672 zł kapitału własnego w 2022 roku. • 1 697 598 zł sumy bilansowej i 3932 zł kapitału własnego w 2021 roku. • 1 563 195 zł sumy bilansowej i 50 000 zł kapitału własnego w 2020 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 0,26%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 54,66%.
Marża operacyjna wyniosła 5,4%.
Marża netto wyniosła 0,1%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji nie zmienia się w czasie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
27,5 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi
4 punkty procentowe rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Fastruckers wyniosły 1 848 821 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 1 857 493 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 99,5%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 167 813 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 1 848 821 zł w 2022 roku • 1 693 666 zł w 2021 roku • 1 513 195 zł w 2020 roku
Wskaźnik zadłużenia rośnie w czasie. Średni wzrost wskaźnika zadłużenia wynosi
1,5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 100% w 2022 roku • 100% w 2021 roku • 97% w 2020 roku
Wierzyciele
Organizacja Fastruckers ma 1 848 821 zł zobowiązań (z rezerwami i rozliczeniami).
Najwięcej jest winna dostawcom: 1 410 422 zł (76%).
Dalej: bankom i pożyczkodawcom spoza grupy kapitałowej 298 086 zł (16%), państwu 120 044 zł (6%); 2 mniejsze pozycje razem 17 073 zł (poniżej 1%).
Pozostali, 3196 zł (poniżej 1%), to część, której sprawozdanie nie rozbija.
Nie jest winna nic (0 zł): klientom spoza grupy kapitałowej.
Z całości 242 577 zł (13%) ma termin spłaty ponad rok.
Sekcja Obsługa długu liczy tylko dług oprocentowany wobec banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej, więc jej kwoty mogą się różnić od tych tutaj.
Zobowiązania razem
1,8 mln zł
z rezerwami i rozliczeniami, według bilansu
76%
16%
Dostawcy
faktury za towary i usługi
1,4 mln zł
76%
Państwo
podatki, cła i ZUS
120 tys. zł
6%
Pracownicy
wynagrodzenia
3 tys. zł
<1%
Banki i pożyczkodawcy
kredyty, pożyczki, leasing · spoza grupy kapitałowej
298 tys. zł
16%
Rezerwy i rozliczenia
bez konkretnego wierzyciela
14 tys. zł
<1%
Pozostali
sprawozdanie tego nie rozbija
3 tys. zł
<1%
W roku 2022 największa część zobowiązań przypada dostawcom: 76% (w 2020: 43%).
Udział banków i pożyczkodawców spoza grupy kapitałowej zmalał z 39% (2020) do 16% (2022).
Płynność finansowa
Wskaźnik płynności bieżącej organizacji Fastruckers wynosi 1,04 - aktywa obrotowe ledwie pokrywają zobowiązania krótkoterminowe - płynność jest na granicy poziomu uznawanego za bezpieczny.
Po wyłączeniu zapasów płynność szybka wynosi 1,01 - najbardziej płynne aktywa w pełni pokrywają zobowiązania krótkoterminowe.
Płynność gotówkowa wynosi 0,05, czyli same środki pieniężne pokrywają 5% zobowiązań krótkoterminowych - poniżej typowego przedziału referencyjnego (0,1-0,2).
Środki pieniężne wystarczyłyby na pokrycie kosztów działalności operacyjnej przez ok. 0,2 miesiąca.
gotówka od ręki: 75 tys. zł należności i inne: 1,5 mln zł zapasy (materiały, produkty, towary): 37 tys. zł poziom zobowiązań krótkoterminowych
Na każdą złotówkę do zapłacenia w ciągu roku firma ma 1,04 zł, z czego 0,05 zł w gotówce.
1,04
płynność bieżąca
1,01
płynność szybka
0,05
płynność gotówkowa
Płynność bieżąca organizacji obniża się w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik płynności bieżącej wynosił: • 1,04 w 2022 roku • 1,14 w 2021 roku • 1,39 w 2020 roku
Obsługa długu
Dług organizacji Fastruckers wobec banków i pożyczkodawców: 298 086 zł, gotówka: 75 066 zł. Dług netto (po odjęciu gotówki): 223 020 zł.
Zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł.
Koszty odsetek: 25 155 zł. Zysk operacyjny (EBIT) pokrywa je 10,4 raza - odsetki pokryte z zapasem (bezpieczny poziom: od 3 razy).
