SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
Sposób reprezentacji
DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI, SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ WOLI ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAŃ PREZES ZARZĄDU UPRAWNIONY JEST SAMODZIELNIE. DO REPREZENTOWANIA SPÓŁKI, SKŁADANIA OŚWIADCZEN WOLI ORAZ ZACIĄGANIA ZOBOWIĄZAN UPRAWNIONYCH JEST RÓWNIEŻ DWÓCH CZONKÓW ZARZĄDU, DZIAŁAJĄCYCH ŁĄCZNIE.
Organizacja Lega Medical osiągnęła 3 291 685 zł przychodów.
Przychody operacyjne wyniosły 3 291 568 zł. Pozostałe przychody to 117 zł.
Całkowite koszty wyniosły 2 261 186 zł.
Zysk netto wyniósł 1 030 382 zł.
Spółka wykazuje rosnące przychody w czasie. Średni wzrost przychodów wynosi 548 614 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała przychody na poziomie: • 3 291 685 zł w 2025 roku. • 2 055 471 zł w 2024 roku. • 660 509 zł w 2023 roku.
Zyski spółki mają również rosnącą tendencję w czasie. Średni wzrost zysków wynosi 171 730 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja osiągała zyski na poziomie: • 1 030 382 zł w 2025 roku. • 548 659 zł w 2024 roku. • -117 240 zł w 2023 roku.
Wycena
Wartość organizacji powstaje na podstawie kluczowych parametrów finansowych, z wykorzystaniem różnych modeli wyceny. Ostatecznie określa się minimalną, maksymalną i średnią wycen.
Szacunkowa wycena organizacji Lega Medical wynosi 8 845 000 zł.
W zależności od przyjętego modelu estymacji, wycena organizacji mieści się pomiędzy
2 529 017 zł a 14 425 345 zł.
Wartość organizacji powiększa się w czasie. Przeciętny wzrost wartości firmy wynosi 1 474 167 zł rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat wartość firmy wynosiła: • 8 845 000 zł w 2025 roku. • 5 321 181 zł w 2024 roku. • 1 785 075 zł w 2023 roku.
EBIT i EBITDA
Zatrudnienie
Szacowane zatrudnienie Lega Medical mieści się w przedziale 2 — 10 osób.
Wartość szacunkowa (model predykcyjny) — w rejestrze KRS nie zgłoszono danych za ten okres.
Zatrudnienie rośnie w czasie.
Na przestrzeni ostatnich lat zatrudnienie wynosiło: • 2 — 10 os. (szac.) w 2025 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2024 roku. • 0 — 2 os. (szac.) w 2023 roku.
Dla niektórych lat wartości są prognozami — zamiast dokładnych liczb pokazujemy przedziały.
Ryzyko zamknięcia
Ryzyko zamknięcia działalności dla organizacji Lega Medical wynosi 2,90%. To oznacza, że firma ma szansę 2,90% na zakończenie działalności w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Niskie ryzyko zamknięcia wskazuje na stabilną pozycję finansową i operacyjną organizacji.
Ryzyko zamknięcia działalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,242% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko zamknięcia wynosiło: • 2,90% w 2025 roku. • 2,90% w 2024 roku. • 2,91% w 2023 roku.
Ryzyko niewypłacalności
Ryzyko niewypłacalności dla organizacji Lega Medical wynosi 0,02%. To oznacza, że firma ma szansę 0,02% na zamknięcie z powodu postępowania upadłościowego, restrukturyzacyjnego lub układowego w ciągu dwóch lat od zadanego roku.
Ryzyko niewypłacalności maleje w czasie. Przeciętny spadek ryzyka w czasie wynosi 0,007% rocznie.
Na przestrzeni ostatnich lat ryzyko niewypłacalności wynosiło: • 0,02% w 2025 roku. • 0,02% w 2024 roku. • 0,03% w 2023 roku.
Wiarygodność firmy
Lega Medical charakteryzuje się najwyższą wiarygodnością płatniczą (ocena: A).
Kontrahent wykazuje bardzo niskie ryzyko niewypłacalności i zamknięcia działalności. Współpraca handlowa oraz udzielanie kredytu kupieckiego są bezpieczne.
Poziom wiarygodności organizacji poprawił się o 1 poziom w ciągu 6 lat.
Poziomy wiarygodności w ostatnich latach: • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2025 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2024 roku. • Ocena A (bardzo wysoka wiarygodność) w 2023 roku.
Kredyt kupiecki
Standardowy kredyt kupiecki dla Lega Medical wynosi 374 tys. zł.
Bezpieczny poziom kredytu kupieckiego to 99 tys. zł.
Maksymalny dopuszczalny kredyt kupiecki to 966 tys. zł.
Przedział standardowego kredytu mieści się między 99 tys. zł a 966 tys. zł.
Standardowy kredyt kupiecki wzrasta w czasie. Przeciętna zmiana wzrostowa wynosi
62 tys. zł rocznie.
Standardowy kredyt kupiecki w ostatnich latach wynosił: • 374 tys. zł w 2025 roku. • 237 tys. zł w 2024 roku. • 135 tys. zł w 2023 roku.
Bezpieczny poziom kredytu wynosił: • 99 tys. zł w 2025 roku. • 62 tys. zł w 2024 roku. • 0 zł w 2023 roku.
Maksymalny kredyt wynosił: • 966 tys. zł w 2025 roku. • 615 tys. zł w 2024 roku. • 433 tys. zł w 2023 roku.
Wynagrodzenia
Łączna kwota wynagrodzeń wyniosła
580 124
zł.
Koszty operacyjne Lega Medical wyniosły
2 155 660
zł.
Wynagrodzenia stanowią
27%
kosztów operacyjnych.
Całkowite wynagrodzenia w organizacji rosną w czasie. Średni wzrost wynagrodzeń wynosi
96 687 zł rocznie.
W ostatnich latach łączne wynagrodzenia wynosiły: • 580 124 zł w 2025 roku • 170 644 zł w 2024 roku • 164 362 zł w 2023 roku
Udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych rośnie w czasie. Średni wzrost udziału wynosi
4.5 punktu procentowego rocznie.
W ostatnich latach udział wynagrodzeń w kosztach operacyjnych wynosił: •
27% w 2025 roku •
11% w 2024 roku •
23% w 2023 roku
Bilans
Całkowita wartość aktywów Lega Medical wyniosła 3 462 136 zł.
a
ktywa obrotowe to 2 849 210 zł.
a
ktywa trwałe, w tym środki trwałe to 612 926 zł.
Całkowita wartość pasywów wyniosła 3 462 136 zł.
k
apitał (fundusz) własny to 3 372 022 zł.
z
obowiązania i rezerwy na zobowiązania to 90 113 zł.
Organizacja powiększa całkowitą wartość aktywów w czasie. Średni wzrost wartości aktywów wynosi 577 023 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja wykazała sumę bilansową aktywów na poziomie: • 3 462 136 zł w 2025 roku. • 2 359 659 zł w 2024 roku. • 1 803 987 zł w 2023 roku.
Rentowność
Wskaźnik rentowności aktywów (ROA) wyniósł 30%.
Wskaźnik rentowności kapitału własnego (ROE) wyniósł 31%.
Marża operacyjna wyniosła 35%.
Marża netto wyniosła 31%.
Rentowność aktywów (ROA) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5 punktu procentowego rocznie.
Rentowność kapitału własnego (ROE) organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.2 punktu procentowego rocznie.
Marża operacyjna organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.8 punktu procentowego rocznie.
Marża netto organizacji poprawia się w czasie. Średnia poprawa wskaźnika rentowności wynosi 5.2 punktu procentowego rocznie.
Zadłużenie
Zobowiązania Lega Medical wyniosły 90 113 zł.
Dla porównania wartość aktywów wyniosła 3 462 136 zł.
Zobowiązania w stosunku do wartości aktywów (wskaźnik zadłużenia) to 3%.