Spłata długu netto z EBITDA (zysku operacyjnego przed amortyzacją) zajęłaby ok. 0,9 roku - krótko.
Kwota długu obejmuje kredyty, pożyczki, obligacje i inne zobowiązania finansowe (np. leasing) wobec podmiotów spoza grupy kapitałowej i spoza spółek, w których organizacja ma udziały. Koszty odsetek i ich pokrycie dotyczą wszystkich wierzycieli, także grupy kapitałowej. Wszystkie zobowiązania organizacji (z fakturami, podatkami i rezerwami) to 1 848 821 zł - sekcja Zadłużenie.
Dług a gotówkadług większy niż gotówka
dług netto 223 tys. zł
0 zł298 tys. zł
dług wobec banków i pożyczkodawców298 tys. zł
gotówka75 tys. zł
zobowiązania wobec grupy kapitałowej: 0 zł
Zysk a odsetkiodsetki pokryte z zapasem
nie starczamały zapasz zapasem
≫
0136+
Koszty odsetek: 25 tys. zł. Zysk operacyjny pokrywa je 10,4 raza.
Spłata długu netto z EBITDA: ok. 0,9 roku - krótko.
Dług maleje w czasie.
Dług netto (po odjęciu gotówki) w ostatnich latach: • 2022: 223 tys. zł • 2021: 590 tys. zł • 2020: 573 tys. zł
Ile razy zysk operacyjny pokrywa odsetki: • 2022: 10,4 raza • 2021: 1,1 raza • 2020: bez kosztów odsetek
Cykl konwersji gotówki
Rotacja należności (DSO) organizacji Fastruckers wynosi 109 dni - tyle średnio organizacja czeka na zapłatę od odbiorców.
Rotacja zobowiązań (DPO) wynosi 112 dni - tyle średnio mija, zanim organizacja ureguluje zobowiązania wobec dostawców.
Luka płatnicza (DSO − DPO) wynosi -3 dni. Wartość dodatnia oznacza, że firma płaci dostawcom wcześniej, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów, ujemna - że płaci później. Obie strony są liczone na innej podstawie (koszty operacyjne wobec przychodów), więc różnica jest orientacyjna.
Rotacja zapasów wynosi 3 dni - mniej więcej tyle towary i materiały leżą w magazynie.
Należności handlowe organizacji wynoszą 1 444 495 zł, z czego 1 444 495 zł ma termin do 12 miesięcy.
Luka płatnicza-3 dni
firma płaci dostawcom 3 dni później, niż sama otrzymuje zapłatę od klientów
109 dni
rotacja należności (DSO) - firma czeka na zapłatę od klientów 109 dni
112 dni
rotacja zobowiązań (DPO) - firma płaci dostawcom po 112 dniach
Rotacja należności (DSO) organizacji rośnie w czasie.
W ostatnich latach wskaźnik rotacji należności (DSO) wynosił: • 109 dni w 2022 roku • 103 dni w 2021 roku
Struktura kosztów
Koszty działalności operacyjnej organizacji Fastruckers wynoszą 4 516 775 zł (pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych).
Największa wykazana kategoria to zużycie materiałów i energii: 1 910 652 zł, czyli 42% sumy kosztów.
Druga co do wielkości kategoria to usługi obce: 1 603 261 zł, czyli 35% sumy kosztów.
Trzecia co do wielkości kategoria to wynagrodzenia (bez ubezpieczeń): 579 331 zł, czyli 13% sumy kosztów.
Kategorie kosztów działalności
pozycja B rachunku zysków i strat, bez pozostałych kosztów operacyjnych
Koszty działalności operacyjnej4,5 mln zł
Zużycie materiałów i energii1,9 mln zł · 42%
Usługi obce1,6 mln zł · 35%
Wynagrodzenia (bez ubezpieczeń)579 tys. zł · 13%
Pozostałe koszty rodzajowe311 tys. zł · 7%
Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia99 tys. zł · 2%
Podatki i opłaty13 tys. zł · <1%
Amortyzacja196 zł · <1%
Wartość sprzedanych towarów i materiałów0 zł · 0%
Koszty działalności operacyjnej organizacji rosną w czasie.