Całkowite zobowiązania organizacji rosną w czasie. Średni wzrost zobowiązań wynosi 15 019 zł rocznie.
W ostatnich latach organizacja posiadała zobowiązania o wartości: • 90 113 zł w 2025 roku • 18 019 zł w 2024 roku • 11 005 zł w 2023 roku
Wskaźnik zadłużenia obniża się w czasie.
W ostatnich latach współczynnik zadłużenia wynosił: • 3% w 2025 roku • 1% w 2024 roku • 1% w 2023 roku
Podatek dochodowy
Organizacja Lega Medical wykazała przychody na poziomie 3 291 685 zł.
Organizacja zarobiła 1 106 948 zł brutto (przed opodatkowaniem).
Podatek dochodowy wyniósł 76 566 zł.
W rezultacie osiągnięty zysk netto wyniósł 1 030 382 zł.
Podatek dochodowy odpowiadał za 7% zysku brutto.
Podatek dochodowy obciążający organizację rośnie w czasie. Średni wzrost podatku dochodowego wynosi 12 761 zł rocznie.
W ostatnich latach wysokość podatku dochodowego wynosiła: • 76 566 zł w 2025 roku • 0 zł w 2024 roku • 0 zł w 2023 roku
Organizacja Lega Medical wykazała zysk netto większy niż 85% organizacji z branży "Produkcja urządzeń, instrumentów oraz wyrobów medycznych, włączając dentystyczne".
Organizacja wykazała przychód większy niż 72% organizacji z branży.
Organizacja posiadała aktywa o wartości większej niż 81% organizacji z branży.
Organizacja wykazała wskaźnik długu większy niż 14% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę netto większą niż 87% organizacji z branży.
Organizacja wykazała marżę operacyjną większą niż 86% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność aktywów (ROA) większą niż 83% organizacji z branży.
Organizacja wykazała rentowność kapitału własnego (ROE) większą niż 65% organizacji z branży.
Organizacja zapłaciła podatek dochodowy większy niż 83% organizacji z branży.
Udział organizacji w rynku wyniósł 0.4%.
Zysk netto na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 85% organizacji w branży.
Przychody na tle rynku powiększają się w czasie. W 2025 były wyższe niż 72% organizacji w branży.
Wartość aktywów na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 była ona wyższa niż 81% organizacji w branży.
Wskaźnik zadłużenia na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 był wyższy niż 14% organizacji w branży.
Marża netto na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 87% organizacji w branży.
Marża operacyjna na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 86% organizacji w branży.
Rentowność aktywów (ROA) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 83% organizacji w branży.
Rentowność kapitału własnego (ROE) na tle rynku zmniejsza się w czasie. W 2025 była wyższa niż 65% organizacji w branży.
Podatek dochodowy na tle rynku powiększa się w czasie. W 2025 był on wyższy niż 83% organizacji w branży.
Udział w rynku powiększa się w czasie. W 2025 wynosił on 0.4%.
Sprawozdania finansowe
Spośród 6 sprawozdań finansowych, wszystkie złożono w terminie.
Sprawozdania finansowe były składane średnio 79 dni przed upływem ustawowego terminu.
Najnowsze dostępne sprawozdanie za rok 2025 zostało złożone 86 dni przed terminem.
średnie opóźnienie
-79
dni względem terminu
6
w terminie
0
po terminie
Historia złożonych sprawozdań
wcześniejterminz opóźnieniem
opóźnieniedata złożenia
2025
−2 mies. 26 dni20-04-2026
2024
−4 mies. 4 dni13-03-2025
2023
−3 mies. 5 dni11-04-2024
2022
−18 dni27-06-2023
2021
−11 dni04-10-2022
2020
−4 mies. 23 dni25-05-2021
złożone przed terminem do 30 dni po terminie 31–90 dni po terminie ponad 90 dni po terminie
Powiązania
Historia powiązań
Udziałowcy
Gimmi Gmbh posiada 185
udziałów,
które stanowią
48.1% firmy.
Gapinski Tomasz posiada 101
udziałów,
które stanowią
26.2% firmy.