W ostatnich latach koszty działalności operacyjnej wynosiły: • 4,5 mln zł w 2022 roku • 3,2 mln zł w 2021 roku • 0 zł w 2020 roku
Wykres pokazuje osobno największe kategorie z 2022 roku - ostatniego z dodatnim rozbiciem kosztów: zużycie materiałów i energii, usługi obce, wynagrodzenia (bez ubezpieczeń). Reszta sumy kosztów trafia do słupka "reszta kosztów" - razem z pozycjami, których sprawozdanie w danym roku nie rozbija.
Podatek dochodowy
Organizacja Fastruckers wykazała przychody na poziomie 4 924 835 zł.
Organizacja zarobiła 9724 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 4983 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 4741 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 51,2% zysku brutto.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 4983 zł w 2022 roku
Organizacja Fastruckers wykazała zysk netto większy niż 49% organizacji z branży "Transport drogowy towarów".
Organizacja wykazała przychód większy niż 76% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 75% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 79% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 28% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 50% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 30% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja wykazała podatek dochodowy większy niż 61% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 49% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2022 były wyższe niż 76% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2022 była ona wyższa niż 75% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był wyższy niż 79% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 28% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 50% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 30% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2022 był on wyższy niż 61% organizacji w branży.
Udział w rynku w 2022 wynosił 0%.
Sprawozdania finansowe
Rachunek zysków i stratwariant porównawczy41 z 51 pozycjiSzczegółowość
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:4 825 275,17
– od jednostek powiązanych0,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów4 764 699,32
II. Zmiana stanu produktów (zwiększenie – wartość dodatnia, zmniejszenie – wartość ujemna)0,00
III. Koszt wytworzenia produktów na własne potrzeby jednostki0,00
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów60 575,85
B. Koszty działalności operacyjnej4 516 774,58
I. Amortyzacja195,98
II. Zużycie materiałów i energii1 910 652,32
III. Usługi obce1 603 260,85
IV. Podatki i opłaty, w tym: (+1)13 415,00
V. Wynagrodzenia579 331,17
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym: (+1)99 236,77
VII. Pozostałe koszty rodzajowe310 682,49
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)308 500,59
D. Pozostałe przychody operacyjne14 428,39
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych10 000,00
II. Dotacje0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
IV. Inne przychody operacyjne4 428,39
E. Pozostałe koszty operacyjne61 725,93
I. Strata z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych0,00
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych0,00
III. Inne koszty operacyjne61 725,93
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)261 203,05
G. Przychody finansowe85 131,43
I. Dywidendy i udziały w zyskach, w tym: (+4)0,00
II. Odsetki, w tym: (+1)0,00
III. Zysk z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
IV. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
V. inne85 131,43
H. Koszty finansowe336 610,98
I. Odsetki, w tym: (+1)25 154,88
II. Strata z tytułu rozchodu aktywów finansowych, w tym: (+1)0,00
III. Aktualizacja wartości aktywów finansowych0,00
IV. inne311 456,10
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)9 723,50
J. Podatek dochodowy4 983,00
K. Pozostałe obowiązkowe zmniejszenia zysku (zwiększenia straty)0,00
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)4 740,50
Pełne sprawozdania finansowe organizacji Fastruckers składane są do Krajowego Rejestru Sądowego (e-KRS) i obejmują rachunek zysków i strat (przychody, koszty, zysk lub strata netto), bilans (aktywa, kapitał własny i zobowiązania), a tam, gdzie jednostka je
sporządziła - także rachunek przepływów pieniężnych (cash flow) i zestawienie zmian w kapitale własnym. Każdy rok obrotowy to osobne sprawozdanie, w układzie zgodnym ze wzorem z ustawy o rachunkowości, z kwotami w złotych.
Terminowość sprawozdań
Spośród 2 sprawozdań finansowych, 1 złożono po terminie, a 1 w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 28 dni po ustawowym terminie.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2022 zostało złożone w terminie.
średnie opóźnienie
+28
dni względem terminu
1
w terminie
1
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2022
w terminie15-07-2023
2021
+1 mies. 25 dni09-12-2022
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31-90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Udziałowcy
Rudnik Rafał posiada 1000 udziałów, które stanowią 100% firmy.
Największym udziałowcem od 19.04.2021 jest Rudnik Rafał kontrolujący
100% udziałów.